• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
piątek, 28 wrzesień 2018 19:32

Zjeżdżalnia pana burmistrza

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Bogatyńska zjeżdżalnia kamikaze na basenie ma szanse wypromować gminę podobnie, jak to ma miejsce w przypadku słynnej „renowacji” twarzy Jezusa w Hiszpanii.

Jak wiadomo, odnowienia XIX-wiecznego fresku w hiszpańskim miasteczku Borja podjęła się pewna artystka – amatorka. Z uwagi na specyficzny urok, przywodzący na myśl jeża, portret zyskał sobie w polskim internecie miano Jeżusa Chrystusa.

Mimowolna promocja hiszpańskiej miejscowości okazała się niezwykle skuteczna. Borja jest odwiedzana przez kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie. Czy zatem nie należałoby pomyśleć o wykorzystaniu podobnej szansy?

Zjeżdżalnia kamikaze (ta największa, granatowa) jeszcze nie zyskała sobie podobnej sławy, ale chyba jest na dobrej drodze ku temu. Lądowanie w wodzie będzie zajęciem ekwilibrystycznym i tylko zapewne nieliczni śmiałkowie odważą się na ten krok. Banzai!

Na podstawie fotografii, dostępnych w internecie (także u nas) sami Państwo możecie ocenić, jaką atrakcją może zostać najwyższa zjeżdżalnia. U jej wylotu czeka wszak niespodzianka, wymagająca sporych umiejętności przetrwania.

Dlatego z niecierpliwością czekamy na otwarcie kąpieliska. Oczyma duszy już widzimy, jak burmistrz wchodzi dostojnie na wieżę i staje na jej szczycie. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć, jak stąd zjeżdża.

Czytany 1794 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com