• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
środa, 05 czerwiec 2019 20:13

Radni odrzucili dwa programy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 5 czerwca radni odrzucili programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2019.

Pierwszy z tych projektów spowodował dyskusję, dotyczącą m.in. niektórych zakupów w ramach programu, jak też metodologii szacowania ilości osób zagrożonych problemem alkoholowym. Wyrażano też opinię (nie do końca potwierdzoną), iż radni zbyt późno otrzymali stosowne materiały.

Wiceburmistrz Bożena Wojciechowska apelowała o podjęcie uchwały, gdyż program umożliwia wydatkowanie pieniędzy chociażby na akcję letnią. Chodzi o pieniądze „znaczone”, których nie obejmuje program oszczędnościowy. Skarbnik Monika Niklas dodała, że wyłoniono już organizatorów letnich wyjazdów, a planowane wydatki dotyczą także działań, którą będą realizować BOK i OSiR, także na terenie sołectw.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że chodzi o tzw. fundusz korkowy. Jest to dochód gminy uzyskany z opłat za wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Środki te można wykorzystać jedynie na działalność związaną z przeciwdziałaniem i rozwiązywaniem problemów uzależnień. Wydanie ich na inny cel stanowiłoby naruszenie dyscypliny finansowej.

Jednak za podjęciem uchwały było tylko 7 radnych – przeciwko było 10, jedna osoba się wstrzymała, a jedna nie głosowała. Przepadł także drugi projekt, dotyczący przeciwdziałania narkomanii – za oddano 7 głosów, przeciw 8, trzy osoby się wstrzymały, a jedna nie głosowała.

Przygotowywaniem i realizacją wspomnianych programów zajmuje się pełnomocnik, którym jest obecnie p. Adam Balcer. Po odrzuceniu przez radnych pierwszego z tych projektów p. Balcer, dziękując radnym za pytania i wniesione uwagi, uznał ich decyzję za szkodliwą, utrudniającą działania w zakresie walki z uzależnieniami. Nie krył także zdziwienia po odrzuceniu drugiego projektu, stwierdzając, że nikt nie odniósł się merytorycznie do samych programów.

Czytany 1315 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Adam po co ty się ciągle pałujesz w tym towarzystwie, masz to na własne życzenie, szkoda energii i czasu, naprawdę nie masz nic ciekawszego do roboty ? A tak w podsumowaniu, jacy radni takie decyzje, skandal to mało powiedziane. Teraz widać jak ważne są dla tych ,,ludzi" problemy społeczne w Bogatyni. Znaczy to ,że chlanie i ćpanie to właściwie żaden problem i po co takie programy. Wywalić taką radę na zbity pysk !

  • Gość (Suchy a.)

    Zgłoś

    Do Jarka kolegi Adama.
    Jarek może wiesz coś w temacie willi gdzie był ośrodek uzależnień. Dokładnie domek przy nieistniejacym domu handlowym. Kto go zgarnąć mógł. Może Pan panie Adamie B coś wiesz w tym temacie.

  • Proszę obejrzeć sesję rady, TVK Bogatynia ten fragment relacjonuje. Inteligentnemu człowiekowi nie trzeba tłumaczyć jaki przekręt władza próbowała zmalować.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com