• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
czwartek, 25 październik 2018 20:17

Nie czekajcie z posprzątaniem gminy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wprawdzie komitety wyborcze mają jeszcze trochę czasu na posprzątanie plakatów, jednak byłoby wskazane, aby się trochę z robieniem porządków pośpieszyć.

Reklamy wyborcze nie dodają uroku różnego rodzaju słupom, a co ważniejsze deszcz i wiatr dokonują dzieła zniszczenia. Na ulicach i trawnikach leżą resztki plakatów i nikomu już niepotrzebne ulotki.

Bogatynia i tak nie słynie z czystości. Tak więc apelujemy o to, żeby jak najszybciej przestał nas straszyć krajobraz po bitwie (wyborczej). Zwłaszcza przed dniem Wszystkich Świętych.

Podczas kampanii słyszeliśmy wiele słów o tym, jak to kandydaci zamierzają dbać o gminę. Pozostawione śmieci każą wątpić, że były to słowa prawdziwe.

Czytany 860 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com