• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
środa, 06 luty 2019 16:37

Odwaga staniała

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wszystkim, którzy anonimowo komentują artykuły na bogatyńskich stronach internetowych, dedykujemy słowa pewnego zapomnianego publicysty: odwaga staniała – rozum podrożał.

Chcemy być dobrze zrozumiani: cieszy nas każdy przejaw obywatelskiej aktywności. Także tej internetowej. Jesteśmy bowiem przekonani, że wszelka działalność publiczna może i powinna być poddawana rzetelnej krytyce. Nikt, kto działa w sferze publicznej, nie może być obojętny wobec głosu mieszkańców.

Zapewne lepiej wyglądałaby dzisiaj nasza gmina, gdyby osoby odpowiedzialne za jej stan brały pod uwagę krytyczne opinie. Także te, które wyrażaliśmy w naszych artykułach. Niestety, ta krytyka długo pozostawała bez echa, a głosy krytyczne ginęły wśród głosów aprobujących władzę.

Nie warto jednak zbyt mocno wracać do przeszłości. Nie ma sensu roztrząsać, komu zabrakło odwagi, kto był po prostu obojętny, czy może naiwny. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo raczej – internetowym hejtem. Nieprawości muszą być rozliczone, ale czy warto się nimi nadmiernie ekscytować? Dzisiaj trzeba myśleć o przyszłości i szukać rozwiązań, które pozwolą wyprowadzić gminę na prostą.

Łatwiej teraz o odwagę, łatwiej stawiać pytania. To dobrze – bez szczerej dyskusji niczego nie osiągniemy. Ale życzmy sobie, aby to była dyskusja w oparciu o fakty. Bez pomówień i złej woli, za to w imię naprawy gminy. W imię odbudowy prawdziwej wspólnoty.

Dzisiaj w cenie jest rozum.

Czytany 1246 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Nanga Parbat)

    Zgłoś

    Władza musi liczyć się z krytyką. Czy słuszną czy nie, nie władzy oceniać. Warto wziąć pod uwagę, że krytyka z czasem boleć będzie mocniej. Takie są uroki czy cienie sprawowania władzy. Jak widać po drugiej stronie barykady nie koniecznie jest tak różowo.
    Była Władza - Jarząbek

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com