• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
piątek, 08 marzec 2019 15:07

GPO zaprasza na wiosenne porządki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.

„Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji wiosenne porządki z okazji Dnia Wiosny, które odbędą się 21-22 marca 2019 r. Celem tegorocznej edycji jest propagowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Poprzez właściwe postępowanie z odpadami przyczyniamy się m.in. do ochrony naturalnych zasobów złóż, oszczędności energii i wody, ochrony aerozolu powietrza, jak również poprawy walorów estetycznych naszego regionu.

W ramach akcji wychodzimy naprzeciw i oferujemy Państwu bezpłatne wydanie worków przeznaczonych na segregację czterech frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło białe, szkło kolorowe.

Po zakończonej akcji worki wraz z odpadami zostaną również bezpłatnie odebrane ze wskazanego przez Państwa miejsca.

Telefon kontaktowy: 506 220 798

Serdecznie zapraszamy do współuczestnictwa.

Zarząd GPO”

Nasza redakcja popiera powyższą inicjatywę w nadziei, że przyczyni się ona do większej dbałości mieszkańców o przestrzeń publiczną. Jak widać na załączonym zdjęciu, wciąż jeszcze wielu mieszkańców nie wykazuje w tej mierze należytej troski (zdjęcie wykonano 8 marca na ulicy Matejki).

A przy okazji przypominamy, że nieco dalej jest sklep Biedronka – krzewy w jego otoczeniu systematycznie zbierają najróżniejsze odpady. Zachęcamy służby miejskie do zainteresowania się tym miejscem. Czy jesteśmy skazani na życie pośród śmieci? Czy też może przywykliśmy do nich i już ich nie dostrzegamy?

Czytany 499 razy

Biorą udział w konwersacji

  • GPO a kto ma sprzatać??? jakie służby??? czy Wy dobrze spaliście tej nocy??????

  • Może pani prezes zrobi objazd miasta i gminy i zaproponuje jakieś rozwiązania,może sprawdzi ilu ludzi płaci/ma umowy ! Co z kamerami tak głośno i szumnie pozyskanymi w GPO - wiszą ,rejestrują ? Zero inicjatywy,pomysłów,wiedzy o tym co się dzieje w gminie ,zresztą na sesji też nie wiele pani miała do powiedzenia ! Teraz apel,zaproszenie,zróbcie ,pomóżcie...takich zdjęć można setki zamieścić ,pytanie czemu gpo tych śmieci nie zbiera,ja zawieram umowy czy ONI - niech obciążą właściciela ! Meble na Orła Białego/zarząd mzgk/ stoją od 2 tygodni ,czy wy rozmawiacie z pracownikami czy nakazujecie im omijać problem ? Pani prezes - DO ROBOTY !!!!
    Gdyby nie powyższe ,to inicjatywę bym poparł !

  • Gość (Mieszkaniec)

    Zgłoś

    Prezesi, kierownicy grubą kasę biorą, a ludzie mają sprzątać???? jakieś żarty!!!! a może Stella niech sprząta zamiast na wakacjach siedzieć

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com