• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
 
„Kurczak żywcem skubany” – pod takim tytułem w Gazecie Wyborczej (Duży Format, 9 marca) ukazał się artykuł p. Karoliny Kijek, dotyczący rozszerzenia odkrywki w Opolnie-Zdroju.
 
 
Na 9 marca na godz. 9.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad przewidziano m.in. sprawozdania z działalności burmistrza oraz rady i jej komisji w 2019 roku.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 24 lutego wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca obecnej sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
piątek, 05 lipiec 2019 19:08

Wybrano kierownika GCZK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W wyniku zakończenia procedury naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta i Gminy Bogatynia został wybrany p. Paweł Jan Hasiuk, zamieszkały w Sulikowie.

Przypominamy, że w 2009 roku kierownikiem Centrum został p. Maciej Magaj z Zabrza, który przestał pełnić tę funkcję niedługo po powodzi z sierpnia 2010 roku. Przez kilka kolejnych lat kierownikiem był p. Tomasz Kucharski, uprzednio zajmujący stanowisko podinspektora. W roku 2016 informowaliśmy, że według strony internetowej UMiG kierownikiem GCZK został p. Krzysztof Suszczyński. Jednak z wyjaśnień, udzielonych przez UMiG na początku czerwca br. portalowi bogatynia.info.pl wynika, iż p. Suszczyński został zatrudniony „jako podinspektor w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego, a nie jako jego kierownik”. Tak więc przez kilka lat Centrum nie miało kierownika, stąd konieczność uporządkowania tej kwestii.

Zgodnie z Art. 20 ustawy o zarządzaniu kryzysowym GCZK realizuje poniższe zadania:

1) całodobowe alarmowanie członków gminnego zespołu zarządzania kryzysowego, a w sytuacjach kryzysowych zapewnienie całodobowego dyżuru w celu zapewnienia przepływu informacji oraz dokumentowania prowadzonych czynności;

2) współdziałanie z centrami zarządzania kryzysowego organów administracji publicznej;

3) nadzór nad funkcjonowaniem systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania ludności;

4) współpracę z podmiotami realizującymi monitoring środowiska;

5) współdziałanie z podmiotami prowadzącymi akcje ratownicze, poszukiwawcze i humanitarne;

6) realizację zadań stałego dyżuru na potrzeby podwyższania gotowości obronnej państwa.

Czytany 1255 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com