• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
niedziela, 05 maj 2019 12:16

Apel o pomoc

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

4 maja cztery zastępy straży pożarnej z Polski i jeden czeski uczestniczyły w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w jednym z domów przy ulicy Kasztanowej w Opolnie-Zdroju.

Troje poszkodowanych osób, w tym dwójkę dzieci, przewieziono do szpitala. Według informacji podanych na profilu sołectwa Porajów, z płonącego budynku ewakuowano 15 osób.

Na stronach i profilach internetowych ukazał się apel „o pomoc ludzi dobrej woli w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla pogorzelców”. Zbiórka darów rozpocznie się 5 maja (od godz. 15.00) w świetlicy wiejskiej w Opolnie-Zdroju. Podano także parę szczegółów o pogorzelcach – dwoje dorosłych i troje dzieci – chłopcy w wieku 4 i 16 lat, dziewczynka lat 13: „Mama i córka rozmiar M, buty 40, męskie buty 27, 45 i 43 i rozmiar 116 oraz L”.

Czytany 527 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com