• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca poruszono kwestię profili, jakie może zaoferować w roku szkolnym 2019-2020 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
 
 
Sesja Rady Miejskiej w Bogatyni 11 lipca miała spokojny przebieg, zapewne nie bez związku z przypomnieniem przez przewodniczącą rady Dorotę Bojakowską zasad właściwego zachowania.
 
 
10 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia opublikowała kolejny komunikat dotyczący jakości wody na ulicy Krakowskiej w Bogatyni.
 
 
8 lipca o godz. 13.30 spółka Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia ogłosiła komunikat dotyczący ulicy Krakowskiej w Bogatyni – poniżej pełny tekst informacji.
 
 
Ponieważ docierają do nas pytania, związane z przewidzianą na sesji Rady Miejskiej 11 lipca informacją o jakości wody – odnosimy się krótko do parametrów żelaza i manganu.
 
 
Na stronie internetowej UMiG Bogatynia podana została informacja w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania – pełny tekst poniżej.
 
 
5 lipca na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
 
Na 11 lipca na godz. 10.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której radni zajmą się m.in. projektem uchwały w sprawie opłat za wychowanie przedszkolne.
 
środa, 06 marzec 2019 19:20

Zadbajmy o czystość przestrzeni publicznej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Śmieci widoczne na pobliskim zdjęciu od pewnego czasu zalegają w sąsiedztwie boiska LO w Bogatyni – to tylko jeden z przykładów naszego braku dbałości o przestrzeń publiczną.

Naszego – bo przecież śmieci nie biorą się z kosmosu. To my, mieszkańcy gminy, wystawiamy sobie niechlubne świadectwo zaśmiecając nasze otoczenie.

Inne przykłady możecie Państwo obejrzeć na zdjęciach, które zamieszczamy w załącznikach. To wiecznie brudny klomb w sąsiedztwie Biedronki przy ulicy Matejki oraz odpady porzucone obok wiat śmietnikowych przy ulicy Styki.

Niestety, takich miejsc jest więcej. Rzecz jasna, liczymy na stosowne działania służb miejskich, odpowiedzialnych za utrzymanie czystości. Niemniej porządek w naszej gminie zależy także – jeśli nie przede wszystkim – od mieszkańców.

Butelki, puszki i różne inne śmieci pozostawiane są wszędzie – w krzewach, na trawnikach, nieraz tuż obok kosza na śmieci. Ponadto trawniki bywają traktowane jak popielniczki, co też nie przysparza im uroku.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, kiedy ktoś zaśmieca naszą wspólną przestrzeń. Nasz wspólny dom.

Czytany 530 razy

Biorą udział w konwersacji

  • To prawda...ale problem śmieci narasta/lawinowo/od czasu zmiany "ustawy śmieciowej",która utrudnia weryfikacje zawartych umów na ich wywóz ... o ile dość łatwo sprawdzić posiadacza domu.to już wspólnoty/te duże/,blokowiska są problemem .Także wynajem mieszkań ,duża rotacja ludzi sprzyja "szarej" strefie.Inną "kategorią" jest rozbieranie samochodów /nielegalne/ i pozbywanie się resztek w lesie.
    GPO żąda dodatkowej zapłaty za wszystko po za pojemnikami/czy słusznie?/. Od jakiegoś czasu pracownicy GPO robią zdjęcia i liczą ile,jakich śmieci jest w pojemnikach oraz straszą zwiększeniem opłat - sami natomiast SEGREGOWANE śmieci wrzucają na jeden samochód !Błędne koło i matrix !

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com