• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
czwartek, 06 kwiecień 2017 17:16

Bogatyńscy odyseusze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z pewnym opóźnieniem zwracamy uwagę na sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika podczas tegorocznej edycji Odysei Umysłu.

W eliminacjach regionalnych, które odbyły się 4 marca we Wrocławiu, wzięły udział trzy drużyny. Jak podano na facebookowym profilu szkoły „W Problemie Długoterminowym "Bohater bardzo super...cdn." drużyna w składzie: Marcelina Stachyra, Laura Miłoszewska, Julia Szymków, Wiktoria Kurant, Iga Justyńska, Anna Kuchta i Michał Urbański zajęła 1 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Od czasu do czasu Omer" drużyna w składzie: Nadia Dawidek, Emilia Rajska, Szymon Janik, Karol Ociepka, Damian Bojarun i Samuel Talarczyk zajęła 2 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Tajne jest fajne" drużyna w składzie: Sandra Lech, Natalia Krzesińska, Agata Dżaman, Estera Łuków, Michał Drozdek, Maksymilian Wyrwał, Kacper Włos zajęła 4 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej.”

Od siebie dodajemy, iż podczas ogólnopolskiego finału, który odbył się w dniach 1 i 2 kwietnia w Gdyni, laureatami I stopnia w problemie 5 (superbohaterowie) w II grupie wiekowej zostały Publiczne Gimnazjum nr 1 z Bogatyni oraz Szkoła GEDANENSIS z Gdańska. Oznacza to, że uczniowie bogatyńskiego gimnazjum wezmą udział w mistrzostwach świata, które będą rozegrane pod koniec maja w USA.

Według nieoficjalnej informacji, podanej przez naszego Czytelnika, niewiele brakowało, a przedstawiciele Bogatyni nie pojechaliby na gdyński finał. Jak twierdzi Czytelnik, bogatyński urząd na dwa dni przed wyjazdem miał odmówić dofinansowania wyjazdu. Uprzejmie zatem prosimy rzecznika UMiG o odniesienie się do powyższej informacji i jej potwierdzenie bądź zaprzeczenie. Gdyby okazała się ona prawdziwa, trudno byłoby znaleźć rozsądne uzasadnienie dla takiej decyzji.

Czytany 2585 razy

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com