• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
wtorek, 09 kwiecień 2019 17:56

Przed egzaminami gimnazjalistów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

9 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia pojawiła się zaktualizowana informacja dotycząca nauczycielskiego strajku, jak też zaplanowanych na 10 kwietnia egzaminów gimnazjalnych.

Strajk nauczycielski w gminie Bogatynia trwa – strajkują wszystkie przedszkola i większość szkół. Zajęcia są prowadzone zgodnie z planem w Szkole Podstawowej w Działoszynie oraz w niepełnym wymiarze w Szkole Podstawowej nr 4.

Wszystko wskazuje na to, że pomimo strajku w środę 10 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne – o godz. 9.00 z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godz. 11.00 z języka polskiego. Na czwartek na godz. 9.00 zaplanowane są egzaminy z części przyrodniczej, a na godz. 11.00 z części matematycznej. W piątek o godz. 9.00 powinny rozpocząć się egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym, a o 11.00 na poziomie rozszerzonym.

Każdy egzamin ma trwać 60 minut – wyjątek uczyniony jest dla uczniów, którzy mają specjalne potrzeby (na przykład związanymi z dysleksją). W tym przypadku egzamin będzie trwać nieco dłużej.

Tyle, jeśli chodzi o gimnazjalistów – a co z pozostałymi uczniami? W SP nr 4 w środę i czwartek będą rekolekcje, a w SP w Działoszynie odbędą się lekcje – w piątek będzie w obu tych szkołach będą działać tylko świetlice. O ile strajk będzie trwać nadal, w pozostałych szkołach podstawowych uczniowie mogą liczyć jedynie na opiekę w świetlicach (od środy do piątku).

Czytany 296 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com