• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Bogatynia zamierza poprzeć starania miasta Zittau przy ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 – taką informację podano 23 maja na stronie internetowej UMiG Bogatynia.
 
 
Na 28 maja na godz. 10.00 została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad jest tylko jeden projekt uchwały dotyczący KWB Turów.
 
 
Może to drobna sprawa, niemniej czujemy się w obowiązku poinformować, że dzikie wysypisko obok boiska LO w Bogatyni zostało usunięte – jak widać na powyższym zdjęciu.
 
 
Jak już informowaliśmy 24 i 25 maja na boisku LO w Bogatyni odbędzie się 1 Festiwal Młodych – to okazja, aby przypomnieć o dzikim składowisku odpadów w sąsiedztwie obiektu.
 
 
24 i 25 maja w Bogatyni na terenie boiska Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodych, zorganizowany pod egidą Młodych dla Gminy Bogatynia.
 
 
16 maja na stronie internetowej zgorzeleckiej policji pojawiła się informacja o zarekwirowaniu na terenie Bogatyni kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych.
 
 
16 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, na której przedstawiono m.in. funkcjonowanie SPZOZ, jak też zarządzenie w sprawie częściowego zablokowania wydatków gminy.
 
 
Powyższe zdjęcie wykonano 16 maja na ulicy Styki – ledwie z sąsiedztwa „dzwonów” usunięto dzikie składowisko odpadów, a już ktoś podrzuca kolejne śmieci.
 
środa, 06 marzec 2019 19:20

Zadbajmy o czystość przestrzeni publicznej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Śmieci widoczne na pobliskim zdjęciu od pewnego czasu zalegają w sąsiedztwie boiska LO w Bogatyni – to tylko jeden z przykładów naszego braku dbałości o przestrzeń publiczną.

Naszego – bo przecież śmieci nie biorą się z kosmosu. To my, mieszkańcy gminy, wystawiamy sobie niechlubne świadectwo zaśmiecając nasze otoczenie.

Inne przykłady możecie Państwo obejrzeć na zdjęciach, które zamieszczamy w załącznikach. To wiecznie brudny klomb w sąsiedztwie Biedronki przy ulicy Matejki oraz odpady porzucone obok wiat śmietnikowych przy ulicy Styki.

Niestety, takich miejsc jest więcej. Rzecz jasna, liczymy na stosowne działania służb miejskich, odpowiedzialnych za utrzymanie czystości. Niemniej porządek w naszej gminie zależy także – jeśli nie przede wszystkim – od mieszkańców.

Butelki, puszki i różne inne śmieci pozostawiane są wszędzie – w krzewach, na trawnikach, nieraz tuż obok kosza na śmieci. Ponadto trawniki bywają traktowane jak popielniczki, co też nie przysparza im uroku.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, kiedy ktoś zaśmieca naszą wspólną przestrzeń. Nasz wspólny dom.

Czytany 468 razy

Biorą udział w konwersacji

  • To prawda...ale problem śmieci narasta/lawinowo/od czasu zmiany "ustawy śmieciowej",która utrudnia weryfikacje zawartych umów na ich wywóz ... o ile dość łatwo sprawdzić posiadacza domu.to już wspólnoty/te duże/,blokowiska są problemem .Także wynajem mieszkań ,duża rotacja ludzi sprzyja "szarej" strefie.Inną "kategorią" jest rozbieranie samochodów /nielegalne/ i pozbywanie się resztek w lesie.
    GPO żąda dodatkowej zapłaty za wszystko po za pojemnikami/czy słusznie?/. Od jakiegoś czasu pracownicy GPO robią zdjęcia i liczą ile,jakich śmieci jest w pojemnikach oraz straszą zwiększeniem opłat - sami natomiast SEGREGOWANE śmieci wrzucają na jeden samochód !Błędne koło i matrix !

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com