• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
czwartek, 11 lipiec 2019 17:27

Na sesji Rady Miejskiej 11 lipca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.

Na początku sesji burmistrz Błasiak przedstawił sprawozdanie z działalności w ostatnich tygodniach, wyjaśniając m.in. przyczyny swojej nieobecności na spotkaniu w Działoszynie. Przy okazji odniósł się do fali (delikatnie mówiąc) nieprzychylnych uwag, jaka go z tego tytułu spotkała. Burmistrz zaapelował o powstrzymanie się od mowy nienawiści, jak również od rozsiewania plotek, chociażby w kontekście domniemanych zmian w funkcjonowaniu SPZOZ.

Sprawozdanie przedstawiła także wiceburmistrz Wojciechowska, odnosząc się m.in. do krytyki dotyczącej rzekomego „oszczędzania na dzieciach”. W swojej wypowiedzi wymieniła działania wskazujące, iż pomimo oszczędności gmina wspiera przedsięwzięcia, angażujące dzieci i młodzież, jak też stowarzyszenia.

Radny powiatu Artur Sienkiewicz zwrócił się do Rady Miejskiej z prośbą o podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie współfinansowania remontu drogi powiatowej z Bogatyni do Opolna-Zdroju. Wiceburmistrz Sawicki poparł tę inicjatywę, informując jednocześnie o rozmowach prowadzonych z powiatem od kilku miesięcy. Być może gminie uda się pozyskać środki na przebudowę skrzyżowania w sąsiedztwie „Mrówki”, niewykluczone jest też rozszerzenie projektu remontu drogi o ścieżkę rowerową. Wiceburmistrz Sawicki mówił też o prowadzonych i zamierzonych działaniach inwestycyjnych (m.in. w Sieniawce), o perspektywach pozyskiwania środków unijnych, udzielił także odpowiedzi na pytania sołtysa Działoszyna, p. Ryszarda Włosa.

Skarbnik gminy Monika Niklas omówiła aktualną sytuację finansową gminy, podkreślając, że trwa walka o pozytywną opinię RIO. Jak mówiła, to nie jest zabawa, lecz walka o przetrwanie – gmina nie może utracić wiarygodności wobec banków i zostać zmuszona do korzystania z usług parabanków. Ze względu na wciąż trudną sytuację gmina zabiega m.in. o prolongatę zobowiązań w sprawie współfinansowania przebudowy dróg wojewódzkich.

Prezes BWiO Roman Konopski przedstawił informację na temat problemu z jakością wody, który wystąpił pod koniec czerwca. Był to skutek wtórnego zanieczyszczenia magistrali wodociągowej, nie niosło jednak ono zagrożenia chorobotwórczego. Prezes zapewnił, że ze zdarzenia wyciągnięto wnioski, które zapewnią lepszy przekaz informacji i właściwe postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Jak wynikało z dyskusji, przekroczenia norm żelaza i manganu zdarzały się również w latach ubiegłych – konieczna jest modernizacja sieci.

Czytany 372 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com