• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni poinformowało, że wkrótce zostanie otwarty Punkt Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów – pełny tekst informacji poniżej.
 
 
12 sierpnia portal zgorzelec.info podał informację o kolejnym przedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych 13 lutego bogatyńskich samorządowców.
 
 
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na NIEDZIELĘ z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne...
 
 
GPO podało informację o utworzeniu w Bogatyni i w sołectwach dwudziestu jeden nowych lokalizacji dla pojemników typu „Dzwon”, przeznaczonych na segregowane odpady.
 
 
Na portalu smartgmina.pl opublikowano wywiad z burmistrzem Błasiakiem na temat przystąpienia przez gminę Bogatynia do Zgorzeleckiego Klastra Energii Odnawialnej.
 
 
Kolejny raz portal „Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów.
 
 
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na 2 NIEDZIELE z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne...
 
 
Jedną z uchwał, podjętych podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca, była uchwała dotycząca powołania stałej Komisji Statutowej, liczącej siedmioro radnych.
 
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 19:37

Trzy majowe święta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chociaż pogoda w najbliższych dniach nie będzie najlepsza, wierzymy, że naszym Czytelniczkom i Czytelnikom nic nie zepsuje pogodnego nastroju w pierwszych dniach maja.

A przy okazji przypominamy – 1 maja został uznany za Święto Pracy przez II Międzynarodówkę. Upamiętnia ono strajk robotników, walczących o godne warunki pracy w Chicago w 1886 roku. Od 1955 roku Kościół katolicki obchodzi tego dnia wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

2 maja od 2004 jest obchodzony jako Dzień Flagi Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Mniej znaną rzeczą jest, iż 1 maja jest od 2002 roku Dniem Polonii i Polaków za Granicą.

3 maja upamiętnia uchwalenie w 1791 roku Ustawy Rządowej. Jednym z postanowień tej ustawy, znanej jako Konstytucja 3 maja, było wprowadzenie w Rzeczypospolitej trójpodziału władzy.

Dwa dni później postanowiono, że 3 maja będzie świętem. Do tej tradycji powróciła w 1919 roku II Rzeczpospolita, a w roku 1990 III Rzeczpospolita.

Udanej majówki!

Czytany 610 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com