• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
środa, 24 maj 2017 19:06

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 28 maja 2017 roku po raz kolejny na pograniczu Czech, Niemiec i Polski będzie można wejść do unikalnych zabytków Górnych Łużyc, jakim są domy przysłupowe.

Jak można przeczytać w internetowych zapowiedziach, będzie to okazja także do odwiedzin ich gospodarzy: „Nietuzinkowi ludzie odnawiający domy przysłupowe, budujący nowe, prowadzący w nich przedsiębiorstwa usługowe, lokale gastronomiczne, pensjonaty bądź po prostu w nich mieszkający, chętnie opowiedzą o swej miłości do przysłupów”.

Wykaz domów, do których będzie można zajrzeć, znajdziecie Państwo w niżej załączonej ulotce. Z pewnością warto odnotować, iż Towarzystwo Miłośników Ziemi Bogatyńskiej organizuje wycieczkę rowerową po Krainie Domów Przysłupowych (wyjazd z parkingu przy Bogatyńskim Ośrodku Kultury 28 maja o godz. 8.00), a Stowarzyszenie DOM KOŁODZIEJA proponuje wycieczkę autokarową – kontakt mailowy na ulotce.

Czytany 1312 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com