• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 21:39

Pierwszy dzień nauczycielskiego strajku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak podano na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia („Strajk nauczycieli!”) 8 kwietnia strajk rozpoczął się we wszystkich przedszkolach oraz szkołach na terenie naszej gminy.

Wiceburmistrz Wojciechowska poinformowała, że do strajku przystąpiła większość nauczycieli w szkołach gminnych (jedynie w Działoszynie strajkujący byli w mniejszości), jak też w Zespole Szkół Zawodowych. Nie ma jasności, jak sytuacja będzie wyglądać we wtorek i w kolejnych dniach (strajk jest bezterminowy), gdyż nauczyciele dopiero przychodząc do placówki wpisują się na listy strajkowe.

Chociaż strajk stwarza spore utrudnienia mieszkańcom, obyło się bez żadnych incydentów – czemu zapewne sprzyjał fakt, że we wszystkich szkołach działały świetlice. Sądząc po liczbie osób strajkujących pierwszego dnia, we wtorek zajęcia w mniej czy bardziej ograniczonych zakresie będą prowadzone w Działoszynie, jak też w SP nr 4 oraz w Liceum Ogólnokształcącym.

Wszystkie przedszkola zostały zamknięte, pracuje jedynie żłobek, który nie jest placówką oświatową. Rodzice dzieci do lat ośmiu mają prawo do usprawiedliwionej nieobecności w pracy, jeśli dana placówka strajkuje. Przysługuje im także zasiłek opiekuńczy.

Więcej informacji na stronie bogatynia.pl

Czytany 372 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com