• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
 
„Kurczak żywcem skubany” – pod takim tytułem w Gazecie Wyborczej (Duży Format, 9 marca) ukazał się artykuł p. Karoliny Kijek, dotyczący rozszerzenia odkrywki w Opolnie-Zdroju.
 
 
Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 24 lutego wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca obecnej sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
 
30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.
 
 
„Zabierzemy Czechom wodę” – pod takim tytułem Gazeta Wyborcza z 29 stycznia opublikowała tekst Gabrieli Łazarczyk i Mateusza Kokoszkiewicza na temat KWB Turów.
 
środa, 04 marzec 2020 13:27

Sesja Rady Miejskiej 9 marca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.

Podczas sesji radni zajmą się wyborem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, jak też uzupełnieniem składu komisji ds. obywatelskich i rozwoju w związku z wygaśnięciem mandatu p. Artura Siwaka. Jest także projekt uchwały dotyczący zatwierdzenia planów pracy komisji, w tym komisji rewizyjnej.

Projekt uchwały o zmianach w budżecie dotyczy zwiększenia wydatków o ok. 1 mln zł, jak też zmniejszenia wydatków w niektórych działach o podobną kwotę. Zwiększenia wydatków to przede wszystkim ponad 630 tys. zł na pokrycie ujemnego wyniku SPZOZ oraz 300 tys. zł na zakup i montaż monitoringu miejskiego. Przewidziano też m.in. 40 tys. zł na energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe (w ramach wdrażania strategii niskoemisyjnej w gminie).

W tym miejscu warto odnotować, że obecnie monitoring miejski jest w fatalnym stanie i wymaga modernizacji. Ponieważ realizacja tego zadania wymaga czasu, w porządku obrad pojawił się projekt zmian w strukturze Straży Miejskiej. Zakłada on zniesienie czterech cywilnych etatów do obsługi monitoringu i jednoczesne zwiększenie o dwa (z 13 do 15) etatów strażników.

Inne projekty uchwał dotyczą m.in. nadania nazw ulic (nowe nazwy to ulica Biedrzychowicka w Sieniawce i Tęczowa w Bogatyni), określenia kryteriów, liczby punktów oraz niezbędnych dokumentów na II etapie rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych lub publicznych innych form wychowania przedszkolneg, jak też w sprawie wprowadzenia regulaminów korzystania z placów zabaw oraz siłowni plenerowych stanowiących własność gminy.

Czytany 393 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com