• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
środa, 06 luty 2019 16:37

Odwaga staniała

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wszystkim, którzy anonimowo komentują artykuły na bogatyńskich stronach internetowych, dedykujemy słowa pewnego zapomnianego publicysty: odwaga staniała – rozum podrożał.

Chcemy być dobrze zrozumiani: cieszy nas każdy przejaw obywatelskiej aktywności. Także tej internetowej. Jesteśmy bowiem przekonani, że wszelka działalność publiczna może i powinna być poddawana rzetelnej krytyce. Nikt, kto działa w sferze publicznej, nie może być obojętny wobec głosu mieszkańców.

Zapewne lepiej wyglądałaby dzisiaj nasza gmina, gdyby osoby odpowiedzialne za jej stan brały pod uwagę krytyczne opinie. Także te, które wyrażaliśmy w naszych artykułach. Niestety, ta krytyka długo pozostawała bez echa, a głosy krytyczne ginęły wśród głosów aprobujących władzę.

Nie warto jednak zbyt mocno wracać do przeszłości. Nie ma sensu roztrząsać, komu zabrakło odwagi, kto był po prostu obojętny, czy może naiwny. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo raczej – internetowym hejtem. Nieprawości muszą być rozliczone, ale czy warto się nimi nadmiernie ekscytować? Dzisiaj trzeba myśleć o przyszłości i szukać rozwiązań, które pozwolą wyprowadzić gminę na prostą.

Łatwiej teraz o odwagę, łatwiej stawiać pytania. To dobrze – bez szczerej dyskusji niczego nie osiągniemy. Ale życzmy sobie, aby to była dyskusja w oparciu o fakty. Bez pomówień i złej woli, za to w imię naprawy gminy. W imię odbudowy prawdziwej wspólnoty.

Dzisiaj w cenie jest rozum.

Czytany 1521 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (Nanga Parbat)

    Zgłoś

    Władza musi liczyć się z krytyką. Czy słuszną czy nie, nie władzy oceniać. Warto wziąć pod uwagę, że krytyka z czasem boleć będzie mocniej. Takie są uroki czy cienie sprawowania władzy. Jak widać po drugiej stronie barykady nie koniecznie jest tak różowo.
    Była Władza - Jarząbek

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com