• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
piątek, 12 kwiecień 2019 20:06

Zakończyły się egzaminy gimnazjalne

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Ostatnie egzaminy gimnazjalne w gminie Bogatynia – z języków obcych – zostały przeprowadzone 12 kwietnia zgodnie z harmonogramem. Strajk w placówkach oświaty wciąż trwa.

W piątek w dalszym ciągu strajkowały wszystkie przedszkola oraz większość szkół – z wyjątkiem Szkoły Podstawowej w Działoszynie oraz Liceum Ogólnokształcącego. Strajkuje także podlegający samorządowi powiatowemu Zespół Szkół Zawodowych.

Chociaż strajk ma być kontynuowany w przyszłym tygodniu, egzaminy ósmoklasistów powinny się odbyć bez przeszkód. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej UMiG Bogatynia, jak też na stronach oświatowych placówek.

PS Na marginesie zauważmy, że także Bogatynia wkomponowała się w popularny w sieci nurt piosenki strajkowej.

Czytany 394 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Aby zachęcić kolejnych twórców i wykonawców protest-songów, załączam wzorcowy tekst. W tekście tym wymienione są obowiązkowe świnie i krowy, na które PIS zamierza załatwić dopłaty z Unii Europejskiej w ramach pomocy dla małych gospodarstw rolnych.

  Do boju Gwardio Zetenpowska!

  1. Siedzimy tak w szkole zamknięci

  Przez reżim okrutny wyklęci,

  Co świniom i krowom załatwił dopłaty -

  A nam dał tylko ochłapy!  2. Serniczek już został zjedzony

  Dopijmy kawę ostatnią -

  Nim tanki nadjadą nas Broniarz obroni,

  Z nami nie będzie im łatwo!

  Ref X2:

  Do boju! Do boju – Gwardio Zetenpowska!

  Naszym orężem: egzamin - matura!

  Jeśli na studia ktoś chciałby się dostać:

  Niczego z nami nie wskóra! Nie wskóra!  3. Nam śruty dla świni nie trzeba,

  I paszą dla krowy gardzimy,

  My dopłat żądamy, lecz rząd nas olewa

  Dlatego walczymy, walczymy!  4. Już wie o nas Berlin i Moskwa.

  Słyszeli też na Jamajce:

  Że tutaj powstała Gwardia Zetenpowska

  W boju, po straszliwej walce!

  Ref X2:

  Do boju! Do boju – Gwardio Zetenpowska!

  Naszym orężem.....

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com