• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
środa, 06 marzec 2019 19:20

Zadbajmy o czystość przestrzeni publicznej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Śmieci widoczne na pobliskim zdjęciu od pewnego czasu zalegają w sąsiedztwie boiska LO w Bogatyni – to tylko jeden z przykładów naszego braku dbałości o przestrzeń publiczną.

Naszego – bo przecież śmieci nie biorą się z kosmosu. To my, mieszkańcy gminy, wystawiamy sobie niechlubne świadectwo zaśmiecając nasze otoczenie.

Inne przykłady możecie Państwo obejrzeć na zdjęciach, które zamieszczamy w załącznikach. To wiecznie brudny klomb w sąsiedztwie Biedronki przy ulicy Matejki oraz odpady porzucone obok wiat śmietnikowych przy ulicy Styki.

Niestety, takich miejsc jest więcej. Rzecz jasna, liczymy na stosowne działania służb miejskich, odpowiedzialnych za utrzymanie czystości. Niemniej porządek w naszej gminie zależy także – jeśli nie przede wszystkim – od mieszkańców.

Butelki, puszki i różne inne śmieci pozostawiane są wszędzie – w krzewach, na trawnikach, nieraz tuż obok kosza na śmieci. Ponadto trawniki bywają traktowane jak popielniczki, co też nie przysparza im uroku.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, kiedy ktoś zaśmieca naszą wspólną przestrzeń. Nasz wspólny dom.

Czytany 379 razy

Biorą udział w konwersacji

  • To prawda...ale problem śmieci narasta/lawinowo/od czasu zmiany "ustawy śmieciowej",która utrudnia weryfikacje zawartych umów na ich wywóz ... o ile dość łatwo sprawdzić posiadacza domu.to już wspólnoty/te duże/,blokowiska są problemem .Także wynajem mieszkań ,duża rotacja ludzi sprzyja "szarej" strefie.Inną "kategorią" jest rozbieranie samochodów /nielegalne/ i pozbywanie się resztek w lesie.
    GPO żąda dodatkowej zapłaty za wszystko po za pojemnikami/czy słusznie?/. Od jakiegoś czasu pracownicy GPO robią zdjęcia i liczą ile,jakich śmieci jest w pojemnikach oraz straszą zwiększeniem opłat - sami natomiast SEGREGOWANE śmieci wrzucają na jeden samochód !Błędne koło i matrix !

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com