• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
czwartek, 30 styczeń 2020 18:27

Informacja dla wspólnot

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.

Informacja związana jest ze złożeniem przez prezesa GZMK wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Ze względu na „konieczność zapewnienia Wspólnotom Mieszkaniowym ciągłości oraz wysokiej jakości obsługi w zakresie zarządzania nieruchomościami” burmistrz zawiadamia, że do zarządzania nieruchomościami przygotowana jest spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego i zachęca do skorzystania z jej oferty.

Przedstawiciele TBS będą w najbliższych tygodniach kontaktowali się z Zarządami Wspólnot Mieszkaniowych „w celu ustalenia trybu dalszej współpracy”. Spółka TBS planuje przejęcie pracowników GZMK, co zapewni wspólnotom „komfort obsługi przez pracowników administracji znanych sobie i sprawdzonych co do jakości ich działania”.

Ponadto burmistrz przypomina, że 29 sierpnia 2019 r. podjął decyzję o restrukturyzacji TBS „w celu podniesienia standardów działania spółki”.

Czytany 1418 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com