• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
środa, 24 kwiecień 2019 20:34

W Radiu Wrocław o bogatyńskim basenie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

24 kwietnia na stronie internetowej Radia Wrocław opublikowano materiał pod tytułem „Wybudowany za 20 milionów złotych basen w Bogatyni nie zostanie otwarty”.

Radio cytuje wypowiedź wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Artura Oliasza, który stwierdził: „Wybudowaliśmy coś za 20 milionów złotych, czego faktycznie zgodnie z planem nie ma. Nie ma żadnych dokumentów, które pozwalałaby na oszacowanie, na jakim etapie jest ta budowa, czy to jest w ogóle budowa, czy to jest kąpielisko i kiedy ma zostać oddane do użytku.”

W artykule przypomniano, iż basen, którym obecnie zajmują się śledczy, miał kosztować niespełna 10 mln zł, ale gmina wydała dwa razy więcej. Co więcej, jak czytamy, basen „napełniany był z hydrantu, bo instalacja w nim nie działa, nie ma dokumentacji, a nawet pozwolenia na budowę, nie mówiąc już o pozwoleniu na użytkowanie”.

Zacytowana jest także wypowiedź burmistrza Błasiaka, według którego wprawdzie obiekt wygląda jak basen, ale nie wiadomo, czym on jest. Niecki zostały posadowione na podmokłym gruncie i nie wiadomo, czy się nie rozpadną. Gmina zleciła w tej sprawie badania geologiczne oraz ekspertyzy budowlane. Niestety „w najbliższe wakacje nikt tam jednak nie będzie pływał”.

Ze swojej strony przypominamy, iż w marcu ubiegłego roku ówczesna Rada Miejska wyraziła zgodę na emisję obligacji na kwotę 14 mln zł. Wynikało to głównie z braku środków na budowę kąpieliska. Wykup obligacji ma nastąpić w latach 2022 – 2028, co oznacza, że budżet gminy będzie wydawać 2 mln zł rocznie. Ale odsetki od obligacji gmina musi płacić już od tego roku, co oznacza wydatek rzędu 700 – 800 tys. zł rocznie.

Dodajmy, że według przedstawianych w 2017 roku wizualizacji na basenie miały być dwie zjeżdżalnie. Jednak dobudowano trzecią, najwyższą, zwaną kamikadze, co kosztowało kilkaset tysięcy złotych – z efektem widocznym na zdjęciu (widok tej zjeżdżalni zrobił furorę w internecie).

To wszystko stanowi kolejny przyczynek do obecnych trudności finansowych Bogatyni.

Czytany 853 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Pan Burmistrz się wypowiada to rozumiem. A według jakiej logiki wybrany został do wypowiedzi ten Oliasz. Przecież przewodnicząca rady Pani Bojakowska też mogłaby coś powiedzieć, zwłaszcza że próbowała zapobiec temu nieszczęściu.

  • Gość (feeeeeeeeeeeeeee)

    W odpowiedzi na: Gość (Zenek) Zgłoś

    Zapobiec ? Kiedy ? W roku wyborczym nagle odzyskali wzrok ? Przez lata byli w centrum tego cyrku - nie pytali,nie kontrolowali,nie wnikali - za to przymykali oko/oczy na poczynania AG i rujnowanie budżetu!!! Teraz robią kolejny cyrk,zatroskani...odzyskali mowę ,rezon,gwiazdorzą,zadufani,bezczelni,czasem chamscy/co nie dziwi/...

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com