• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
czwartek, 14 marzec 2019 20:21

Sprawa biura porad

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.

Materiał przygotowano w związku z podaną przez radnego powiatu, p. Artura Sienkiewicza, informacją o zamknięciu biura do odwołania. Biuro powstało z inicjatywy radnego we wrześniu 2016 r. i przyjmowało interesantów cztery godziny w tygodniu (we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 18.00).

Według portalu bogatynia.info.pl radny Sienkiewicz w internetowych komentarzach informował, że zakres spraw podejmowanych przez biuro był bardzo szeroki – a najczęściej chodziło o zasiłki świadczone w Czechach i w Niemczech. Radny stwierdził, iż powód likwidacji biura nie jest mu znany – na wspomnianym portalu można przeczytać wypowiedź p. Sienkiewicza, który oznajmił: „Jeżeli chodzi o koszty utrzymania biura to pytanie do UMiG. Ja siedzę tam za darmo, w ramach sprawowania funkcji radnego”.

Telewizja Bogatynia zwróciła się o wyjaśnienia do burmistrza Błasiaka. Z jego słów wynika, iż biuro zatrudniało osobę, która z budżetu gminy otrzymywała niemal 3 tys. zł, co burmistrz uznał za dużą kwotę. Ta umowa wygasła z końcem 2018 roku. Zdaniem burmistrza w obecnej sytuacji finansowej gminy nie stać na opłacanie działalności biura.

Burmistrz mówił również, iż podczas rozmów z osobami współprowadzącymi biuro nie wykluczył, że w przyszłości gmina może znaleźć na ten cel jakieś środki. Niemniej postawił znak zapytania nad celowością istnienia obecnie takiego biura, skoro wielu mieszkańców już przetarło szlaki w Czechach i w Niemczech.

Biuro korzystało bezpłatnie z pomieszczeń w Bibliotece Miejskiej i jak wynika z ustaleń telewizji wciąż może z lokalu korzystać. Ponadto telewizja podała, iż p. Sienkiewicz nie znalazł czasu na rozmowę, ale zapewnił, że wkrótce „udzieli szczegółowych informacji wraz z podsumowaniem”.

Czytany 537 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com