• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
niedziela, 28 październik 2018 17:27

Mamy prawo znać prawdę

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mamy prawo znać prawdę o stanie naszej gminy, o kosztach inwestycji, jak też o zobowiązaniach. Na przykład mieszkańcy gminy Wolsztyn otrzymali przed wyborami rzetelny raport.

Gmina Wolsztyn jest podobnie jak Bogatynia gminą miejsko wiejską. Mieszka w niej 30 tysięcy osób, podczas gdy w gminie Bogatynia niespełna 24 tysiące. Za to Bogatynia jest znacznie bogatsza – w roku 2016 jej wydatki wyniosły około 150 mln zł, a Wolsztyna o ponad 40 mln zł mniej.

I teraz uwaga. Z raportu dotyczącego kadencji 2014 – 2018 wynika, iż Wolsztyn stale zwiększa wydatki inwestycyjne, które w sumie wyniosły około 60 mln zł. Natomiast wydatki Bogatyni na inwestycje w tym okresie można oszacować na około 40 mln zł.

To kwota zaskakująco niska, zważywszy bogactwo Bogatyni. Co gorsza, wydatki Bogatyni na inwestycje w latach 2014 – 2017 systematycznie się zmniejszały. Wzrosły jedynie w roku 2018 z powodu budowy basenu miejskiego, znacznie droższego niż to wynikało z umowy.

Zauważmy: przykładowo w roku 2016 Wolsztyn wydał na inwestycje niemal 15% budżetu, a Bogatynia zaledwie około 4%. Dodajmy, że Wolsztyn na utrzymanie oświaty wydaje jedną trzecią budżetu, a Bogatynia jedną czwartą. A jednak zadłużenie Wolsztyna jest znacznie mniejsze niż w przypadku Bogatyni.

Co się dzieje z naszym bogactwem? To jedno z pytań, na które może odpowiedzieć nowy burmistrz.

Czytany 1797 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com