• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
czwartek, 11 kwiecień 2019 19:11

Czwarty dzień strajku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już czwarty dzień w gminie Bogatynia strajk kontynuowano we wszystkich przedszkolach oraz w prawie wszystkich szkołach – z wyjątkiem Szkoły Podstawowej w Działoszynie.

Pomimo strajku w środę i w czwartek odbyły się egzaminy gimnazjalistów – w piątek przewidziane są egzaminy z języków obcych. Przeprowadzenie ostatnich egzaminów może być nieco trudniejsze, gdyż młodzież zdawać będzie w mniejszych niż dotąd grupach. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu w terminie głównym, będą mogli zdawać w dodatkowym terminie zaplanowanym na czerwiec.

Nieliczne dzieci, które zjawiają się w szkołach, są i będą objęte opieką w świetlicach. Strajkujący nauczyciele wyrażają rodzicom wdzięczność za wyrozumiałość w tak trudnej dla wszystkich sytuacji. Wszystko wskazuje na to, iż strajkujący są zdeterminowani i strajk będzie trwać dalej, o ile wcześniej nie dojdzie do porozumienia z rządem.

Zgodnie z harmonogramem od 15 do 17 kwietnia powinny zostać przeprowadzone egzaminy ósmoklasistów.

Czytany 304 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com