• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
środa, 06 luty 2019 16:37

Odwaga staniała

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wszystkim, którzy anonimowo komentują artykuły na bogatyńskich stronach internetowych, dedykujemy słowa pewnego zapomnianego publicysty: odwaga staniała – rozum podrożał.

Chcemy być dobrze zrozumiani: cieszy nas każdy przejaw obywatelskiej aktywności. Także tej internetowej. Jesteśmy bowiem przekonani, że wszelka działalność publiczna może i powinna być poddawana rzetelnej krytyce. Nikt, kto działa w sferze publicznej, nie może być obojętny wobec głosu mieszkańców.

Zapewne lepiej wyglądałaby dzisiaj nasza gmina, gdyby osoby odpowiedzialne za jej stan brały pod uwagę krytyczne opinie. Także te, które wyrażaliśmy w naszych artykułach. Niestety, ta krytyka długo pozostawała bez echa, a głosy krytyczne ginęły wśród głosów aprobujących władzę.

Nie warto jednak zbyt mocno wracać do przeszłości. Nie ma sensu roztrząsać, komu zabrakło odwagi, kto był po prostu obojętny, czy może naiwny. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo raczej – internetowym hejtem. Nieprawości muszą być rozliczone, ale czy warto się nimi nadmiernie ekscytować? Dzisiaj trzeba myśleć o przyszłości i szukać rozwiązań, które pozwolą wyprowadzić gminę na prostą.

Łatwiej teraz o odwagę, łatwiej stawiać pytania. To dobrze – bez szczerej dyskusji niczego nie osiągniemy. Ale życzmy sobie, aby to była dyskusja w oparciu o fakty. Bez pomówień i złej woli, za to w imię naprawy gminy. W imię odbudowy prawdziwej wspólnoty.

Dzisiaj w cenie jest rozum.

Czytany 1703 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Nanga Parbat)

    Zgłoś

    Władza musi liczyć się z krytyką. Czy słuszną czy nie, nie władzy oceniać. Warto wziąć pod uwagę, że krytyka z czasem boleć będzie mocniej. Takie są uroki czy cienie sprawowania władzy. Jak widać po drugiej stronie barykady nie koniecznie jest tak różowo.
    Była Władza - Jarząbek

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com