• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
niedziela, 28 październik 2018 17:27

Mamy prawo znać prawdę

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mamy prawo znać prawdę o stanie naszej gminy, o kosztach inwestycji, jak też o zobowiązaniach. Na przykład mieszkańcy gminy Wolsztyn otrzymali przed wyborami rzetelny raport.

Gmina Wolsztyn jest podobnie jak Bogatynia gminą miejsko wiejską. Mieszka w niej 30 tysięcy osób, podczas gdy w gminie Bogatynia niespełna 24 tysiące. Za to Bogatynia jest znacznie bogatsza – w roku 2016 jej wydatki wyniosły około 150 mln zł, a Wolsztyna o ponad 40 mln zł mniej.

I teraz uwaga. Z raportu dotyczącego kadencji 2014 – 2018 wynika, iż Wolsztyn stale zwiększa wydatki inwestycyjne, które w sumie wyniosły około 60 mln zł. Natomiast wydatki Bogatyni na inwestycje w tym okresie można oszacować na około 40 mln zł.

To kwota zaskakująco niska, zważywszy bogactwo Bogatyni. Co gorsza, wydatki Bogatyni na inwestycje w latach 2014 – 2017 systematycznie się zmniejszały. Wzrosły jedynie w roku 2018 z powodu budowy basenu miejskiego, znacznie droższego niż to wynikało z umowy.

Zauważmy: przykładowo w roku 2016 Wolsztyn wydał na inwestycje niemal 15% budżetu, a Bogatynia zaledwie około 4%. Dodajmy, że Wolsztyn na utrzymanie oświaty wydaje jedną trzecią budżetu, a Bogatynia jedną czwartą. A jednak zadłużenie Wolsztyna jest znacznie mniejsze niż w przypadku Bogatyni.

Co się dzieje z naszym bogactwem? To jedno z pytań, na które może odpowiedzieć nowy burmistrz.

Czytany 1526 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com