• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
czwartek, 06 czerwiec 2019 20:14

Sprawdzą podłoże basenu miejskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.

Prace na terenie otwartego basenu miejskiego przy ulicy Kąpielowej wykona firma LABTECHNE Sp. z o.o. z Łagowa za wynagrodzenie ryczałtowe 23 862 zł brutto. Termin wykonania zadania określono na 30 dni od daty podpisania umowy.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie opracowania geotechnicznego warunków gruntowych wraz z dokumentacją badań podłoża oraz porównaniem nowo wykonanej dokumentacji geotechnicznej z pierwotną opinią geotechniczną. W ramach zadania należy przeprowadzić odwierty geologiczne we wskazanych przez zamawiającego miejscach.

Odwierty mają umożliwić rozpoznanie budowy geologicznej podłoża „w celu określenia fizycznych i mechanicznych właściwości poszczególnych warstw geotechnicznych”, ocenę wykonanej podbudowy pod terenami utwardzonymi kostką betonową oraz przydatności wbudowanych gruntów do celów budowlanych. Analiza ma być zakończona szczegółowym raportem wraz z odpowiednimi zaleceniami.

Przypominamy, że prace przy ulicy Kąpielowej rozpoczęto w roku 2017 bez pozwolenia na budowę. Koszt inwestycji, który miał wynieść około 9,5 mln zł, sięga obecnie około 20 mln zł. O problemach z basenem informowało m.in. w kwietniu Radio Wrocław, cytując burmistrza Błasiaka, według którego „obiekt, choć wygląda jak basen, w sumie nie wiadomo czym jest i nie wiadomo np. czy niecki posadowione na podmokłym gruncie się nie rozpadną”.

W wywiadzie, który zamieszczono w majowym (wyraźnie odchudzonym) biuletynie informacyjnym, zapytano burmistrza, czy bogatyńskie kąpielisko będzie wkrótce otwarte. Niestety, w tym roku nie będzie to możliwe, gdyż wykonanie inwentaryzacji, „doprojektowanie wielu rzeczy” i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie wymaga czasu. Burmistrz dodał, że priorytetem gminy „jest to, aby obiekt służył mieszkańcom przez cały rok, a nie tylko w okresie letnim. To duże wyzwanie, ale poszukujemy już możliwości pozyskania na ten cel środków zewnętrznych”.

Czytany 670 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com