• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
czwartek, 11 kwiecień 2019 19:11

Czwarty dzień strajku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już czwarty dzień w gminie Bogatynia strajk kontynuowano we wszystkich przedszkolach oraz w prawie wszystkich szkołach – z wyjątkiem Szkoły Podstawowej w Działoszynie.

Pomimo strajku w środę i w czwartek odbyły się egzaminy gimnazjalistów – w piątek przewidziane są egzaminy z języków obcych. Przeprowadzenie ostatnich egzaminów może być nieco trudniejsze, gdyż młodzież zdawać będzie w mniejszych niż dotąd grupach. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu w terminie głównym, będą mogli zdawać w dodatkowym terminie zaplanowanym na czerwiec.

Nieliczne dzieci, które zjawiają się w szkołach, są i będą objęte opieką w świetlicach. Strajkujący nauczyciele wyrażają rodzicom wdzięczność za wyrozumiałość w tak trudnej dla wszystkich sytuacji. Wszystko wskazuje na to, iż strajkujący są zdeterminowani i strajk będzie trwać dalej, o ile wcześniej nie dojdzie do porozumienia z rządem.

Zgodnie z harmonogramem od 15 do 17 kwietnia powinny zostać przeprowadzone egzaminy ósmoklasistów.

Czytany 215 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com