• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni poinformowało, że wkrótce zostanie otwarty Punkt Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów – pełny tekst informacji poniżej.
 
 
12 sierpnia portal zgorzelec.info podał informację o kolejnym przedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych 13 lutego bogatyńskich samorządowców.
 
 
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na NIEDZIELĘ z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne...
 
 
GPO podało informację o utworzeniu w Bogatyni i w sołectwach dwudziestu jeden nowych lokalizacji dla pojemników typu „Dzwon”, przeznaczonych na segregowane odpady.
 
 
Na portalu smartgmina.pl opublikowano wywiad z burmistrzem Błasiakiem na temat przystąpienia przez gminę Bogatynia do Zgorzeleckiego Klastra Energii Odnawialnej.
 
 
Kolejny raz portal „Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów.
 
 
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na 2 NIEDZIELE z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne...
 
 
Jedną z uchwał, podjętych podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca, była uchwała dotycząca powołania stałej Komisji Statutowej, liczącej siedmioro radnych.
 
środa, 05 czerwiec 2019 20:13

Radni odrzucili dwa programy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 5 czerwca radni odrzucili programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2019.

Pierwszy z tych projektów spowodował dyskusję, dotyczącą m.in. niektórych zakupów w ramach programu, jak też metodologii szacowania ilości osób zagrożonych problemem alkoholowym. Wyrażano też opinię (nie do końca potwierdzoną), iż radni zbyt późno otrzymali stosowne materiały.

Wiceburmistrz Bożena Wojciechowska apelowała o podjęcie uchwały, gdyż program umożliwia wydatkowanie pieniędzy chociażby na akcję letnią. Chodzi o pieniądze „znaczone”, których nie obejmuje program oszczędnościowy. Skarbnik Monika Niklas dodała, że wyłoniono już organizatorów letnich wyjazdów, a planowane wydatki dotyczą także działań, którą będą realizować BOK i OSiR, także na terenie sołectw.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że chodzi o tzw. fundusz korkowy. Jest to dochód gminy uzyskany z opłat za wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Środki te można wykorzystać jedynie na działalność związaną z przeciwdziałaniem i rozwiązywaniem problemów uzależnień. Wydanie ich na inny cel stanowiłoby naruszenie dyscypliny finansowej.

Jednak za podjęciem uchwały było tylko 7 radnych – przeciwko było 10, jedna osoba się wstrzymała, a jedna nie głosowała. Przepadł także drugi projekt, dotyczący przeciwdziałania narkomanii – za oddano 7 głosów, przeciw 8, trzy osoby się wstrzymały, a jedna nie głosowała.

Przygotowywaniem i realizacją wspomnianych programów zajmuje się pełnomocnik, którym jest obecnie p. Adam Balcer. Po odrzuceniu przez radnych pierwszego z tych projektów p. Balcer, dziękując radnym za pytania i wniesione uwagi, uznał ich decyzję za szkodliwą, utrudniającą działania w zakresie walki z uzależnieniami. Nie krył także zdziwienia po odrzuceniu drugiego projektu, stwierdzając, że nikt nie odniósł się merytorycznie do samych programów.

Czytany 1047 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Adam po co ty się ciągle pałujesz w tym towarzystwie, masz to na własne życzenie, szkoda energii i czasu, naprawdę nie masz nic ciekawszego do roboty ? A tak w podsumowaniu, jacy radni takie decyzje, skandal to mało powiedziane. Teraz widać jak ważne są dla tych ,,ludzi" problemy społeczne w Bogatyni. Znaczy to ,że chlanie i ćpanie to właściwie żaden problem i po co takie programy. Wywalić taką radę na zbity pysk !

  • Gość (Suchy a.)

    Zgłoś

    Do Jarka kolegi Adama.
    Jarek może wiesz coś w temacie willi gdzie był ośrodek uzależnień. Dokładnie domek przy nieistniejacym domu handlowym. Kto go zgarnąć mógł. Może Pan panie Adamie B coś wiesz w tym temacie.

  • Proszę obejrzeć sesję rady, TVK Bogatynia ten fragment relacjonuje. Inteligentnemu człowiekowi nie trzeba tłumaczyć jaki przekręt władza próbowała zmalować.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com