• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
wtorek, 09 kwiecień 2019 17:56

Przed egzaminami gimnazjalistów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

9 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia pojawiła się zaktualizowana informacja dotycząca nauczycielskiego strajku, jak też zaplanowanych na 10 kwietnia egzaminów gimnazjalnych.

Strajk nauczycielski w gminie Bogatynia trwa – strajkują wszystkie przedszkola i większość szkół. Zajęcia są prowadzone zgodnie z planem w Szkole Podstawowej w Działoszynie oraz w niepełnym wymiarze w Szkole Podstawowej nr 4.

Wszystko wskazuje na to, że pomimo strajku w środę 10 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne – o godz. 9.00 z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godz. 11.00 z języka polskiego. Na czwartek na godz. 9.00 zaplanowane są egzaminy z części przyrodniczej, a na godz. 11.00 z części matematycznej. W piątek o godz. 9.00 powinny rozpocząć się egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym, a o 11.00 na poziomie rozszerzonym.

Każdy egzamin ma trwać 60 minut – wyjątek uczyniony jest dla uczniów, którzy mają specjalne potrzeby (na przykład związanymi z dysleksją). W tym przypadku egzamin będzie trwać nieco dłużej.

Tyle, jeśli chodzi o gimnazjalistów – a co z pozostałymi uczniami? W SP nr 4 w środę i czwartek będą rekolekcje, a w SP w Działoszynie odbędą się lekcje – w piątek będzie w obu tych szkołach będą działać tylko świetlice. O ile strajk będzie trwać nadal, w pozostałych szkołach podstawowych uczniowie mogą liczyć jedynie na opiekę w świetlicach (od środy do piątku).

Czytany 212 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com