• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Niewiele ponad trzy tygodnie dzieli nas od 13 października – od wyborów do Sejmu i Senatu. Spośród wielu powodów, dla których powinniśmy głosować, chcemy zwrócić uwagę na jeden.
 
 
Ponieważ w debacie publicznej pojawia się pytanie o przyszłość bogatyńskiego szpitala, przedstawiamy sytuację finansową Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Na stronie UMiG Bogatynia opublikowano informację o wynikach doraźnej kontroli zamówienia na budowę kąpieliska, przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni z 9 września poświęcona była m.in. zmianom w budżecie (patrz „Sesja Rady Miejskiej 9 września”) oraz informacji o spółce TBS (omówiliśmy to w osobnym tekście).
 
 
Jednym z punktów sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 września była informacja o sytuacji Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. według stanu na 29 lipca 2019 r.
 
 
6 września Telewizja Bogatynia opublikowała wywiad z burmistrzem Wojciechem Błasiakiem oraz wiceburmistrzem Wojciechem Sawickim i skarbnikiem Moniką Niklas.
 
 
Na 9 września na godz. 10.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – jednym z punktów będzie informacja o stanie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. na dzień 29 lipca 2019 r.
 
 
Z przyjemnością informujemy nasze Czytelniczki i naszych Czytelników, że od pewnego czasu w Bogatyni przy ul. Kossaka 51 działa EkoKawiarnia z bawialnią dla dzieci.
 
czwartek, 11 lipiec 2019 17:27

Na sesji Rady Miejskiej 11 lipca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.

Na początku sesji burmistrz Błasiak przedstawił sprawozdanie z działalności w ostatnich tygodniach, wyjaśniając m.in. przyczyny swojej nieobecności na spotkaniu w Działoszynie. Przy okazji odniósł się do fali (delikatnie mówiąc) nieprzychylnych uwag, jaka go z tego tytułu spotkała. Burmistrz zaapelował o powstrzymanie się od mowy nienawiści, jak również od rozsiewania plotek, chociażby w kontekście domniemanych zmian w funkcjonowaniu SPZOZ.

Sprawozdanie przedstawiła także wiceburmistrz Wojciechowska, odnosząc się m.in. do krytyki dotyczącej rzekomego „oszczędzania na dzieciach”. W swojej wypowiedzi wymieniła działania wskazujące, iż pomimo oszczędności gmina wspiera przedsięwzięcia, angażujące dzieci i młodzież, jak też stowarzyszenia.

Radny powiatu Artur Sienkiewicz zwrócił się do Rady Miejskiej z prośbą o podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie współfinansowania remontu drogi powiatowej z Bogatyni do Opolna-Zdroju. Wiceburmistrz Sawicki poparł tę inicjatywę, informując jednocześnie o rozmowach prowadzonych z powiatem od kilku miesięcy. Być może gminie uda się pozyskać środki na przebudowę skrzyżowania w sąsiedztwie „Mrówki”, niewykluczone jest też rozszerzenie projektu remontu drogi o ścieżkę rowerową. Wiceburmistrz Sawicki mówił też o prowadzonych i zamierzonych działaniach inwestycyjnych (m.in. w Sieniawce), o perspektywach pozyskiwania środków unijnych, udzielił także odpowiedzi na pytania sołtysa Działoszyna, p. Ryszarda Włosa.

Skarbnik gminy Monika Niklas omówiła aktualną sytuację finansową gminy, podkreślając, że trwa walka o pozytywną opinię RIO. Jak mówiła, to nie jest zabawa, lecz walka o przetrwanie – gmina nie może utracić wiarygodności wobec banków i zostać zmuszona do korzystania z usług parabanków. Ze względu na wciąż trudną sytuację gmina zabiega m.in. o prolongatę zobowiązań w sprawie współfinansowania przebudowy dróg wojewódzkich.

Prezes BWiO Roman Konopski przedstawił informację na temat problemu z jakością wody, który wystąpił pod koniec czerwca. Był to skutek wtórnego zanieczyszczenia magistrali wodociągowej, nie niosło jednak ono zagrożenia chorobotwórczego. Prezes zapewnił, że ze zdarzenia wyciągnięto wnioski, które zapewnią lepszy przekaz informacji i właściwe postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Jak wynikało z dyskusji, przekroczenia norm żelaza i manganu zdarzały się również w latach ubiegłych – konieczna jest modernizacja sieci.

Czytany 697 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com