• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
niedziela, 28 październik 2018 17:27

Mamy prawo znać prawdę

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mamy prawo znać prawdę o stanie naszej gminy, o kosztach inwestycji, jak też o zobowiązaniach. Na przykład mieszkańcy gminy Wolsztyn otrzymali przed wyborami rzetelny raport.

Gmina Wolsztyn jest podobnie jak Bogatynia gminą miejsko wiejską. Mieszka w niej 30 tysięcy osób, podczas gdy w gminie Bogatynia niespełna 24 tysiące. Za to Bogatynia jest znacznie bogatsza – w roku 2016 jej wydatki wyniosły około 150 mln zł, a Wolsztyna o ponad 40 mln zł mniej.

I teraz uwaga. Z raportu dotyczącego kadencji 2014 – 2018 wynika, iż Wolsztyn stale zwiększa wydatki inwestycyjne, które w sumie wyniosły około 60 mln zł. Natomiast wydatki Bogatyni na inwestycje w tym okresie można oszacować na około 40 mln zł.

To kwota zaskakująco niska, zważywszy bogactwo Bogatyni. Co gorsza, wydatki Bogatyni na inwestycje w latach 2014 – 2017 systematycznie się zmniejszały. Wzrosły jedynie w roku 2018 z powodu budowy basenu miejskiego, znacznie droższego niż to wynikało z umowy.

Zauważmy: przykładowo w roku 2016 Wolsztyn wydał na inwestycje niemal 15% budżetu, a Bogatynia zaledwie około 4%. Dodajmy, że Wolsztyn na utrzymanie oświaty wydaje jedną trzecią budżetu, a Bogatynia jedną czwartą. A jednak zadłużenie Wolsztyna jest znacznie mniejsze niż w przypadku Bogatyni.

Co się dzieje z naszym bogactwem? To jedno z pytań, na które może odpowiedzieć nowy burmistrz.

Czytany 1992 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com