• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Niewiele ponad trzy tygodnie dzieli nas od 13 października – od wyborów do Sejmu i Senatu. Spośród wielu powodów, dla których powinniśmy głosować, chcemy zwrócić uwagę na jeden.
 
 
Ponieważ w debacie publicznej pojawia się pytanie o przyszłość bogatyńskiego szpitala, przedstawiamy sytuację finansową Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Na stronie UMiG Bogatynia opublikowano informację o wynikach doraźnej kontroli zamówienia na budowę kąpieliska, przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni z 9 września poświęcona była m.in. zmianom w budżecie (patrz „Sesja Rady Miejskiej 9 września”) oraz informacji o spółce TBS (omówiliśmy to w osobnym tekście).
 
 
Jednym z punktów sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 września była informacja o sytuacji Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. według stanu na 29 lipca 2019 r.
 
 
6 września Telewizja Bogatynia opublikowała wywiad z burmistrzem Wojciechem Błasiakiem oraz wiceburmistrzem Wojciechem Sawickim i skarbnikiem Moniką Niklas.
 
 
Na 9 września na godz. 10.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – jednym z punktów będzie informacja o stanie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. na dzień 29 lipca 2019 r.
 
 
Z przyjemnością informujemy nasze Czytelniczki i naszych Czytelników, że od pewnego czasu w Bogatyni przy ul. Kossaka 51 działa EkoKawiarnia z bawialnią dla dzieci.
 
piątek, 05 lipiec 2019 19:08

Wybrano kierownika GCZK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W wyniku zakończenia procedury naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownika Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta i Gminy Bogatynia został wybrany p. Paweł Jan Hasiuk, zamieszkały w Sulikowie.

Przypominamy, że w 2009 roku kierownikiem Centrum został p. Maciej Magaj z Zabrza, który przestał pełnić tę funkcję niedługo po powodzi z sierpnia 2010 roku. Przez kilka kolejnych lat kierownikiem był p. Tomasz Kucharski, uprzednio zajmujący stanowisko podinspektora. W roku 2016 informowaliśmy, że według strony internetowej UMiG kierownikiem GCZK został p. Krzysztof Suszczyński. Jednak z wyjaśnień, udzielonych przez UMiG na początku czerwca br. portalowi bogatynia.info.pl wynika, iż p. Suszczyński został zatrudniony „jako podinspektor w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego, a nie jako jego kierownik”. Tak więc przez kilka lat Centrum nie miało kierownika, stąd konieczność uporządkowania tej kwestii.

Zgodnie z Art. 20 ustawy o zarządzaniu kryzysowym GCZK realizuje poniższe zadania:

1) całodobowe alarmowanie członków gminnego zespołu zarządzania kryzysowego, a w sytuacjach kryzysowych zapewnienie całodobowego dyżuru w celu zapewnienia przepływu informacji oraz dokumentowania prowadzonych czynności;

2) współdziałanie z centrami zarządzania kryzysowego organów administracji publicznej;

3) nadzór nad funkcjonowaniem systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania ludności;

4) współpracę z podmiotami realizującymi monitoring środowiska;

5) współdziałanie z podmiotami prowadzącymi akcje ratownicze, poszukiwawcze i humanitarne;

6) realizację zadań stałego dyżuru na potrzeby podwyższania gotowości obronnej państwa.

Czytany 933 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com