• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
czwartek, 06 kwiecień 2017 17:16

Bogatyńscy odyseusze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z pewnym opóźnieniem zwracamy uwagę na sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika podczas tegorocznej edycji Odysei Umysłu.

W eliminacjach regionalnych, które odbyły się 4 marca we Wrocławiu, wzięły udział trzy drużyny. Jak podano na facebookowym profilu szkoły „W Problemie Długoterminowym "Bohater bardzo super...cdn." drużyna w składzie: Marcelina Stachyra, Laura Miłoszewska, Julia Szymków, Wiktoria Kurant, Iga Justyńska, Anna Kuchta i Michał Urbański zajęła 1 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Od czasu do czasu Omer" drużyna w składzie: Nadia Dawidek, Emilia Rajska, Szymon Janik, Karol Ociepka, Damian Bojarun i Samuel Talarczyk zajęła 2 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i awansowała do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

W Problemie Długoterminowym "Tajne jest fajne" drużyna w składzie: Sandra Lech, Natalia Krzesińska, Agata Dżaman, Estera Łuków, Michał Drozdek, Maksymilian Wyrwał, Kacper Włos zajęła 4 MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej.”

Od siebie dodajemy, iż podczas ogólnopolskiego finału, który odbył się w dniach 1 i 2 kwietnia w Gdyni, laureatami I stopnia w problemie 5 (superbohaterowie) w II grupie wiekowej zostały Publiczne Gimnazjum nr 1 z Bogatyni oraz Szkoła GEDANENSIS z Gdańska. Oznacza to, że uczniowie bogatyńskiego gimnazjum wezmą udział w mistrzostwach świata, które będą rozegrane pod koniec maja w USA.

Według nieoficjalnej informacji, podanej przez naszego Czytelnika, niewiele brakowało, a przedstawiciele Bogatyni nie pojechaliby na gdyński finał. Jak twierdzi Czytelnik, bogatyński urząd na dwa dni przed wyjazdem miał odmówić dofinansowania wyjazdu. Uprzejmie zatem prosimy rzecznika UMiG o odniesienie się do powyższej informacji i jej potwierdzenie bądź zaprzeczenie. Gdyby okazała się ona prawdziwa, trudno byłoby znaleźć rozsądne uzasadnienie dla takiej decyzji.

Czytany 2429 razy

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com