• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
czwartek, 16 maj 2019 20:39

Policja zarekwirowała automaty do gier

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Automaty zostały zarekwirowane podczas wspólnych działań funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji oraz Urzędu Celno – Skarbowego w Zgorzelcu. Zespół do Walki z Przestępczością Gospodarczą w jednym z bogatyńskich lokali ujawnił maszyny, na których zainstalowano gry o charakterze losowym. Gry prowadzono w celach komercyjnych – na ich organizowanie wymagana jest specjalna koncesja.

Za organizowanie nielegalnego hazardu grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, jak też grzywna w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką grzywnę może być ukarany nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal.

Czytany 350 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Policja...ech....a pozostałe dziuple ? Czy lokalna władza /UMiG/ nie ma nic do gadania,nie wykazuje żadnej inicjatywy? Ludzie piszą,wskazują,żądają a urząd NIC ! Może czas spotkać się z komendantami policji,sm i przeanalizować różne "upierdliwe" zjawiska w mieście cudów !!! Radni też nic nie widzą - wokół tony śmieci,ćpuny,piraci drogowi,jeden patrol policji na gminę...gdzie komisja ds bezpieczeństwa,prezes gpo,za co biorą kasę/nadal duzo za dużą/!!!!

  • Wczoraj ul.Paderweskiego.intrweniuje straż w sprawie parkowania a przechodzące kobieta zaczyna awanturę czego się oni czepiają- super postawa .ręce opadają. Jak ma być lepiej?

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com