• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
 
„Kurczak żywcem skubany” – pod takim tytułem w Gazecie Wyborczej (Duży Format, 9 marca) ukazał się artykuł p. Karoliny Kijek, dotyczący rozszerzenia odkrywki w Opolnie-Zdroju.
 
 
Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 24 lutego wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca obecnej sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
 
30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.
 
 
„Zabierzemy Czechom wodę” – pod takim tytułem Gazeta Wyborcza z 29 stycznia opublikowała tekst Gabrieli Łazarczyk i Mateusza Kokoszkiewicza na temat KWB Turów.
 
środa, 06 luty 2019 16:37

Odwaga staniała

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wszystkim, którzy anonimowo komentują artykuły na bogatyńskich stronach internetowych, dedykujemy słowa pewnego zapomnianego publicysty: odwaga staniała – rozum podrożał.

Chcemy być dobrze zrozumiani: cieszy nas każdy przejaw obywatelskiej aktywności. Także tej internetowej. Jesteśmy bowiem przekonani, że wszelka działalność publiczna może i powinna być poddawana rzetelnej krytyce. Nikt, kto działa w sferze publicznej, nie może być obojętny wobec głosu mieszkańców.

Zapewne lepiej wyglądałaby dzisiaj nasza gmina, gdyby osoby odpowiedzialne za jej stan brały pod uwagę krytyczne opinie. Także te, które wyrażaliśmy w naszych artykułach. Niestety, ta krytyka długo pozostawała bez echa, a głosy krytyczne ginęły wśród głosów aprobujących władzę.

Nie warto jednak zbyt mocno wracać do przeszłości. Nie ma sensu roztrząsać, komu zabrakło odwagi, kto był po prostu obojętny, czy może naiwny. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo raczej – internetowym hejtem. Nieprawości muszą być rozliczone, ale czy warto się nimi nadmiernie ekscytować? Dzisiaj trzeba myśleć o przyszłości i szukać rozwiązań, które pozwolą wyprowadzić gminę na prostą.

Łatwiej teraz o odwagę, łatwiej stawiać pytania. To dobrze – bez szczerej dyskusji niczego nie osiągniemy. Ale życzmy sobie, aby to była dyskusja w oparciu o fakty. Bez pomówień i złej woli, za to w imię naprawy gminy. W imię odbudowy prawdziwej wspólnoty.

Dzisiaj w cenie jest rozum.

Czytany 2829 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Nanga Parbat)

    Zgłoś

    Władza musi liczyć się z krytyką. Czy słuszną czy nie, nie władzy oceniać. Warto wziąć pod uwagę, że krytyka z czasem boleć będzie mocniej. Takie są uroki czy cienie sprawowania władzy. Jak widać po drugiej stronie barykady nie koniecznie jest tak różowo.
    Była Władza - Jarząbek

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com