• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
środa, 05 czerwiec 2019 17:36

Na sesji Rady Miejskiej 5 czerwca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Głównym tematem sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 5 czerwca były sprawy związane z bezpieczeństwem publicznym – z porządku obrad zdjęto punkt dotyczący spółek komunalnych.

O zdjęcie punktu dotyczącego funkcjonowania spółek komunalnych i MZGK w 2018 roku zawnioskował wiceprzewodniczący rady, p. Artur Oliasz. Wniosek ten p. Oliasz uzasadnił m.in. zmianami w zarządach i radach nadzorczych oraz koniecznością przygotowania informacji o zamierzeniach spółek.

Burmistrz Wojciech Błasiak poinformował radnych o ostatnich działaniach, w tym o spotkaniach z partnerami czeskimi i niemieckimi – poruszano na nich m.in. kwestie związane z projektami trasy rowerowej wokół Gór Izerskich czy mostu na Trójstyku. Podał też informacje o zmianach we władzach PEC, jak też o powołaniu nowej rady nadzorczej w spółce GZMK. Burmistrz musiał opuścić obrady z uwagi na spotkanie z funkcjonariuszami CBŚP oraz konieczność udziału w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki BWIO.

O kwestiach bezpieczeństwa jako pierwszy mówił mł. insp. Janusz Lipski, komendant powiatowy policji. Według niego w gminie Bogatynia sytuacja pod względem skali przestępczości oraz wykrywalności przestępstw uległa pogorszeniu. Jedną z przyczyn są braki kadrowe w komisariacie – na koniec 2018 roku było 6 wakatów, a obecnie jest 9 (przy stanie etatowym 42). Trwa jeszcze postępowanie na budowę nowego komisariatu w Bogatyni.

O działaniach Straży Granicznej mówiła kpt. Julia Mandecka, zastępca komendanta placówki w Zgorzelcu. Działania straży pożarnej przedstawił st. kpt. Artur Czułajewski, zastępca komendanta powiatowego PSP. Zwrócił on uwagę na wzrost ilości różnych zdarzeń w 2018 roku i zasugerował założenie monitoringu na ulicy Rolniczej w Sieniawce. Dobrze ocenił rolę Ochotniczych Straży Pożarnych – w tym kontekście radny Artur Siwak poinformował o problemach bogatyńskich OSP związanych z brakami umundurowania i sprzętu.

Głos zabrali także komendanci bogatyńskiej policji (st. asp. Jarosław Samelski) i Straży Miejskiej (p. Mirosław Nowak). W ocenie komendanta Samelskiego wzrost przestępczości w niektórych kategoriach wynika zarówno z dramatycznej sytuacji kadrowej komisariatu, jak też z przyjazdu paru tysięcy osób związanych z budową nowego bloku w elektrowni. Komendant dziękował za finansowe wsparcie służb ponadnormatywnych przez gminę, docenił też Straż Miejską za działania wspierające i uzupełniające policję. W trakcie dyskusji radny Piotr Kawecki poruszył sprawę będącego „w opłakanym stanie” monitoringu, jak też rzekomych konfliktów personalnych w Straży Miejskiej i naruszeń przepisów.

Czytany 638 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com