• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają miłośników gier umysłowych i rozrywki intelektualnej na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z "PLANSZOMANIĄ".
 
 
W okręgu wyborczym nr 1 (Legnica), do którego należy gmina Bogatynia, do Sejmu wybrano sześcioro posłów z listy PiS, troje z listy KO, dwoje z listy SLD i jednego posła z listy PSL.
 
 
Na zlecenie gminy zostały opracowane założenia restrukturyzacji SPZOZ w Bogatyni – proponowane zmiany w funkcjonowaniu zespołu zmniejszyłyby koszty o niemal 5 mln zł.
 
 
Przeprowadzony niedawno audyt funkcjonowania SPZOZ w Bogatyni stanowi dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad przyszłością zespołu i podjęcia stosownych działań.
 
 
Na 17 października na godz. 9.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. realizacją budżetu gminy w I półroczu 2019 r.
 
 
Pod koniec września na Portalu Samorządowym ukazał się tekst informujący, że sporo samorządów podjęło decyzję o likwidacji albo o przekształceniu zakładu budżetowego.
 
 
Cztery lata temu prawie połowa uprawnionych zrezygnowała z udziału w wyborze posłów i senatorów – zbyt łatwo szuka się usprawiedliwienia dla takiej decyzji.
 
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, opublikowana na geoportalu ma za zadanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa.
 
środa, 03 lipiec 2019 20:32

Woda znowu w normie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 lipca spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia podała ogłosiła dwa komunikaty – o naprawie sieci wodociągowej w Trzcińcu oraz jakości wody w gminie Bogatynia.

W pierwszym komunikacie spółka informowała o możliwości przerwy w dostawie wody w godz. 9.00 – 13.00 na ulicach Zielonej, Wolności, Młodych Energetyków (od skrzyżowania z ulicą Okólną), Górniczej i Słonecznej. Było to związane z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej.

O godz. 14.30 podano ogłoszono komunikat następującej treści:

„Bogatyńskie Wodociągi informują, że w uzyskanych wynikach badań bakteriologicznych i fizykochemicznych wody na terenie miasta i gminy Bogatynia w dniu 3.07.2019 nie stwierdzono przekroczeń wartości parametrycznych określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.”

Czytany 366 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com