• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 21:39

Pierwszy dzień nauczycielskiego strajku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak podano na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia („Strajk nauczycieli!”) 8 kwietnia strajk rozpoczął się we wszystkich przedszkolach oraz szkołach na terenie naszej gminy.

Wiceburmistrz Wojciechowska poinformowała, że do strajku przystąpiła większość nauczycieli w szkołach gminnych (jedynie w Działoszynie strajkujący byli w mniejszości), jak też w Zespole Szkół Zawodowych. Nie ma jasności, jak sytuacja będzie wyglądać we wtorek i w kolejnych dniach (strajk jest bezterminowy), gdyż nauczyciele dopiero przychodząc do placówki wpisują się na listy strajkowe.

Chociaż strajk stwarza spore utrudnienia mieszkańcom, obyło się bez żadnych incydentów – czemu zapewne sprzyjał fakt, że we wszystkich szkołach działały świetlice. Sądząc po liczbie osób strajkujących pierwszego dnia, we wtorek zajęcia w mniej czy bardziej ograniczonych zakresie będą prowadzone w Działoszynie, jak też w SP nr 4 oraz w Liceum Ogólnokształcącym.

Wszystkie przedszkola zostały zamknięte, pracuje jedynie żłobek, który nie jest placówką oświatową. Rodzice dzieci do lat ośmiu mają prawo do usprawiedliwionej nieobecności w pracy, jeśli dana placówka strajkuje. Przysługuje im także zasiłek opiekuńczy.

Więcej informacji na stronie bogatynia.pl

Czytany 265 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com