• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
poniedziałek, 12 sierpień 2013 06:05

Nie rozstrzygnięto przetargu na odbiór odpadów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

9 sierpnia ukazało się ogłoszenie o unieważnieniu przez gminę Bogatynia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

 

Zamówienie obejmowało także utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Jako uzasadnienie unieważnienia postępowania podano, że złożona została jedna oferta z ceną przewyższającą kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

Przy okazji informujemy, iż rozstrzygnięto przetarg na budowę drugiej niecki składowiska odpadów. Wygrała oferta Zakładu Techniki Ochrony Środowiska FOLEKO Sp. z o.o. ze Świdnicy z ceną kosztorysową brutto prawie 3,2 mln zł. Wartość kosztorysową zadania gmina oszacowała na około 7 mln zł, z czego w tym roku planowano wydać 4 mln zł (3,5 mln zł miało według założeń pochodzić z dotacji).

Oferty na budowę nowej niecki złożyło aż osiem firm – czterech wykonawców wykluczono, a dwie oferty (w tym bogatyńskiego EGBUDU) odrzucono. Drugą ofertą wziętą pod uwagę była oferta lubańskiej firmy ELTOR, jednak cena przez nią zaproponowana wynosiła więcej, bo około 5 mln zł. Czas na wykonanie inwestycji określono jako 365 dni.

Przypominamy także przy okazji, że do końca tego roku ma powstać hala sortowni odpadów i kompostowania materiałów biologicznych – na to zadanie GPO zamierza przeznaczyć 16 mln zł. Rada Miejska upoważniła w tym celu burmistrza do poręczenia pożyczki dla spółki w wysokości prawie 6,3 mln zł.

Czytany 1344 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com