• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
czwartek, 07 marzec 2019 19:07

Na sesji Rady Miejskiej 7 marca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

7 marca odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – porządek obrad (o którym pisaliśmy w artykule z 28 lutego) uzupełniono projektem uchwały o zmianach w budżecie gminy.

Radni zostali poinformowani o działaniach UMiG w pierwszych miesiącach roku. Gmina obecnie na bieżąco wywiązuje się ze wszystkich płatności, regulując jednocześnie zaległości z roku ubiegłego, sięgające 20 mln zł. Spłacono już 13 mln zł, w tym zaległe zobowiązania z tytułu Janosikowego, jak też kwotę wynikającą ze sprzedaży zobowiązań przez BWiO.

W wyniku kontroli obiektu przy ulicy Skłodowskiej przeznaczonego na świetlicę przygotowano zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. CBŚP zwróciło się o wydanie dokumentów związanych z działalnością GPO i spółki Revita Bio, zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego w latach 2010 – 2017 oraz budową kąpieliska (o te ostatnie zwróciło się także CBA, któremu przekazano kopie).

Radzie przekazano informacje o reorganizacji urzędu (m.in. zmniejszono liczbę wydziałów, ograniczana jest wysokość płac), jak też o zamierzeniach związanych z koniecznością realizacji w placówkach oświaty zaleceń straży pożarnej, sanepidu i nadzoru budowlanego. Była też mowa o spotkaniach z partnerami czeskimi i niemieckimi, m.in. w kontekście planowanych na 1 maja obchodów rocznicy rozszerzenia Unii Europejskiej.

Jednym z punktów sesji była dyskusja na temat obowiązującej strategii rozwoju gminy na lata 2014 – 2020. Jak podkreślano, strategia to użyteczne narzędzie do realizacji zamierzonych celów, jednak jej realizacja musi być monitorowana – dotychczasową realizację strategii zgodnie oceniano jako chaotyczną.

Porządek sesji został rozszerzony również o przedstawienie przez p. Zbigniewa Szatkowskiego, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, wyników kontroli przeprowadzonej w OSiR. Nawiązując do kosztów działalności ośrodka, prowadzący sesję wiceprzewodniczący rady, p. Artur Oliasz, zapowiedział wizytę bogatyńskich „Odyseuszy”. Ich apel o finansowe wsparcie nie pozostał bez echa – mogą oni liczyć m.in. na indywidualną hojność samorządowców.

P.o. dyrektora OSiR, p. Adam Ignatowicz, odniósł się do „niezbyt optymistycznych” wyników kontroli, przedstawiając działania związane z reorganizacją ośrodka i działaniami oszczędnościowymi. Jednak według p. Ignatowicza oszczędności nie odbiją się niekorzystnie na ilości imprez sportowych, których będzie więcej, a planowanych jest także kilka nowych. O pierwszych zmianach budżetu wkrótce poinformujemy w osobnym tekście.

Czytany 702 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com