• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni poinformowało, że wkrótce zostanie otwarty Punkt Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów – pełny tekst informacji poniżej.
 
 
12 sierpnia portal zgorzelec.info podał informację o kolejnym przedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych 13 lutego bogatyńskich samorządowców.
 
 
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na NIEDZIELĘ z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne...
 
 
GPO podało informację o utworzeniu w Bogatyni i w sołectwach dwudziestu jeden nowych lokalizacji dla pojemników typu „Dzwon”, przeznaczonych na segregowane odpady.
 
 
Na portalu smartgmina.pl opublikowano wywiad z burmistrzem Błasiakiem na temat przystąpienia przez gminę Bogatynia do Zgorzeleckiego Klastra Energii Odnawialnej.
 
 
Kolejny raz portal „Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów.
 
 
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na 2 NIEDZIELE z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne...
 
 
Jedną z uchwał, podjętych podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca, była uchwała dotycząca powołania stałej Komisji Statutowej, liczącej siedmioro radnych.
 
czwartek, 23 maj 2019 18:36

Bogatynia poprze Zittau

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.

22 maja w Zittau nadburmistrz Zittau Thomas Zenker wraz ze starostą Hradka Josefem Horinką i hetmanem Kraju Libereckiego Martinem Půtą oraz z burmistrzem Bogatyni Wojciechem Błasiakiem i starostą zgorzeleckim Arturem Bielińskim rozmawiali o przyszłości Trójstyku (a jak kto woli – Trójziemi).

Podczas dyskusji poruszono m.in. sprawę pomysłu ubiegania się przez Zittau o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2025. Tak się bowiem składa, że wybory do Europarlamentu łączą się w Zittau z referendum obywatelskim, które zdecyduje o przyszłości tego pomysłu.

Dyskusja została zorganizowana przed wyborami do Europarlamentu, które w Zittau łączą się z referendum obywatelskim – mieszkańcy tego miasta zdecydują, czy będzie się ono ubiegać o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Skądinąd niedawno włodarze Zittau i Bogatyni podpisali list intencyjny, w którym Bogatynia deklaruje wesprzeć projekt „w ramach dostępnych środków”.

Uczestnicy dyskusji podkreślali unikalny charakter Trójstyku, gdzie przenikają się kultury kilku narodów. Inicjatywa Zittau może bez wątpienia przyczynić się do promocji Górnych Łużyc i Euroregionu Nysa, na czym mogą skorzystać nasze trzy partnerskie miasta.

Czytany 294 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com