• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 24 lutego na godz. 15.00 została zwołana sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, poświęcona wyłącznie sytuacji Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
10 lutego burmistrz Błasiak poinformował o ogłoszeniu nowego konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni.
 
 
30 stycznia na stronie internetowej UMiG ukazała się informacja burmistrza Błasiaka dotycząca wspólnot zarządzanych dotąd przez Gminny Zarząd Mienia Komunalnego.
 
 
„Zabierzemy Czechom wodę” – pod takim tytułem Gazeta Wyborcza z 29 stycznia opublikowała tekst Gabrieli Łazarczyk i Mateusza Kokoszkiewicza na temat KWB Turów.
 
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają miłośników gier umysłowych i rozrywki intelektualnej na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z "PLANSZOMANIĄ".
 
 
„W zagłębiu narkotykowym na policję nie liczą” – pod takim tytułem 24 stycznia w dolnośląskim dodatku Gazety Wyborczej ukazał się tekst autorstwa Karoliny Kijek.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 20 stycznia wprowadzono do porządku obrad informację na temat Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego Sp. z o.o.
 
 
20 stycznia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której w tajnym głosowaniu wybrano nowego przewodniczącego rady – został nim jeden z wiceprzewodniczących.
 
środa, 06 marzec 2019 19:20

Zadbajmy o czystość przestrzeni publicznej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Śmieci widoczne na pobliskim zdjęciu od pewnego czasu zalegają w sąsiedztwie boiska LO w Bogatyni – to tylko jeden z przykładów naszego braku dbałości o przestrzeń publiczną.

Naszego – bo przecież śmieci nie biorą się z kosmosu. To my, mieszkańcy gminy, wystawiamy sobie niechlubne świadectwo zaśmiecając nasze otoczenie.

Inne przykłady możecie Państwo obejrzeć na zdjęciach, które zamieszczamy w załącznikach. To wiecznie brudny klomb w sąsiedztwie Biedronki przy ulicy Matejki oraz odpady porzucone obok wiat śmietnikowych przy ulicy Styki.

Niestety, takich miejsc jest więcej. Rzecz jasna, liczymy na stosowne działania służb miejskich, odpowiedzialnych za utrzymanie czystości. Niemniej porządek w naszej gminie zależy także – jeśli nie przede wszystkim – od mieszkańców.

Butelki, puszki i różne inne śmieci pozostawiane są wszędzie – w krzewach, na trawnikach, nieraz tuż obok kosza na śmieci. Ponadto trawniki bywają traktowane jak popielniczki, co też nie przysparza im uroku.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, kiedy ktoś zaśmieca naszą wspólną przestrzeń. Nasz wspólny dom.

Czytany 628 razy

Biorą udział w konwersacji

  • To prawda...ale problem śmieci narasta/lawinowo/od czasu zmiany "ustawy śmieciowej",która utrudnia weryfikacje zawartych umów na ich wywóz ... o ile dość łatwo sprawdzić posiadacza domu.to już wspólnoty/te duże/,blokowiska są problemem .Także wynajem mieszkań ,duża rotacja ludzi sprzyja "szarej" strefie.Inną "kategorią" jest rozbieranie samochodów /nielegalne/ i pozbywanie się resztek w lesie.
    GPO żąda dodatkowej zapłaty za wszystko po za pojemnikami/czy słusznie?/. Od jakiegoś czasu pracownicy GPO robią zdjęcia i liczą ile,jakich śmieci jest w pojemnikach oraz straszą zwiększeniem opłat - sami natomiast SEGREGOWANE śmieci wrzucają na jeden samochód !Błędne koło i matrix !

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com