• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
 
„Kurczak żywcem skubany” – pod takim tytułem w Gazecie Wyborczej (Duży Format, 9 marca) ukazał się artykuł p. Karoliny Kijek, dotyczący rozszerzenia odkrywki w Opolnie-Zdroju.
 
 
Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 24 lutego wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca obecnej sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
czwartek, 11 lipiec 2019 17:27

Na sesji Rady Miejskiej 11 lipca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.

Na początku sesji burmistrz Błasiak przedstawił sprawozdanie z działalności w ostatnich tygodniach, wyjaśniając m.in. przyczyny swojej nieobecności na spotkaniu w Działoszynie. Przy okazji odniósł się do fali (delikatnie mówiąc) nieprzychylnych uwag, jaka go z tego tytułu spotkała. Burmistrz zaapelował o powstrzymanie się od mowy nienawiści, jak również od rozsiewania plotek, chociażby w kontekście domniemanych zmian w funkcjonowaniu SPZOZ.

Sprawozdanie przedstawiła także wiceburmistrz Wojciechowska, odnosząc się m.in. do krytyki dotyczącej rzekomego „oszczędzania na dzieciach”. W swojej wypowiedzi wymieniła działania wskazujące, iż pomimo oszczędności gmina wspiera przedsięwzięcia, angażujące dzieci i młodzież, jak też stowarzyszenia.

Radny powiatu Artur Sienkiewicz zwrócił się do Rady Miejskiej z prośbą o podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie współfinansowania remontu drogi powiatowej z Bogatyni do Opolna-Zdroju. Wiceburmistrz Sawicki poparł tę inicjatywę, informując jednocześnie o rozmowach prowadzonych z powiatem od kilku miesięcy. Być może gminie uda się pozyskać środki na przebudowę skrzyżowania w sąsiedztwie „Mrówki”, niewykluczone jest też rozszerzenie projektu remontu drogi o ścieżkę rowerową. Wiceburmistrz Sawicki mówił też o prowadzonych i zamierzonych działaniach inwestycyjnych (m.in. w Sieniawce), o perspektywach pozyskiwania środków unijnych, udzielił także odpowiedzi na pytania sołtysa Działoszyna, p. Ryszarda Włosa.

Skarbnik gminy Monika Niklas omówiła aktualną sytuację finansową gminy, podkreślając, że trwa walka o pozytywną opinię RIO. Jak mówiła, to nie jest zabawa, lecz walka o przetrwanie – gmina nie może utracić wiarygodności wobec banków i zostać zmuszona do korzystania z usług parabanków. Ze względu na wciąż trudną sytuację gmina zabiega m.in. o prolongatę zobowiązań w sprawie współfinansowania przebudowy dróg wojewódzkich.

Prezes BWiO Roman Konopski przedstawił informację na temat problemu z jakością wody, który wystąpił pod koniec czerwca. Był to skutek wtórnego zanieczyszczenia magistrali wodociągowej, nie niosło jednak ono zagrożenia chorobotwórczego. Prezes zapewnił, że ze zdarzenia wyciągnięto wnioski, które zapewnią lepszy przekaz informacji i właściwe postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Jak wynikało z dyskusji, przekroczenia norm żelaza i manganu zdarzały się również w latach ubiegłych – konieczna jest modernizacja sieci.

Czytany 1058 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com