• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają miłośników gier umysłowych i rozrywki intelektualnej na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z "PLANSZOMANIĄ".
 
 
W okręgu wyborczym nr 1 (Legnica), do którego należy gmina Bogatynia, do Sejmu wybrano sześcioro posłów z listy PiS, troje z listy KO, dwoje z listy SLD i jednego posła z listy PSL.
 
 
Na zlecenie gminy zostały opracowane założenia restrukturyzacji SPZOZ w Bogatyni – proponowane zmiany w funkcjonowaniu zespołu zmniejszyłyby koszty o niemal 5 mln zł.
 
 
Przeprowadzony niedawno audyt funkcjonowania SPZOZ w Bogatyni stanowi dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad przyszłością zespołu i podjęcia stosownych działań.
 
 
Na 17 października na godz. 9.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. realizacją budżetu gminy w I półroczu 2019 r.
 
 
Pod koniec września na Portalu Samorządowym ukazał się tekst informujący, że sporo samorządów podjęło decyzję o likwidacji albo o przekształceniu zakładu budżetowego.
 
 
Cztery lata temu prawie połowa uprawnionych zrezygnowała z udziału w wyborze posłów i senatorów – zbyt łatwo szuka się usprawiedliwienia dla takiej decyzji.
 
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, opublikowana na geoportalu ma za zadanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa.
 
sobota, 13 kwiecień 2019 22:05

Europa na Trójstyku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.

W informacji czytamy m.in.: „Od 15 lat Niemcy, Czechy i Polska są wspólnie w Unii Europejskiej. To dobry powód do świętowania.”

W środę 1 maja od godz. 14.00 na Trójstyku Hradek – Zittau – Bogatynia każdy będzie mógł: „spotkać się z czeskimi i niemieckimi sąsiadami, zobaczyć udane projekty transgraniczne, cieszyć się różnorodnym programem wypełnionym muzyką i kulinarnymi przysmakami ze wszystkich trzech krajów. Będą również atrakcje dla dzieci! Wydarzenie jest bezpłatne i dla wszystkich.”

Więcej szczegółów na plakacie, który można pobrać z załącznika.

Czytany 450 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com