• Register
      
      
 
Dodatek wrocławski „Gazety Wyborczej” (22-23 listopada) przynosi artykuł „Kasa za głos wyborcy”. Na temat korupcji w Bogatyni wypowiedział się burmistrz Andrzej Grzmielewicz.
 
 
21 listopada sprawę korupcji wyborczej w naszej gminie poruszyło wiele ogólnopolskich portali. Jak cztery lata temu z powodzią, tak teraz Bogatynia będzie się kojarzyć z oszustwami.
 
 
Już dziewięć osób podejrzanych o udział w łapownictwie wyborczym w gminie Bogatynia zostało przesłuchanych – taką informację przyniósł portal e-bogatynia.pl.
 
 
Apelujemy do mieszkańców, aby zgłaszali organom ścigania wszelkie informacje na temat korupcji wyborczej. Oczekujemy, że do naszego apelu przyłączy się burmistrz Grzmielewicz.
 
 
Nieoficjalne źródła informują, że wczoraj doszło do porozumienia w sprawie zarządu powiatu zgorzeleckiego. Prawdopodobnie dotychczasowy starosta z PO, Artur Bieliński, zachowa stanowisko.
 
 
„Ci co sprzedali głosy to niezła patologia! Same pijusy i ćpuny!” – tak napisał jeden z komentatorów. Jednak ich wina jest znacznie mniejsza od winy tych, którzy głosy kupowali.
 
 
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze ogłosiła komunikat w sprawie afery związanej z korupcją wyborczą w Bogatyni. Zarzuty mogą usłyszeć kandydaci do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.
 
 
Według oficjalnych informacji, do środy 19 listopada w związku z aferą dotyczącą handlu głosami zatrzymano sześć, a nie – jak wynikało z doniesień nieoficjalnych – siedem osób.
 
Głosy wszędzie sprzedawane były pakietam...
A co niby mogl wiecej zrobic? Przeciez b...
Chyba mi zajady pekna ze smiechto jakby ...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 04 październik 2013 05:30

W sprawie dzierżawy pojemników

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy jednej ze wspólnot przy ulicy Matejki zwrócili się do redakcji z prośbą o poruszenie tematu opłat za dzierżawę pojemników do odbioru odpadów komunalnych.

 

Zdziwienie mieszkańców spowodowała informacja Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego, która pojawiła się na klatkach ich bloków. Lokatorzy zostali powiadomieni, że muszą zapłacić zaliczkę za dzierżawę kontenerów w wysokości 7,50 zł na osobę. Ich zdaniem nie jest to uzasadnione, a – jak twierdzą – GZMK nie udziela wyjaśnień.

Według mieszkańców, skoro do czerwca bieżącego roku płacili za odbiór śmieci 13,50 zł miesięcznie od osoby, w czym 3,50 zł za dzierżawę pojemników, już kilkakrotnie zapłacili za ich zakup. Ponadto – jak się dowiedzieli – pobliska wspólnota z ulicy Kossaka ma stawkę 3,06 zł. Jeśli więc stawka za dzierżawę przy ul. Matejki zostanie utrzymana, mieszkaniec segregujący odpady będzie musiał zapłacić 15 zł miesięcznie.

Redakcja liczy na to, że GZMK udzieli mieszkańcom rzetelnej odpowiedzi na ich wątpliwości.    

Czytany 1049 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Witam,
  Aby odpowiedz była rzetelna to muszą być osoby kompetentne, a tam jak widać ich nie ma, bo jak rozumieć odpowiedz na to pytanie Pana Kierownika (przez duże K)który mówi że w stawce uwzględniono brak opłaty za miesiące lipiec i sierpień oraz zaliczkę na kolejne miesiące bo może przecież zdrożeć. Czyli już wie kto wygrał przetarg i zna stawki za dzierżawę ?;) zastanawiające! Może są braki w kasie ?Zrozumiała decyzja zarządcy niech mieszkańcy kredytują, będziemy się martwili przy końcu roku jak to rozliczyć. Ot taka władza która mami zarządza. Płać i nie pytaj bo i tak nie odpowiemy!

 • Indolencja to powszechne zjawisko w spółkach bogatyńskich. Historyk zarządza, ślusarz jest kierownikiem, cieć po bawełniance nadzoruje, piekarz uzdatnia wodę, "zawodowi" politycy bez matury zarządzają ludźmi, elektryk jest doradcą . To nie słyszałeś o tym, że kadra z wodociągów jest już na wyższym poziomie w Wordzie a kierownictwo gzmk nie przyjęło darmowych smartfonów bez podania przyczyn? A w gpo to już do snu zimowego się szykują więc trochę bądź wyrozumiały. Spoko, luz Sebo to tylko Bogatynia. Będzie dobrze (pod warunkiem, że w urzędzie w końcu ktoś wkręci żarówki i zapali światło).

 • Jakiś dziwny spokój z wystąpieniami w sprawie śmieci ze strony GPO i Urzędu. Pewnie szykuje się jakaś niespodzianka.

 • Urząd szykuje wiele niespodzianek.

 • Szkoda, że przedstawiciele tej wspólnoty nie słuchają wyjaśnień ze zrozumieniem. My przyjęliśmy stawkę 7,50 w lipcu i uzasadnienie było zrozumiałe. Właściciele wnoszą kwotę 7,50 zł/ osobę zaliczkowo. Na koniec roku nastąpi rozliczenie. Uzasadnienie, że przez tyle czasu właściciele spłacili kontenery jest bezsensowne. To tak jakby najemca mieszkania, np. po 10 latach użytkowania lokalu miał go dostać za darmo bo go spłacił. GPO wynajmuje pojemniki odpłatnie bo na tym zarabia. czy ktoś zabrania Wam zakupu 10 kontenerów i wynajmowania ich wspólnotom w celach zarobkowych?

 • Gość (normalne)

  Zgłoś

  Nikogo nie powinno dziwić, że dzierżawa jest w perspektywie lat droższa od zakupu.O ile pamiętam, śmietnik120 l kosztuje miesięcznie 3,50 zł. Więc pewnie po kilku latach przejdą w domyśle na własność dzierżawcy. Niestety nie jest to leasing tylko dzierżawa. I kubeł dalej będzie własnością GPO. W każdym razie ważne jest to, że GPO nie interesuje stan śmietników. Jeden z moich kubłów nie ma uchwytów do transportu a drugi od dwóch lat istnieje bez pokrywy. A dzierżawa trwa.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com