• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
piątek, 08 marzec 2019 15:07

GPO zaprasza na wiosenne porządki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.

„Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji wiosenne porządki z okazji Dnia Wiosny, które odbędą się 21-22 marca 2019 r. Celem tegorocznej edycji jest propagowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Poprzez właściwe postępowanie z odpadami przyczyniamy się m.in. do ochrony naturalnych zasobów złóż, oszczędności energii i wody, ochrony aerozolu powietrza, jak również poprawy walorów estetycznych naszego regionu.

W ramach akcji wychodzimy naprzeciw i oferujemy Państwu bezpłatne wydanie worków przeznaczonych na segregację czterech frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło białe, szkło kolorowe.

Po zakończonej akcji worki wraz z odpadami zostaną również bezpłatnie odebrane ze wskazanego przez Państwa miejsca.

Telefon kontaktowy: 506 220 798

Serdecznie zapraszamy do współuczestnictwa.

Zarząd GPO”

Nasza redakcja popiera powyższą inicjatywę w nadziei, że przyczyni się ona do większej dbałości mieszkańców o przestrzeń publiczną. Jak widać na załączonym zdjęciu, wciąż jeszcze wielu mieszkańców nie wykazuje w tej mierze należytej troski (zdjęcie wykonano 8 marca na ulicy Matejki).

A przy okazji przypominamy, że nieco dalej jest sklep Biedronka – krzewy w jego otoczeniu systematycznie zbierają najróżniejsze odpady. Zachęcamy służby miejskie do zainteresowania się tym miejscem. Czy jesteśmy skazani na życie pośród śmieci? Czy też może przywykliśmy do nich i już ich nie dostrzegamy?

Czytany 652 razy

Biorą udział w konwersacji

  • GPO a kto ma sprzatać??? jakie służby??? czy Wy dobrze spaliście tej nocy??????

  • Może pani prezes zrobi objazd miasta i gminy i zaproponuje jakieś rozwiązania,może sprawdzi ilu ludzi płaci/ma umowy ! Co z kamerami tak głośno i szumnie pozyskanymi w GPO - wiszą ,rejestrują ? Zero inicjatywy,pomysłów,wiedzy o tym co się dzieje w gminie ,zresztą na sesji też nie wiele pani miała do powiedzenia ! Teraz apel,zaproszenie,zróbcie ,pomóżcie...takich zdjęć można setki zamieścić ,pytanie czemu gpo tych śmieci nie zbiera,ja zawieram umowy czy ONI - niech obciążą właściciela ! Meble na Orła Białego/zarząd mzgk/ stoją od 2 tygodni ,czy wy rozmawiacie z pracownikami czy nakazujecie im omijać problem ? Pani prezes - DO ROBOTY !!!!
    Gdyby nie powyższe ,to inicjatywę bym poparł !

  • Gość (Mieszkaniec)

    Zgłoś

    Prezesi, kierownicy grubą kasę biorą, a ludzie mają sprzątać???? jakieś żarty!!!! a może Stella niech sprząta zamiast na wakacjach siedzieć

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com