• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
piątek, 12 kwiecień 2019 20:06

Zakończyły się egzaminy gimnazjalne

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Ostatnie egzaminy gimnazjalne w gminie Bogatynia – z języków obcych – zostały przeprowadzone 12 kwietnia zgodnie z harmonogramem. Strajk w placówkach oświaty wciąż trwa.

W piątek w dalszym ciągu strajkowały wszystkie przedszkola oraz większość szkół – z wyjątkiem Szkoły Podstawowej w Działoszynie oraz Liceum Ogólnokształcącego. Strajkuje także podlegający samorządowi powiatowemu Zespół Szkół Zawodowych.

Chociaż strajk ma być kontynuowany w przyszłym tygodniu, egzaminy ósmoklasistów powinny się odbyć bez przeszkód. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej UMiG Bogatynia, jak też na stronach oświatowych placówek.

PS Na marginesie zauważmy, że także Bogatynia wkomponowała się w popularny w sieci nurt piosenki strajkowej.

Czytany 287 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Aby zachęcić kolejnych twórców i wykonawców protest-songów, załączam wzorcowy tekst. W tekście tym wymienione są obowiązkowe świnie i krowy, na które PIS zamierza załatwić dopłaty z Unii Europejskiej w ramach pomocy dla małych gospodarstw rolnych.

  Do boju Gwardio Zetenpowska!

  1. Siedzimy tak w szkole zamknięci

  Przez reżim okrutny wyklęci,

  Co świniom i krowom załatwił dopłaty -

  A nam dał tylko ochłapy!  2. Serniczek już został zjedzony

  Dopijmy kawę ostatnią -

  Nim tanki nadjadą nas Broniarz obroni,

  Z nami nie będzie im łatwo!

  Ref X2:

  Do boju! Do boju – Gwardio Zetenpowska!

  Naszym orężem: egzamin - matura!

  Jeśli na studia ktoś chciałby się dostać:

  Niczego z nami nie wskóra! Nie wskóra!  3. Nam śruty dla świni nie trzeba,

  I paszą dla krowy gardzimy,

  My dopłat żądamy, lecz rząd nas olewa

  Dlatego walczymy, walczymy!  4. Już wie o nas Berlin i Moskwa.

  Słyszeli też na Jamajce:

  Że tutaj powstała Gwardia Zetenpowska

  W boju, po straszliwej walce!

  Ref X2:

  Do boju! Do boju – Gwardio Zetenpowska!

  Naszym orężem.....

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com