• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
czwartek, 23 maj 2019 18:36

Bogatynia poprze Zittau

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.

22 maja w Zittau nadburmistrz Zittau Thomas Zenker wraz ze starostą Hradka Josefem Horinką i hetmanem Kraju Libereckiego Martinem Půtą oraz z burmistrzem Bogatyni Wojciechem Błasiakiem i starostą zgorzeleckim Arturem Bielińskim rozmawiali o przyszłości Trójstyku (a jak kto woli – Trójziemi).

Podczas dyskusji poruszono m.in. sprawę pomysłu ubiegania się przez Zittau o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2025. Tak się bowiem składa, że wybory do Europarlamentu łączą się w Zittau z referendum obywatelskim, które zdecyduje o przyszłości tego pomysłu.

Dyskusja została zorganizowana przed wyborami do Europarlamentu, które w Zittau łączą się z referendum obywatelskim – mieszkańcy tego miasta zdecydują, czy będzie się ono ubiegać o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Skądinąd niedawno włodarze Zittau i Bogatyni podpisali list intencyjny, w którym Bogatynia deklaruje wesprzeć projekt „w ramach dostępnych środków”.

Uczestnicy dyskusji podkreślali unikalny charakter Trójstyku, gdzie przenikają się kultury kilku narodów. Inicjatywa Zittau może bez wątpienia przyczynić się do promocji Górnych Łużyc i Euroregionu Nysa, na czym mogą skorzystać nasze trzy partnerskie miasta.

Czytany 506 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com