• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
czwartek, 06 kwiecień 2017 17:16

Bogatyńscy odyseusze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z pewnym opóźnieniem zwracamy uwagę na sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika podczas tegorocznej edycji Odysei Umysłu.

W eliminacjach regionalnych, które odbyły się 4 marca we Wrocławiu, wzięły udział trzy drużyny. Jak podano na facebookowym profilu szkoły „W Problemie Długoterminowym "Bohater bardzo super...cdn." drużyna w składzie: Marcelina Stachyra, Laura Miłoszewska, Julia Szymków, Wiktoria Kurant, Iga Justyńska, Anna Kuchta i Michał Urbański zajęła 1 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Od czasu do czasu Omer" drużyna w składzie: Nadia Dawidek, Emilia Rajska, Szymon Janik, Karol Ociepka, Damian Bojarun i Samuel Talarczyk zajęła 2 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Tajne jest fajne" drużyna w składzie: Sandra Lech, Natalia Krzesińska, Agata Dżaman, Estera Łuków, Michał Drozdek, Maksymilian Wyrwał, Kacper Włos zajęła 4 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej.”

Od siebie dodajemy, iż podczas ogólnopolskiego finału, który odbył się w dniach 1 i 2 kwietnia w Gdyni, laureatami I stopnia w problemie 5 (superbohaterowie) w II grupie wiekowej zostały Publiczne Gimnazjum nr 1 z Bogatyni oraz Szkoła GEDANENSIS z Gdańska. Oznacza to, że uczniowie bogatyńskiego gimnazjum wezmą udział w mistrzostwach świata, które będą rozegrane pod koniec maja w USA.

Według nieoficjalnej informacji, podanej przez naszego Czytelnika, niewiele brakowało, a przedstawiciele Bogatyni nie pojechaliby na gdyński finał. Jak twierdzi Czytelnik, bogatyński urząd na dwa dni przed wyjazdem miał odmówić dofinansowania wyjazdu. Uprzejmie zatem prosimy rzecznika UMiG o odniesienie się do powyższej informacji i jej potwierdzenie bądź zaprzeczenie. Gdyby okazała się ona prawdziwa, trudno byłoby znaleźć rozsądne uzasadnienie dla takiej decyzji.

Czytany 2095 razy

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com