• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
„Demokracja nie znosi monopolu” – takie słowa wypowiedział przed II turą wyborów prezydenckich w 2010 jeden z kandydatów. Kto? Odpowiedź może Państwa zaskoczyć.
 
 
W komentarzu dotyczącym różnych medialnych doniesień na temat budowy bogatyńskiego kąpieliska, burmistrz Błasiak przypomniał, że sprawą zajmuje się prokuratura.
 
 
30 czerwca burmistrz Błasiak odniósł się do różnych doniesień medialnych na temat budowy otwartego basenu w Bogatyni, przekazując informacje, które mają oparcie w dokumentach urzędowych.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z przedstawicielami firm, które były zaangażowane w budowę bogatyńskiego kąpieliska.
 
 
Gazeta „Fakt” z 25 czerwca powróciła do tematu nieczynnego bogatyńskiego kąpieliska, zamieszczając artykuł pod tytułem „Utopił 20 mln zł w nielegalnym basenie”.
 
 
20 maja w Bogatyńskim Ośrodku Kultury (ze względu na stan epidemii) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – z porządku obrad zdjęto punkty dotyczące gospodarki odpadami.
 
 
Rozmowę przeprowadzoną przez p. Magdę Kościańską z przewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Arturem Oliaszem, zdominowała sprawa zmian w Komisji Rewizyjnej.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 9 marca wybrano drugiego wiceprzewodniczącego, którym został p. Jakub Biniasz, otrzymując poparcie 9 radnych z 16 obecnych.
 
czwartek, 23 maj 2019 18:33

Sesja Rady Miejskiej 28 maja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.

Projekt przewiduje uchwalenie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Bogatynia w rejonie miejscowości Opolno-Zdrój (terenu odkrywkowej KWB Turów). Celem zmiany jest powiększenie dotychczasowych (przewidzianych w dokumentach planistycznych) terenów działalności górniczej o nowe tereny oraz uzyskanie zgody na przeznaczenie gruntów leśnych i rolnych na cele nieleśne i nierolne (w 2017 uzyskano w tej mierze zgody Ministra Środowiska i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi).

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, z uwagi ma małą skalę zmiany w odniesieniu do całej kopalni i do obszaru planowanej eksploatacji „nie należy spodziewać się, że doda się ona istotnie do już występujących oddziaływań kopalni”. Zmiana ma dotyczyć 14,5 ha powierzchni, czyli 0,145 km2 wobec ponad 66 km2 powierzchni obszaru górniczego, wynikającego z koncesji.

Według uzasadnienia wspomniany teren jest niezbędny dla kontynuowania wydobycia węgla w celu zaopatrywania w paliwo Elektrowni Turów. Zmiana planu wiąże się z korzyściami finansowymi dla gminy w związku ze wzrostem podatku od nieruchomości i podatku od czynności cywilnoprawnych.

Czytany 578 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com