• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
piątek, 05 lipiec 2019 19:08

Wybrano kierownika GCZK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W wyniku zakończenia procedury naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta i Gminy Bogatynia został wybrany p. Paweł Jan Hasiuk, zamieszkały w Sulikowie.

Przypominamy, że w 2009 roku kierownikiem Centrum został p. Maciej Magaj z Zabrza, który przestał pełnić tę funkcję niedługo po powodzi z sierpnia 2010 roku. Przez kilka kolejnych lat kierownikiem był p. Tomasz Kucharski, uprzednio zajmujący stanowisko podinspektora. W roku 2016 informowaliśmy, że według strony internetowej UMiG kierownikiem GCZK został p. Krzysztof Suszczyński. Jednak z wyjaśnień, udzielonych przez UMiG na początku czerwca br. portalowi bogatynia.info.pl wynika, iż p. Suszczyński został zatrudniony „jako podinspektor w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego, a nie jako jego kierownik”. Tak więc przez kilka lat Centrum nie miało kierownika, stąd konieczność uporządkowania tej kwestii.

Zgodnie z Art. 20 ustawy o zarządzaniu kryzysowym GCZK realizuje poniższe zadania:

1) całodobowe alarmowanie członków gminnego zespołu zarządzania kryzysowego, a w sytuacjach kryzysowych zapewnienie całodobowego dyżuru w celu zapewnienia przepływu informacji oraz dokumentowania prowadzonych czynności;

2) współdziałanie z centrami zarządzania kryzysowego organów administracji publicznej;

3) nadzór nad funkcjonowaniem systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania ludności;

4) współpracę z podmiotami realizującymi monitoring środowiska;

5) współdziałanie z podmiotami prowadzącymi akcje ratownicze, poszukiwawcze i humanitarne;

6) realizację zadań stałego dyżuru na potrzeby podwyższania gotowości obronnej państwa.

Czytany 692 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com