• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
niedziela, 30 czerwiec 2019 16:54

Spółka BWiO o przyczynach problemu z wodą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stan wody dostarczanej przez BWiO S.A. uległ 30 czerwca ponownemu pogorszeniu, ale nie ma mowy o bezpośrednim zagrożeniu dla mieszkańców – informuje spółka.

W informacji czytamy: „Obowiązuje nadal Komunikat Nr 2/HK/2019 z dnia 28.06.2019 wydany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Andrzeja Kellnera, z którego wynika, że woda spełnia warunki mikrobiologiczne. Natomiast mogą wystąpić przekroczenia parametrów fizykochemicznych pogarszające wygląd i smak, ale nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

W związku z powyższym woda może być używana do celów spożywczych.

W wyniku zwiększonego poboru wody w godzinach porannych dnia 30.06.2019 r. doszło do ponownego pogorszenia jakości przesyłanej wody pod względem fizykochemicznym (widoczne zwiększone zabarwienie wody). Miejsca w mieście Bogatynia, w których mogło nastąpić pogorszenie jakości wody: okolice ulic Chopina i Matejki, Osiedle Orła Białego, Osiedle Serbinów: ul. Wyczółkowskiego, ul. Chełmońskiego i okolice, ul. Żołnierzy II AWP, ul. Kossaka, ul. Zamoyskiego i okolice, ul. 3Maja, Osiedle Paderewskiego, ul. Partyzantów, ul. Wyspiańskiego, ul. Pocztowa, ul. Energetyków, ul. Kusocińskiego, ul. Szpitalna, ul. Sztygarska i okolice, okolice ulic Puszkina, ul. Krakowskiej, ul. Krótkiej, okolice ulic Białogórskiej i Skłodowskiej.

W/w ulice zasilane są poprzez zbiornik i pompownię wody przy ul. Chopina w Bogatyni. Do tego zbiornika napływa woda starym rurociągiem magistralnym ze Stacji Uzdatniania Wody w Bogatyni. Wodociąg magistralny wybudowany w latach 60. na odcinku 7 km od SUW do zbiornika przy ul. Chopina nie został jeszcze wymieniony na nowy. Woda przepływając przez odcinki wyeksploatowane, w przypadku dużych rozbiorów wody lub awarii ulega zanieczyszczeniu, przede wszystkim żelazem oraz zmętnieniu.

Od środy 26 czerwca nasze służby prowadzą intensywne prace związane z ustaleniem przyczyn zwiększonej ilości wody wypływającej z SUW Bogatynia. W dniu dzisiejszym około godz. 12.30 zlokalizowana została awaria wodociągowa na magistrali wodnej, która ma wpływ na powyższą sytuację.

Aktualnie trwają prace związane z usuwaniem awarii na magistrali wodnej oraz lokalnym płukaniem sieci wodociągowej na terenie miasta. Nasze beczkowozy z wodą spełniającą wszelkie normy, usytuowane są przy Szkole Podstawowej przy ul. Wyczółkowskiego w Bogatyni i przy Urzędzie Miasta i Gminy ul. Daszyńskiego 1. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.”

Czytany 596 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com