• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
środa, 24 kwiecień 2019 20:34

W Radiu Wrocław o bogatyńskim basenie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

24 kwietnia na stronie internetowej Radia Wrocław opublikowano materiał pod tytułem „Wybudowany za 20 milionów złotych basen w Bogatyni nie zostanie otwarty”.

Radio cytuje wypowiedź wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Artura Oliasza, który stwierdził: „Wybudowaliśmy coś za 20 milionów złotych, czego faktycznie zgodnie z planem nie ma. Nie ma żadnych dokumentów, które pozwalałaby na oszacowanie, na jakim etapie jest ta budowa, czy to jest w ogóle budowa, czy to jest kąpielisko i kiedy ma zostać oddane do użytku.”

W artykule przypomniano, iż basen, którym obecnie zajmują się śledczy, miał kosztować niespełna 10 mln zł, ale gmina wydała dwa razy więcej. Co więcej, jak czytamy, basen „napełniany był z hydrantu, bo instalacja w nim nie działa, nie ma dokumentacji, a nawet pozwolenia na budowę, nie mówiąc już o pozwoleniu na użytkowanie”.

Zacytowana jest także wypowiedź burmistrza Błasiaka, według którego wprawdzie obiekt wygląda jak basen, ale nie wiadomo, czym on jest. Niecki zostały posadowione na podmokłym gruncie i nie wiadomo, czy się nie rozpadną. Gmina zleciła w tej sprawie badania geologiczne oraz ekspertyzy budowlane. Niestety „w najbliższe wakacje nikt tam jednak nie będzie pływał”.

Ze swojej strony przypominamy, iż w marcu ubiegłego roku ówczesna Rada Miejska wyraziła zgodę na emisję obligacji na kwotę 14 mln zł. Wynikało to głównie z braku środków na budowę kąpieliska. Wykup obligacji ma nastąpić w latach 2022 – 2028, co oznacza, że budżet gminy będzie wydawać 2 mln zł rocznie. Ale odsetki od obligacji gmina musi płacić już od tego roku, co oznacza wydatek rzędu 700 – 800 tys. zł rocznie.

Dodajmy, że według przedstawianych w 2017 roku wizualizacji na basenie miały być dwie zjeżdżalnie. Jednak dobudowano trzecią, najwyższą, zwaną kamikadze, co kosztowało kilkaset tysięcy złotych – z efektem widocznym na zdjęciu (widok tej zjeżdżalni zrobił furorę w internecie).

To wszystko stanowi kolejny przyczynek do obecnych trudności finansowych Bogatyni.

Czytany 769 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Pan Burmistrz się wypowiada to rozumiem. A według jakiej logiki wybrany został do wypowiedzi ten Oliasz. Przecież przewodnicząca rady Pani Bojakowska też mogłaby coś powiedzieć, zwłaszcza że próbowała zapobiec temu nieszczęściu.

  • Gość (feeeeeeeeeeeeeee)

    W odpowiedzi na: Gość (Zenek) Zgłoś

    Zapobiec ? Kiedy ? W roku wyborczym nagle odzyskali wzrok ? Przez lata byli w centrum tego cyrku - nie pytali,nie kontrolowali,nie wnikali - za to przymykali oko/oczy na poczynania AG i rujnowanie budżetu!!! Teraz robią kolejny cyrk,zatroskani...odzyskali mowę ,rezon,gwiazdorzą,zadufani,bezczelni,czasem chamscy/co nie dziwi/...

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com