• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
środa, 05 czerwiec 2019 20:13

Radni odrzucili dwa programy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 5 czerwca radni odrzucili programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2019.

Pierwszy z tych projektów spowodował dyskusję, dotyczącą m.in. niektórych zakupów w ramach programu, jak też metodologii szacowania ilości osób zagrożonych problemem alkoholowym. Wyrażano też opinię (nie do końca potwierdzoną), iż radni zbyt późno otrzymali stosowne materiały.

Wiceburmistrz Bożena Wojciechowska apelowała o podjęcie uchwały, gdyż program umożliwia wydatkowanie pieniędzy chociażby na akcję letnią. Chodzi o pieniądze „znaczone”, których nie obejmuje program oszczędnościowy. Skarbnik Monika Niklas dodała, że wyłoniono już organizatorów letnich wyjazdów, a planowane wydatki dotyczą także działań, którą będą realizować BOK i OSiR, także na terenie sołectw.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że chodzi o tzw. fundusz korkowy. Jest to dochód gminy uzyskany z opłat za wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Środki te można wykorzystać jedynie na działalność związaną z przeciwdziałaniem i rozwiązywaniem problemów uzależnień. Wydanie ich na inny cel stanowiłoby naruszenie dyscypliny finansowej.

Jednak za podjęciem uchwały było tylko 7 radnych – przeciwko było 10, jedna osoba się wstrzymała, a jedna nie głosowała. Przepadł także drugi projekt, dotyczący przeciwdziałania narkomanii – za oddano 7 głosów, przeciw 8, trzy osoby się wstrzymały, a jedna nie głosowała.

Przygotowywaniem i realizacją wspomnianych programów zajmuje się pełnomocnik, którym jest obecnie p. Adam Balcer. Po odrzuceniu przez radnych pierwszego z tych projektów p. Balcer, dziękując radnym za pytania i wniesione uwagi, uznał ich decyzję za szkodliwą, utrudniającą działania w zakresie walki z uzależnieniami. Nie krył także zdziwienia po odrzuceniu drugiego projektu, stwierdzając, że nikt nie odniósł się merytorycznie do samych programów.

Czytany 915 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Adam po co ty się ciągle pałujesz w tym towarzystwie, masz to na własne życzenie, szkoda energii i czasu, naprawdę nie masz nic ciekawszego do roboty ? A tak w podsumowaniu, jacy radni takie decyzje, skandal to mało powiedziane. Teraz widać jak ważne są dla tych ,,ludzi" problemy społeczne w Bogatyni. Znaczy to ,że chlanie i ćpanie to właściwie żaden problem i po co takie programy. Wywalić taką radę na zbity pysk !

  • Gość (Suchy a.)

    Zgłoś

    Do Jarka kolegi Adama.
    Jarek może wiesz coś w temacie willi gdzie był ośrodek uzależnień. Dokładnie domek przy nieistniejacym domu handlowym. Kto go zgarnąć mógł. Może Pan panie Adamie B coś wiesz w tym temacie.

  • Proszę obejrzeć sesję rady, TVK Bogatynia ten fragment relacjonuje. Inteligentnemu człowiekowi nie trzeba tłumaczyć jaki przekręt władza próbowała zmalować.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com