• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
12 lipca portal zinfo.pl opublikował informację o zebraniu bogatyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, poświęconym przygotowaniom do samorządowych wyborów.
 
 
11 lipca na portalu zinfo.pl ukazał się tekst „Cała prawda o Karbonaliach?” – portal skontaktował się z p. Jerzym Stachyrą, jak też z właścicielem agencji artystycznej Pianoforte.
 
 
10 lipca ukazało się zawiadomienie o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap 1 Budynek „Dworzec Historyczny”.
 
 
Zamieszczone zdjęcie wykonano w sobotę 7 lipca na ulicy Styki w Bogatyni. Niektóre śmieci zalegają tam od paru tygodni i zaczynają powoli wrastać w ziemię.
 
 
Reagując na krytyczne słowa burmistrza Grzmielewicza pod swoim adresem były wiceburmistrz Jerzy Stachyra wypowiedział się na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Zwiezienie do Bogatyni kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów spowodowało poważne zagrożenie dla środowiska – czy burmistrz Grzmielewicz jest temu współwinny?
 
 
5 lipca ukazała się informacja z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pod nazwą „Odbudowa ulicy Wiosennej w Bogatyni – Etap I – kanalizacja sanitarna”
 
 
6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.
 
czwartek, 06 kwiecień 2017 17:16

Bogatyńscy odyseusze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z pewnym opóźnieniem zwracamy uwagę na sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika podczas tegorocznej edycji Odysei Umysłu.

W eliminacjach regionalnych, które odbyły się 4 marca we Wrocławiu, wzięły udział trzy drużyny. Jak podano na facebookowym profilu szkoły „W Problemie Długoterminowym "Bohater bardzo super...cdn." drużyna w składzie: Marcelina Stachyra, Laura Miłoszewska, Julia Szymków, Wiktoria Kurant, Iga Justyńska, Anna Kuchta i Michał Urbański zajęła 1 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Od czasu do czasu Omer" drużyna w składzie: Nadia Dawidek, Emilia Rajska, Szymon Janik, Karol Ociepka, Damian Bojarun i Samuel Talarczyk zajęła 2 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Tajne jest fajne" drużyna w składzie: Sandra Lech, Natalia Krzesińska, Agata Dżaman, Estera Łuków, Michał Drozdek, Maksymilian Wyrwał, Kacper Włos zajęła 4 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej.”

Od siebie dodajemy, iż podczas ogólnopolskiego finału, który odbył się w dniach 1 i 2 kwietnia w Gdyni, laureatami I stopnia w problemie 5 (superbohaterowie) w II grupie wiekowej zostały Publiczne Gimnazjum nr 1 z Bogatyni oraz Szkoła GEDANENSIS z Gdańska. Oznacza to, że uczniowie bogatyńskiego gimnazjum wezmą udział w mistrzostwach świata, które będą rozegrane pod koniec maja w USA.

Według nieoficjalnej informacji, podanej przez naszego Czytelnika, niewiele brakowało, a przedstawiciele Bogatyni nie pojechaliby na gdyński finał. Jak twierdzi Czytelnik, bogatyński urząd na dwa dni przed wyjazdem miał odmówić dofinansowania wyjazdu. Uprzejmie zatem prosimy rzecznika UMiG o odniesienie się do powyższej informacji i jej potwierdzenie bądź zaprzeczenie. Gdyby okazała się ona prawdziwa, trudno byłoby znaleźć rozsądne uzasadnienie dla takiej decyzji.

Czytany 2294 razy

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com