• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
 
„Kurczak żywcem skubany” – pod takim tytułem w Gazecie Wyborczej (Duży Format, 9 marca) ukazał się artykuł p. Karoliny Kijek, dotyczący rozszerzenia odkrywki w Opolnie-Zdroju.
 
 
Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 24 lutego wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca obecnej sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
 
30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.
 
 
„Zabierzemy Czechom wodę” – pod takim tytułem Gazeta Wyborcza z 29 stycznia opublikowała tekst Gabrieli Łazarczyk i Mateusza Kokoszkiewicza na temat KWB Turów.
 
wtorek, 18 luty 2020 17:32

Sesja na temat GZMK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.

Porządek obrad przewiduje: informację burmistrza w sprawie przyczyn oraz trybu złożenia wniosku o upadłość GZMK, przedstawienie przez Radę Nadzorczą GZMK działań podjętych przez członków RN celem przeciwdziałania likwidacji spółki oraz informację Zarządu GZMK z działań podjętych w celu ograniczenia zagrożeń dotyczących utraty płynności finansowej spółki i jej upadłości. Następnie będzie czas na pytania oraz dyskusję.

O problemach spółki pisaliśmy m.in. 21 stycznia w tekście „W kwestii przyszłości GZMK”. Zwracaliśmy wówczas uwagę na problemy finansowe – strata za rok 2018 wyniosła 561 tys. zł, a skumulowana strata z lat ubiegłych to ponad 1,6 mln zł. W latach 1998 – 2019 gmina wniosła celem pokrycia strat 5,27 mln zł (około 250 tys. zł rocznie). Jednak na stronie GZMK podano, że z uwagi na szereg działań podejmowanych przez spółkę jej dalsze funkcjonowanie „może być uznane jako uzasadnione społecznie.”

Na sesji Rady Miejskiej 20 stycznia burmistrz Błasiak oświadczył, iż po przeprowadzonym audycie zostały przygotowane cztery warianty programu naprawczego. Według burmistrza najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie jednego podmiotu zajmującego się substancją mieszkaniową na bazie spółek GZMK i TBS oraz zakładu budżetowego, czyli MZGK, co poprawiłoby efektywność zarządzania.

Być może zatem na sesji 24 lutego poznamy odpowiedź w kwestii przyszłości spółki.

Czytany 605 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com