• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
wtorek, 23 październik 2018 19:14

Oszczędzić na biuletynie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Do naszej redakcji wpływa od mieszkańców wiele propozycji zmian, które mógłby wprowadzić nowy burmistrz. Wśród nich jest także pomysł rezygnacji z drogiego urzędowego biuletynu.

Jak przekonuje nas Czytelnik, nie ma większego sensu wydawanie w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy biuletynu, który służy głównie promocji władzy. Zdaniem Czytelnika biuletyn „Bogatynia” mógłby być skromniejszy, a za to przynosić więcej konkretnych informacji o problemach gminy. Przede wszystkim zaś – o różnych życiowych problemach mieszkańców.

„Zbyt mocno razi propagandowa nachalność tej gazetki, przypominająca czasy słusznie minione” – twierdzi Czytelnik. Koszt samego druku tego pisma można oszacować na 40 do 50 tys. zł rocznie. Do tego wypadałoby doliczyć bliżej nieznany koszt redagowania biuletynu przez Wydział Komunikacji Społecznej.

W ocenie Czytelnika należałoby gminną gazetkę redagować i lepiej, i taniej. A co zrobić z zaoszczędzoną kwotą? Według Czytelnika, można by wspomóc jakieś stowarzyszenia, które otrzymują małe dotacje – chociażby stowarzyszenie diabetyków „Insulinka”. W roku bieżącym otrzymało ono wsparcie w kwocie zaledwie 1500 zł.

To tylko jeden z pomysłów wart rozważenia. Z pewnością w budżecie gminy można znaleźć więcej wydatków, które spokojnie można ograniczyć. Liczymy zatem na kolejne propozycje naszych Czytelniczek i Czytelników z nadzieją, że nowy burmistrz weźmie je pod uwagę.

Czytany 1642 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Jędrek nie daruję ci tej nocy)

    Zgłoś

    Uważam również, że w ramach oszczędności nowy burmistrz powinien przestać utrzymywać artradio grzmielewicza, gdzie redaktor wieczorek nie dopuścił żadnego kandydata na burmistrza do mikrofonu, tylko swojego pupila grzmielewicza, który broń boże nie prowadził kampanii. Kłamca- populista. I jeszcze jedno, proszę dziekana niech w dzień wyborów nie robi dziekan agitacji dziękując pani burmistrz Oleksak za kupienie kwiatów dla kościoła. Jest , to żenujące.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com