• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
poniedziałek, 20 styczeń 2020 19:46

Na sesji Rady Miejskiej 20 stycznia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 stycznia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której w tajnym głosowaniu wybrano nowego przewodniczącego rady – został nim jeden z wiceprzewodniczących.

Na początku sesji ślubowanie złożył nowy radny, p. Tomasz Korniak. Jak już pisaliśmy, z funkcji radnego zrezygnował p. Artur Siwak – p. Korniak w okręgu 1 na liście komitetu byłego burmistrza był drugi pod względem ilości głosów.

Do porządku obrad wprowadzono dyskusję dotyczącą wyniku konkursu na nowego dyrektora SPZOZ. Komisja konkursowa wskazała na to stanowisko p. Macieja Leszkowicza – na sesji radna Krystyna Dudziak-Piwowarska, która kierowała pracami komisji, stwierdziła, że w tej sprawie panuje marazm. Z odpowiedzi burmistrza wynikało, iż w negocjacjach z kandydatem pojawiły się rozbieżności dotyczące głównie zaproponowanego kontraktu. O trwającej potem dwugodzinnej, nie wnoszącej niczego nowego dyskusji, wolimy zapomnieć.

Następnie radni zajęli się wyborem nowego przewodniczącego. Radny Dominik Zawada zgłosił kandydaturę p. Zbigniewa Szatkowskiego, a radna Krystyna Dudziak-Piwowarska kandydaturę p. Artura Oliasza (co ciekawe obaj kandydaci startowali z komitetu Bogatynia Odnowa). Kandydaci przedstawili swoją wizję rady – p. Szatkowski podkreślał potrzebę pracy zespołowej i poszukiwania systemowych rozwiązań. Natomiast p. Oliasz kładł nacisk na funkcje kontrolne rady i jej prawo do krytycznej oceny działań burmistrza, wziął także w obronę radnych, którzy bywają obrażani „tylko dlatego, że siedzą na tej sali”.

Do wyboru przewodniczącego potrzebna była bezwzględna większość głosów – ponieważ obecnych było 18 radnych, wynosiła ona 10. W głosowaniu tajnym p. Oliasz otrzymał 10 głosów, tak więc został przewodniczącym rady. Na p. Szatkowskiego zagłosowało 7 radnych, a jeden głos był nieważny.

W związku z wygaśnięciem mandatu p. Artura Siwaka do Komisji Rewizyjnej wybrano p. Tomasza Korniaka. Skład Komisji ds. Zdrowia uzupełniono o p. Ryszarda Morawskiego. Nazwę Komisji ds. Oświaty i Sportu zmieniono na Komisję ds. Oświaty, Sportu i Kultury.

Czytany 1302 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com