• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
 
30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.
 
 
„Zabierzemy Czechom wodę” – pod takim tytułem Gazeta Wyborcza z 29 stycznia opublikowała tekst Gabrieli Łazarczyk i Mateusza Kokoszkiewicza na temat KWB Turów.
 
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają miłośników gier umysłowych i rozrywki intelektualnej na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z "PLANSZOMANIĄ".
 
 
„W zagłębiu narkotykowym na policję nie liczą” – pod takim tytułem 24 stycznia w dolnośląskim dodatku Gazety Wyborczej ukazał się tekst autorstwa Karoliny Kijek.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 20 stycznia wprowadzono do porządku obrad informację na temat Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
20 stycznia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której w tajnym głosowaniu wybrano nowego przewodniczącego rady – został nim jeden z wiceprzewodniczących.
 
piątek, 08 marzec 2019 15:07

GPO zaprasza na wiosenne porządki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.

„Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji wiosenne porządki z okazji Dnia Wiosny, które odbędą się 21-22 marca 2019 r. Celem tegorocznej edycji jest propagowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Poprzez właściwe postępowanie z odpadami przyczyniamy się m.in. do ochrony naturalnych zasobów złóż, oszczędności energii i wody, ochrony aerozolu powietrza, jak również poprawy walorów estetycznych naszego regionu.

W ramach akcji wychodzimy naprzeciw i oferujemy Państwu bezpłatne wydanie worków przeznaczonych na segregację czterech frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło białe, szkło kolorowe.

Po zakończonej akcji worki wraz z odpadami zostaną również bezpłatnie odebrane ze wskazanego przez Państwa miejsca.

Telefon kontaktowy: 506 220 798

Serdecznie zapraszamy do współuczestnictwa.

Zarząd GPO”

Nasza redakcja popiera powyższą inicjatywę w nadziei, że przyczyni się ona do większej dbałości mieszkańców o przestrzeń publiczną. Jak widać na załączonym zdjęciu, wciąż jeszcze wielu mieszkańców nie wykazuje w tej mierze należytej troski (zdjęcie wykonano 8 marca na ulicy Matejki).

A przy okazji przypominamy, że nieco dalej jest sklep Biedronka – krzewy w jego otoczeniu systematycznie zbierają najróżniejsze odpady. Zachęcamy służby miejskie do zainteresowania się tym miejscem. Czy jesteśmy skazani na życie pośród śmieci? Czy też może przywykliśmy do nich i już ich nie dostrzegamy?

Czytany 816 razy

Biorą udział w konwersacji

  • GPO a kto ma sprzatać??? jakie służby??? czy Wy dobrze spaliście tej nocy??????

  • Może pani prezes zrobi objazd miasta i gminy i zaproponuje jakieś rozwiązania,może sprawdzi ilu ludzi płaci/ma umowy ! Co z kamerami tak głośno i szumnie pozyskanymi w GPO - wiszą ,rejestrują ? Zero inicjatywy,pomysłów,wiedzy o tym co się dzieje w gminie ,zresztą na sesji też nie wiele pani miała do powiedzenia ! Teraz apel,zaproszenie,zróbcie ,pomóżcie...takich zdjęć można setki zamieścić ,pytanie czemu gpo tych śmieci nie zbiera,ja zawieram umowy czy ONI - niech obciążą właściciela ! Meble na Orła Białego/zarząd mzgk/ stoją od 2 tygodni ,czy wy rozmawiacie z pracownikami czy nakazujecie im omijać problem ? Pani prezes - DO ROBOTY !!!!
    Gdyby nie powyższe ,to inicjatywę bym poparł !

  • Gość (Mieszkaniec)

    Zgłoś

    Prezesi, kierownicy grubą kasę biorą, a ludzie mają sprzątać???? jakieś żarty!!!! a może Stella niech sprząta zamiast na wakacjach siedzieć

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com