• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 19:00

Sesja Rady Miejskiej 12 czerwca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.

W porządku obrad są projekty uchwał w sprawie przyjęcia gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Bogatynia na rok 2019. Chodzi tu o programy odrzucone przez Radę Miejską na sesji 5 czerwca.

Nowy jest projekt uchwały w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, będący konsekwencją wprowadzenia w 2018 roku zmiany w ustawie samorządowej. Projekt zakłada, że grupa co najmniej 300 mieszkańców gminy, posiadających czynne prawo wyborcze do organu stanowiącego, będzie mogła wystąpić do Rady Miejskiej z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą.

Zgłoszony w ramach obywatelskiej inicjatywy projekt nie może dotyczyć spraw, dla których ustawy zastrzegają wyłączność inicjatywy dla Rady Miejskiej. Czynności związane z przygotowaniem obywatelskiego projektu, zbieraniem podpisów i złożeniem wniosku do przewodniczącego rady będzie wykonywać komitet, utworzony przez co najmniej 3 mieszkańców gminy.

W ciągu 7 dni przewodniczący rady będzie zobowiązany przekazać projekt burmistrzowi w celu jego analizy (pod względem formalno-prawnym, merytorycznym i ewentualnie finansowym). Po zaopiniowaniu przez burmistrza projekt trafi pod obrady Rady Miejskiej.

Czytany 654 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com