• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
wtorek, 23 październik 2018 19:14

Oszczędzić na biuletynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Do naszej redakcji wpływa od mieszkańców wiele propozycji zmian, które mógłby wprowadzić nowy burmistrz. Wśród nich jest także pomysł rezygnacji z drogiego urzędowego biuletynu.

Jak przekonuje nas Czytelnik, nie ma większego sensu wydawanie w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy biuletynu, który służy głównie promocji władzy. Zdaniem Czytelnika biuletyn „Bogatynia” mógłby być skromniejszy, a za to przynosić więcej konkretnych informacji o problemach gminy. Przede wszystkim zaś – o różnych życiowych problemach mieszkańców.

„Zbyt mocno razi propagandowa nachalność tej gazetki, przypominająca czasy słusznie minione” – twierdzi Czytelnik. Koszt samego druku tego pisma można oszacować na 40 do 50 tys. zł rocznie. Do tego wypadałoby doliczyć bliżej nieznany koszt redagowania biuletynu przez Wydział Komunikacji Społecznej.

W ocenie Czytelnika należałoby gminną gazetkę redagować i lepiej, i taniej. A co zrobić z zaoszczędzoną kwotą? Według Czytelnika, można by wspomóc jakieś stowarzyszenia, które otrzymują małe dotacje – chociażby stowarzyszenie diabetyków „Insulinka”. W roku bieżącym otrzymało ono wsparcie w kwocie zaledwie 1500 zł.

To tylko jeden z pomysłów wart rozważenia. Z pewnością w budżecie gminy można znaleźć więcej wydatków, które spokojnie można ograniczyć. Liczymy zatem na kolejne propozycje naszych Czytelniczek i Czytelników z nadzieją, że nowy burmistrz weźmie je pod uwagę.

Czytany 1270 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Jędrek nie daruję ci tej nocy)

    Zgłoś

    Uważam również, że w ramach oszczędności nowy burmistrz powinien przestać utrzymywać artradio grzmielewicza, gdzie redaktor wieczorek nie dopuścił żadnego kandydata na burmistrza do mikrofonu, tylko swojego pupila grzmielewicza, który broń boże nie prowadził kampanii. Kłamca- populista. I jeszcze jedno, proszę dziekana niech w dzień wyborów nie robi dziekan agitacji dziękując pani burmistrz Oleksak za kupienie kwiatów dla kościoła. Jest , to żenujące.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com