• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
piątek, 28 wrzesień 2018 19:32

Zjeżdżalnia pana burmistrza

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Bogatyńska zjeżdżalnia kamikaze na basenie ma szanse wypromować gminę podobnie, jak to ma miejsce w przypadku słynnej „renowacji” twarzy Jezusa w Hiszpanii.

Jak wiadomo, odnowienia XIX-wiecznego fresku w hiszpańskim miasteczku Borja podjęła się pewna artystka – amatorka. Z uwagi na specyficzny urok, przywodzący na myśl jeża, portret zyskał sobie w polskim internecie miano Jeżusa Chrystusa.

Mimowolna promocja hiszpańskiej miejscowości okazała się niezwykle skuteczna. Borja jest odwiedzana przez kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie. Czy zatem nie należałoby pomyśleć o wykorzystaniu podobnej szansy?

Zjeżdżalnia kamikaze (ta największa, granatowa) jeszcze nie zyskała sobie podobnej sławy, ale chyba jest na dobrej drodze ku temu. Lądowanie w wodzie będzie zajęciem ekwilibrystycznym i tylko zapewne nieliczni śmiałkowie odważą się na ten krok. Banzai!

Na podstawie fotografii, dostępnych w internecie (także u nas) sami Państwo możecie ocenić, jaką atrakcją może zostać najwyższa zjeżdżalnia. U jej wylotu czeka wszak niespodzianka, wymagająca sporych umiejętności przetrwania.

Dlatego z niecierpliwością czekamy na otwarcie kąpieliska. Oczyma duszy już widzimy, jak burmistrz wchodzi dostojnie na wieżę i staje na jej szczycie. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć, jak stąd zjeżdża.

Czytany 2069 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com