• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
czwartek, 23 maj 2019 18:36

Bogatynia poprze Zittau

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.

22 maja w Zittau nadburmistrz Zittau Thomas Zenker wraz ze starostą Hradka Josefem Horinką i hetmanem Kraju Libereckiego Martinem Půtą oraz z burmistrzem Bogatyni Wojciechem Błasiakiem i starostą zgorzeleckim Arturem Bielińskim rozmawiali o przyszłości Trójstyku (a jak kto woli – Trójziemi).

Podczas dyskusji poruszono m.in. sprawę pomysłu ubiegania się przez Zittau o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2025. Tak się bowiem składa, że wybory do Europarlamentu łączą się w Zittau z referendum obywatelskim, które zdecyduje o przyszłości tego pomysłu.

Dyskusja została zorganizowana przed wyborami do Europarlamentu, które w Zittau łączą się z referendum obywatelskim – mieszkańcy tego miasta zdecydują, czy będzie się ono ubiegać o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Skądinąd niedawno włodarze Zittau i Bogatyni podpisali list intencyjny, w którym Bogatynia deklaruje wesprzeć projekt „w ramach dostępnych środków”.

Uczestnicy dyskusji podkreślali unikalny charakter Trójstyku, gdzie przenikają się kultury kilku narodów. Inicjatywa Zittau może bez wątpienia przyczynić się do promocji Górnych Łużyc i Euroregionu Nysa, na czym mogą skorzystać nasze trzy partnerskie miasta.

Czytany 216 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com