• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Niewiele ponad trzy tygodnie dzieli nas od 13 października – od wyborów do Sejmu i Senatu. Spośród wielu powodów, dla których powinniśmy głosować, chcemy zwrócić uwagę na jeden.
 
 
Ponieważ w debacie publicznej pojawia się pytanie o przyszłość bogatyńskiego szpitala, przedstawiamy sytuację finansową Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Na stronie UMiG Bogatynia opublikowano informację o wynikach doraźnej kontroli zamówienia na budowę kąpieliska, przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni z 9 września poświęcona była m.in. zmianom w budżecie (patrz „Sesja Rady Miejskiej 9 września”) oraz informacji o spółce TBS (omówiliśmy to w osobnym tekście).
 
 
Jednym z punktów sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 września była informacja o sytuacji Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. według stanu na 29 lipca 2019 r.
 
 
6 września Telewizja Bogatynia opublikowała wywiad z burmistrzem Wojciechem Błasiakiem oraz wiceburmistrzem Wojciechem Sawickim i skarbnikiem Moniką Niklas.
 
 
Na 9 września na godz. 10.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – jednym z punktów będzie informacja o stanie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. na dzień 29 lipca 2019 r.
 
 
Z przyjemnością informujemy nasze Czytelniczki i naszych Czytelników, że od pewnego czasu w Bogatyni przy ul. Kossaka 51 działa EkoKawiarnia z bawialnią dla dzieci.
 
piątek, 05 lipiec 2019 19:11

Dotacje na zmianę systemu ogrzewania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.

„Na podstawie uchwały nr XIV/84/19 Rady Miejskiej Bogatyni z dnia 05 czerwca 2019 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Bogatynia w ramach programu priorytetowego "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego"- Edycja II Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadania związanego z ograniczeniem niskiej emisji poprzez zmianę systemu ogrzewania.

Do 31 lipca będzie trwać nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć polegających na zmianie systemu ogrzewania. Oznacza to, że mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia mogą skorzystać z programu i wymienić swój stary piec na nowe, ekologiczne źródła ciepła.

Program ma na celu przede wszystkim zmniejszenie zanieczyszczeń, a tym samym poprawę jakości powietrza. Ważne jest, aby złożyć kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek. Cała inwestycja musi być zakończona do dnia rozpoczęcia naboru, czyli do 8 lipca 2019 roku.

Wnioski można pobrać w budynku urzędu przy ul. 1 Maja 29 pokój 8 oraz ze strony www.bogatynia.pl. Nie dopuszcza się przy tym składania przedmiotowych wniosków za pośrednictwem internetu i faksu. Dotacja będzie przydzielana w wysokości do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Wniosek wraz z załącznikami należy składać w terminie od 08.07.2019 do 31.07.2019 r. w formie papierowej na druku załączonym do ogłoszenia w UMiG w Bogatyni przy ul. Daszyńskiego 1 pokój nr 5 (kancelaria) w godzinach pracy urzędu.”

Czytany 508 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com