• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 19:37

Trzy majowe święta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chociaż pogoda w najbliższych dniach nie będzie najlepsza, wierzymy, że naszym Czytelniczkom i Czytelnikom nic nie zepsuje pogodnego nastroju w pierwszych dniach maja.

A przy okazji przypominamy – 1 maja został uznany za Święto Pracy przez II Międzynarodówkę. Upamiętnia ono strajk robotników, walczących o godne warunki pracy w Chicago w 1886 roku. Od 1955 roku Kościół katolicki obchodzi tego dnia wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

2 maja od 2004 jest obchodzony jako Dzień Flagi Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Mniej znaną rzeczą jest, iż 1 maja jest od 2002 roku Dniem Polonii i Polaków za Granicą.

3 maja upamiętnia uchwalenie w 1791 roku Ustawy Rządowej. Jednym z postanowień tej ustawy, znanej jako Konstytucja 3 maja, było wprowadzenie w Rzeczypospolitej trójpodziału władzy.

Dwa dni później postanowiono, że 3 maja będzie świętem. Do tej tradycji powróciła w 1919 roku II Rzeczpospolita, a w roku 1990 III Rzeczpospolita.

Udanej majówki!

Czytany 497 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com