• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
wtorek, 23 październik 2018 19:14

Oszczędzić na biuletynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Do naszej redakcji wpływa od mieszkańców wiele propozycji zmian, które mógłby wprowadzić nowy burmistrz. Wśród nich jest także pomysł rezygnacji z drogiego urzędowego biuletynu.

Jak przekonuje nas Czytelnik, nie ma większego sensu wydawanie w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy biuletynu, który służy głównie promocji władzy. Zdaniem Czytelnika biuletyn „Bogatynia” mógłby być skromniejszy, a za to przynosić więcej konkretnych informacji o problemach gminy. Przede wszystkim zaś – o różnych życiowych problemach mieszkańców.

„Zbyt mocno razi propagandowa nachalność tej gazetki, przypominająca czasy słusznie minione” – twierdzi Czytelnik. Koszt samego druku tego pisma można oszacować na 40 do 50 tys. zł rocznie. Do tego wypadałoby doliczyć bliżej nieznany koszt redagowania biuletynu przez Wydział Komunikacji Społecznej.

W ocenie Czytelnika należałoby gminną gazetkę redagować i lepiej, i taniej. A co zrobić z zaoszczędzoną kwotą? Według Czytelnika, można by wspomóc jakieś stowarzyszenia, które otrzymują małe dotacje – chociażby stowarzyszenie diabetyków „Insulinka”. W roku bieżącym otrzymało ono wsparcie w kwocie zaledwie 1500 zł.

To tylko jeden z pomysłów wart rozważenia. Z pewnością w budżecie gminy można znaleźć więcej wydatków, które spokojnie można ograniczyć. Liczymy zatem na kolejne propozycje naszych Czytelniczek i Czytelników z nadzieją, że nowy burmistrz weźmie je pod uwagę.

Czytany 1498 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Jędrek nie daruję ci tej nocy)

    Zgłoś

    Uważam również, że w ramach oszczędności nowy burmistrz powinien przestać utrzymywać artradio grzmielewicza, gdzie redaktor wieczorek nie dopuścił żadnego kandydata na burmistrza do mikrofonu, tylko swojego pupila grzmielewicza, który broń boże nie prowadził kampanii. Kłamca- populista. I jeszcze jedno, proszę dziekana niech w dzień wyborów nie robi dziekan agitacji dziękując pani burmistrz Oleksak za kupienie kwiatów dla kościoła. Jest , to żenujące.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com