• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
 
„Kurczak żywcem skubany” – pod takim tytułem w Gazecie Wyborczej (Duży Format, 9 marca) ukazał się artykuł p. Karoliny Kijek, dotyczący rozszerzenia odkrywki w Opolnie-Zdroju.
 
 
Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 24 lutego wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca obecnej sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
 
30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.
 
 
„Zabierzemy Czechom wodę” – pod takim tytułem Gazeta Wyborcza z 29 stycznia opublikowała tekst Gabrieli Łazarczyk i Mateusza Kokoszkiewicza na temat KWB Turów.
 
piątek, 24 styczeń 2020 16:22

Bogatyńskie zagłębie narkotykowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„W zagłębiu narkotykowym na policję nie liczą” – pod takim tytułem 24 stycznia w dolnośląskim dodatku Gazety Wyborczej ukazał się tekst autorstwa Karoliny Kijek.

Na początku artykułu autorka podaje przykłady takich zdarzeń, jak spalenie samochodu na ulicy Kościuszki w Bogatyni, próbę kradzieży bankomatu w Porajowie oraz bójkę na jednej ze stacji paliw. Cytuje też mieszkanki Bogatyni, przypominające napady na kwiaciarnię, sklep zoologiczny, aptekę i food truck z pieczywem. Mówiły one również o lęku przed napadami podczas nocnych powrotów z pracy. Jedna z nich, mieszkająca na wsi, stwierdziła, że „tam dopiero jest strach, bo policja w ogóle nie patroluje. Nawet nie wiem, gdzie zadzwonić i czy sobie takim telefonem nie kłopotów nie narobię. Ja policji nie ufam”. Te spostrzeżenia potwierdza pewien emeryt: „Po prostu policji tu prawie nie ma”, informując, że kiedyś chciał zgłosić kradzież na komisariacie kradzież portfela z auta, „a tam jeden dyżurny i dwóch policjantów”.

Podłożem zła jest przestępczość narkotykowa: „Na policję mieszkańcy nie liczą. Zarzut handlu narkotykami, brania łapówek i przekazywania gangsterom informacji ze śledztw prokuratura postawiła w ubiegłym roku kilku lokalnym funkcjonariuszom”. Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej otrzymali m.in. były komendant komisariatu, jak też były przewodniczący rady miejskiej. Dziennikarka cytuje również wypowiedź mieszkanki Bogatyni w sprawie nielegalnych automatów do gier: „Oficjalnie nieczynne, rolety opuszczone, drzwi zamknięte. Ale słychać odgłosy maszyn.” W jednym z takich miejsc w ubiegłym roku śmiertelnie raniono nożem 34-letniego mężczyznę.

Zdaniem burmistrza Błasiaka „przez lata w tej naszej małej gminie wytworzył się mafijny układ, jaki znaliśmy do tej pory z filmów. (…) Sposób zarządzania miastem i brak reakcji na przestępstwa doprowadziły do tego, że margines czuje się u nas bezkarnie. Mniejszość zastraszyła większość porządnych ludzi. (…) To, co zastałem, gdy obejmowałem stanowisko w 2018 r., to była katastrofa”. Na potwierdzenie tych słów autorka tekstu przypomina o zatrzymaniu w lutym 2019 roku b. burmistrza, rządzącego gminą przez 12 lat, który dawniej startował „z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, ale po tym, jak został zawieszony w prawach członka, stworzył własny komitet”.

Dziennikarka pisze, że mieszkańcy chcą referendum w sprawie odwołania rady miejskiej: „Na tablicach ogłoszeń już wiszą informacje”. Informuje też o liście, który burmistrz wysłał do parlamentarzystów i komendanta wojewódzkiego policji, apelując o pomoc w zapewnieniu mieszkańcom bezpieczeństwa. W piśmie tym burmistrz wspomina „o porażającej skali przestępczości” w gminie.

Czytany 1499 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com