• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają miłośników gier umysłowych i rozrywki intelektualnej na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z "PLANSZOMANIĄ".
 
 
W okręgu wyborczym nr 1 (Legnica), do którego należy gmina Bogatynia, do Sejmu wybrano sześcioro posłów z listy PiS, troje z listy KO, dwoje z listy SLD i jednego posła z listy PSL.
 
 
Na zlecenie gminy zostały opracowane założenia restrukturyzacji SPZOZ w Bogatyni – proponowane zmiany w funkcjonowaniu zespołu zmniejszyłyby koszty o niemal 5 mln zł.
 
 
Przeprowadzony niedawno audyt funkcjonowania SPZOZ w Bogatyni stanowi dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad przyszłością zespołu i podjęcia stosownych działań.
 
 
Na 17 października na godz. 9.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. realizacją budżetu gminy w I półroczu 2019 r.
 
 
Pod koniec września na Portalu Samorządowym ukazał się tekst informujący, że sporo samorządów podjęło decyzję o likwidacji albo o przekształceniu zakładu budżetowego.
 
 
Cztery lata temu prawie połowa uprawnionych zrezygnowała z udziału w wyborze posłów i senatorów – zbyt łatwo szuka się usprawiedliwienia dla takiej decyzji.
 
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, opublikowana na geoportalu ma za zadanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa.
 
piątek, 28 wrzesień 2018 19:32

Zjeżdżalnia pana burmistrza

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Bogatyńska zjeżdżalnia kamikaze na basenie ma szanse wypromować gminę podobnie, jak to ma miejsce w przypadku słynnej „renowacji” twarzy Jezusa w Hiszpanii.

Jak wiadomo, odnowienia XIX-wiecznego fresku w hiszpańskim miasteczku Borja podjęła się pewna artystka – amatorka. Z uwagi na specyficzny urok, przywodzący na myśl jeża, portret zyskał sobie w polskim internecie miano Jeżusa Chrystusa.

Mimowolna promocja hiszpańskiej miejscowości okazała się niezwykle skuteczna. Borja jest odwiedzana przez kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie. Czy zatem nie należałoby pomyśleć o wykorzystaniu podobnej szansy?

Zjeżdżalnia kamikaze (ta największa, granatowa) jeszcze nie zyskała sobie podobnej sławy, ale chyba jest na dobrej drodze ku temu. Lądowanie w wodzie będzie zajęciem ekwilibrystycznym i tylko zapewne nieliczni śmiałkowie odważą się na ten krok. Banzai!

Na podstawie fotografii, dostępnych w internecie (także u nas) sami Państwo możecie ocenić, jaką atrakcją może zostać najwyższa zjeżdżalnia. U jej wylotu czeka wszak niespodzianka, wymagająca sporych umiejętności przetrwania.

Dlatego z niecierpliwością czekamy na otwarcie kąpieliska. Oczyma duszy już widzimy, jak burmistrz wchodzi dostojnie na wieżę i staje na jej szczycie. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć, jak stąd zjeżdża.

Czytany 2693 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com