• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
 
„Kurczak żywcem skubany” – pod takim tytułem w Gazecie Wyborczej (Duży Format, 9 marca) ukazał się artykuł p. Karoliny Kijek, dotyczący rozszerzenia odkrywki w Opolnie-Zdroju.
 
 
Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 24 lutego wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca obecnej sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
piątek, 05 lipiec 2019 19:11

Dotacje na zmianę systemu ogrzewania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.

„Na podstawie uchwały nr XIV/84/19 Rady Miejskiej Bogatyni z dnia 05 czerwca 2019 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Bogatynia w ramach programu priorytetowego "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego"- Edycja II Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadania związanego z ograniczeniem niskiej emisji poprzez zmianę systemu ogrzewania.

Do 31 lipca będzie trwać nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć polegających na zmianie systemu ogrzewania. Oznacza to, że mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia mogą skorzystać z programu i wymienić swój stary piec na nowe, ekologiczne źródła ciepła.

Program ma na celu przede wszystkim zmniejszenie zanieczyszczeń, a tym samym poprawę jakości powietrza. Ważne jest, aby złożyć kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek. Cała inwestycja musi być zakończona do dnia rozpoczęcia naboru, czyli do 8 lipca 2019 roku.

Wnioski można pobrać w budynku urzędu przy ul. 1 Maja 29 pokój 8 oraz ze strony www.bogatynia.pl. Nie dopuszcza się przy tym składania przedmiotowych wniosków za pośrednictwem internetu i faksu. Dotacja będzie przydzielana w wysokości do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Wniosek wraz z załącznikami należy składać w terminie od 08.07.2019 do 31.07.2019 r. w formie papierowej na druku załączonym do ogłoszenia w UMiG w Bogatyni przy ul. Daszyńskiego 1 pokój nr 5 (kancelaria) w godzinach pracy urzędu.”

Czytany 864 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com