• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
 
30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.
 
 
„Zabierzemy Czechom wodę” – pod takim tytułem Gazeta Wyborcza z 29 stycznia opublikowała tekst Gabrieli Łazarczyk i Mateusza Kokoszkiewicza na temat KWB Turów.
 
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają miłośników gier umysłowych i rozrywki intelektualnej na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z "PLANSZOMANIĄ".
 
 
„W zagłębiu narkotykowym na policję nie liczą” – pod takim tytułem 24 stycznia w dolnośląskim dodatku Gazety Wyborczej ukazał się tekst autorstwa Karoliny Kijek.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 20 stycznia wprowadzono do porządku obrad informację na temat Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
20 stycznia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której w tajnym głosowaniu wybrano nowego przewodniczącego rady – został nim jeden z wiceprzewodniczących.
 
wtorek, 23 październik 2018 19:14

Oszczędzić na biuletynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Do naszej redakcji wpływa od mieszkańców wiele propozycji zmian, które mógłby wprowadzić nowy burmistrz. Wśród nich jest także pomysł rezygnacji z drogiego urzędowego biuletynu.

Jak przekonuje nas Czytelnik, nie ma większego sensu wydawanie w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy biuletynu, który służy głównie promocji władzy. Zdaniem Czytelnika biuletyn „Bogatynia” mógłby być skromniejszy, a za to przynosić więcej konkretnych informacji o problemach gminy. Przede wszystkim zaś – o różnych życiowych problemach mieszkańców.

„Zbyt mocno razi propagandowa nachalność tej gazetki, przypominająca czasy słusznie minione” – twierdzi Czytelnik. Koszt samego druku tego pisma można oszacować na 40 do 50 tys. zł rocznie. Do tego wypadałoby doliczyć bliżej nieznany koszt redagowania biuletynu przez Wydział Komunikacji Społecznej.

W ocenie Czytelnika należałoby gminną gazetkę redagować i lepiej, i taniej. A co zrobić z zaoszczędzoną kwotą? Według Czytelnika, można by wspomóc jakieś stowarzyszenia, które otrzymują małe dotacje – chociażby stowarzyszenie diabetyków „Insulinka”. W roku bieżącym otrzymało ono wsparcie w kwocie zaledwie 1500 zł.

To tylko jeden z pomysłów wart rozważenia. Z pewnością w budżecie gminy można znaleźć więcej wydatków, które spokojnie można ograniczyć. Liczymy zatem na kolejne propozycje naszych Czytelniczek i Czytelników z nadzieją, że nowy burmistrz weźmie je pod uwagę.

Czytany 2233 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Jędrek nie daruję ci tej nocy)

    Zgłoś

    Uważam również, że w ramach oszczędności nowy burmistrz powinien przestać utrzymywać artradio grzmielewicza, gdzie redaktor wieczorek nie dopuścił żadnego kandydata na burmistrza do mikrofonu, tylko swojego pupila grzmielewicza, który broń boże nie prowadził kampanii. Kłamca- populista. I jeszcze jedno, proszę dziekana niech w dzień wyborów nie robi dziekan agitacji dziękując pani burmistrz Oleksak za kupienie kwiatów dla kościoła. Jest , to żenujące.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com