• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
wtorek, 18 luty 2020 17:32

Sesja na temat GZMK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.

Porządek obrad przewiduje: informację burmistrza w sprawie przyczyn oraz trybu złożenia wniosku o upadłość GZMK, przedstawienie przez Radę Nadzorczą GZMK działań podjętych przez członków RN celem przeciwdziałania likwidacji spółki oraz informację Zarządu GZMK z działań podjętych w celu ograniczenia zagrożeń dotyczących utraty płynności finansowej spółki i jej upadłości. Następnie będzie czas na pytania oraz dyskusję.

O problemach spółki pisaliśmy m.in. 21 stycznia w tekście „W kwestii przyszłości GZMK”. Zwracaliśmy wówczas uwagę na problemy finansowe – strata za rok 2018 wyniosła 561 tys. zł, a skumulowana strata z lat ubiegłych to ponad 1,6 mln zł. W latach 1998 – 2019 gmina wniosła celem pokrycia strat 5,27 mln zł (około 250 tys. zł rocznie). Jednak na stronie GZMK podano, że z uwagi na szereg działań podejmowanych przez spółkę jej dalsze funkcjonowanie „może być uznane jako uzasadnione społecznie.”

Na sesji Rady Miejskiej 20 stycznia burmistrz Błasiak oświadczył, iż po przeprowadzonym audycie zostały przygotowane cztery warianty programu naprawczego. Według burmistrza najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie jednego podmiotu zajmującego się substancją mieszkaniową na bazie spółek GZMK i TBS oraz zakładu budżetowego, czyli MZGK, co poprawiłoby efektywność zarządzania.

Być może zatem na sesji 24 lutego poznamy odpowiedź w kwestii przyszłości spółki.

Czytany 1552 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com