• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
piątek, 12 kwiecień 2019 19:59

Sesja Rady Związku Miast w Bogatyni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 kwietnia w Bogatyni odbyła się sesja Rady Związku Miast „Mały Trójkąt” – w skład rady wchodzą burmistrzowie oraz przedstawiciele rad miejskich Bogatyni, Hradka i Zittau.

Podczas obrad podsumowano działania związku w roku 2018 i rozmawiano o zamierzeniach na najbliższe lata. Zaprezentował się także Międzynarodowy Parlament Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa”. Parlament ten powstał z polskiej inicjatywy w czerwcu 2000 roku, a więc jeszcze przed utworzeniem „Małego Trójkąta”, który założono w 2001 roku.

W porządku obrad znalazła się m.in. kwestia budowy mostu na Trójstyku. Godzi się przypomnieć, że pomysł ten pojawił się już w maju 2004 roku. Natomiast w lutym 2006 roku Związek Miast „Mały Trójkąt” wybrał zatwierdzony architektonicznie projekt mostu (obiekt miał mieć kształt koła). Do tematu powrócono dopiero w 2017 roku, kiedy podpisano umowę między Hradkiem, Zittau i wrocławską DSDiK, która była liderem nowego projektu. Podjęto wówczas starania o dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych – wypada zatem mieć nadzieję, że projekt zostanie wreszcie sfinalizowany.

Innym tematem była sprawa wniosku miasta Zittau, które ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025. Wniosek ten może liczyć na poparcie ze strony czeskiej i polskiej, gdyż przy okazji może się to przysłużyć promocji Hradka i Bogatyni.

Podczas dyskusji wyrażano zadowolenie z faktu ożywienia współpracy w ramach „Małego Trójkąta”, która w ostatnich latach – jak to ujął radny Zbigniew Szatkowski – była przez stronę polską „trochę zaniedbana”.

Ostatnim punktem sesji było przekazanie prezydencji związku przez stronę polską stronie niemieckiej.

Czytany 132 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com