• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
środa, 04 marzec 2020 13:27

Sesja Rady Miejskiej 9 marca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.

Podczas sesji radni zajmą się wyborem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, jak też uzupełnieniem składu komisji ds. obywatelskich i rozwoju w związku z wygaśnięciem mandatu p. Artura Siwaka. Jest także projekt uchwały dotyczący zatwierdzenia planów pracy komisji, w tym komisji rewizyjnej.

Projekt uchwały o zmianach w budżecie dotyczy zwiększenia wydatków o ok. 1 mln zł, jak też zmniejszenia wydatków w niektórych działach o podobną kwotę. Zwiększenia wydatków to przede wszystkim ponad 630 tys. zł na pokrycie ujemnego wyniku SPZOZ oraz 300 tys. zł na zakup i montaż monitoringu miejskiego. Przewidziano też m.in. 40 tys. zł na energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe (w ramach wdrażania strategii niskoemisyjnej w gminie).

W tym miejscu warto odnotować, że obecnie monitoring miejski jest w fatalnym stanie i wymaga modernizacji. Ponieważ realizacja tego zadania wymaga czasu, w porządku obrad pojawił się projekt zmian w strukturze Straży Miejskiej. Zakłada on zniesienie czterech cywilnych etatów do obsługi monitoringu i jednoczesne zwiększenie o dwa (z 13 do 15) etatów strażników.

Inne projekty uchwał dotyczą m.in. nadania nazw ulic (nowe nazwy to ulica Biedrzychowicka w Sieniawce i Tęczowa w Bogatyni), określenia kryteriów, liczby punktów oraz niezbędnych dokumentów na II etapie rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych lub publicznych innych form wychowania przedszkolneg, jak też w sprawie wprowadzenia regulaminów korzystania z placów zabaw oraz siłowni plenerowych stanowiących własność gminy.

Czytany 1150 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com