• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
czwartek, 14 marzec 2019 20:21

Sprawa biura porad

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.

Materiał przygotowano w związku z podaną przez radnego powiatu, p. Artura Sienkiewicza, informacją o zamknięciu biura do odwołania. Biuro powstało z inicjatywy radnego we wrześniu 2016 r. i przyjmowało interesantów cztery godziny w tygodniu (we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 18.00).

Według portalu bogatynia.info.pl radny Sienkiewicz w internetowych komentarzach informował, że zakres spraw podejmowanych przez biuro był bardzo szeroki – a najczęściej chodziło o zasiłki świadczone w Czechach i w Niemczech. Radny stwierdził, iż powód likwidacji biura nie jest mu znany – na wspomnianym portalu można przeczytać wypowiedź p. Sienkiewicza, który oznajmił: „Jeżeli chodzi o koszty utrzymania biura to pytanie do UMiG. Ja siedzę tam za darmo, w ramach sprawowania funkcji radnego”.

Telewizja Bogatynia zwróciła się o wyjaśnienia do burmistrza Błasiaka. Z jego słów wynika, iż biuro zatrudniało osobę, która z budżetu gminy otrzymywała niemal 3 tys. zł, co burmistrz uznał za dużą kwotę. Ta umowa wygasła z końcem 2018 roku. Zdaniem burmistrza w obecnej sytuacji finansowej gminy nie stać na opłacanie działalności biura.

Burmistrz mówił również, iż podczas rozmów z osobami współprowadzącymi biuro nie wykluczył, że w przyszłości gmina może znaleźć na ten cel jakieś środki. Niemniej postawił znak zapytania nad celowością istnienia obecnie takiego biura, skoro wielu mieszkańców już przetarło szlaki w Czechach i w Niemczech.

Biuro korzystało bezpłatnie z pomieszczeń w Bibliotece Miejskiej i jak wynika z ustaleń telewizji wciąż może z lokalu korzystać. Ponadto telewizja podała, iż p. Sienkiewicz nie znalazł czasu na rozmowę, ale zapewnił, że wkrótce „udzieli szczegółowych informacji wraz z podsumowaniem”.

Czytany 398 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com