• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają miłośników gier umysłowych i rozrywki intelektualnej na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z "PLANSZOMANIĄ".
 
 
W okręgu wyborczym nr 1 (Legnica), do którego należy gmina Bogatynia, do Sejmu wybrano sześcioro posłów z listy PiS, troje z listy KO, dwoje z listy SLD i jednego posła z listy PSL.
 
 
Na zlecenie gminy zostały opracowane założenia restrukturyzacji SPZOZ w Bogatyni – proponowane zmiany w funkcjonowaniu zespołu zmniejszyłyby koszty o niemal 5 mln zł.
 
 
Przeprowadzony niedawno audyt funkcjonowania SPZOZ w Bogatyni stanowi dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad przyszłością zespołu i podjęcia stosownych działań.
 
 
Na 17 października na godz. 9.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. realizacją budżetu gminy w I półroczu 2019 r.
 
 
Pod koniec września na Portalu Samorządowym ukazał się tekst informujący, że sporo samorządów podjęło decyzję o likwidacji albo o przekształceniu zakładu budżetowego.
 
 
Cztery lata temu prawie połowa uprawnionych zrezygnowała z udziału w wyborze posłów i senatorów – zbyt łatwo szuka się usprawiedliwienia dla takiej decyzji.
 
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, opublikowana na geoportalu ma za zadanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa.
 
środa, 06 luty 2019 16:37

Odwaga staniała

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wszystkim, którzy anonimowo komentują artykuły na bogatyńskich stronach internetowych, dedykujemy słowa pewnego zapomnianego publicysty: odwaga staniała – rozum podrożał.

Chcemy być dobrze zrozumiani: cieszy nas każdy przejaw obywatelskiej aktywności. Także tej internetowej. Jesteśmy bowiem przekonani, że wszelka działalność publiczna może i powinna być poddawana rzetelnej krytyce. Nikt, kto działa w sferze publicznej, nie może być obojętny wobec głosu mieszkańców.

Zapewne lepiej wyglądałaby dzisiaj nasza gmina, gdyby osoby odpowiedzialne za jej stan brały pod uwagę krytyczne opinie. Także te, które wyrażaliśmy w naszych artykułach. Niestety, ta krytyka długo pozostawała bez echa, a głosy krytyczne ginęły wśród głosów aprobujących władzę.

Nie warto jednak zbyt mocno wracać do przeszłości. Nie ma sensu roztrząsać, komu zabrakło odwagi, kto był po prostu obojętny, czy może naiwny. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo raczej – internetowym hejtem. Nieprawości muszą być rozliczone, ale czy warto się nimi nadmiernie ekscytować? Dzisiaj trzeba myśleć o przyszłości i szukać rozwiązań, które pozwolą wyprowadzić gminę na prostą.

Łatwiej teraz o odwagę, łatwiej stawiać pytania. To dobrze – bez szczerej dyskusji niczego nie osiągniemy. Ale życzmy sobie, aby to była dyskusja w oparciu o fakty. Bez pomówień i złej woli, za to w imię naprawy gminy. W imię odbudowy prawdziwej wspólnoty.

Dzisiaj w cenie jest rozum.

Czytany 2082 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Nanga Parbat)

    Zgłoś

    Władza musi liczyć się z krytyką. Czy słuszną czy nie, nie władzy oceniać. Warto wziąć pod uwagę, że krytyka z czasem boleć będzie mocniej. Takie są uroki czy cienie sprawowania władzy. Jak widać po drugiej stronie barykady nie koniecznie jest tak różowo.
    Była Władza - Jarząbek

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com