• Register
      
      
 
W dniu 25.07.2014 r. o godz. 11.50 patrol Straży Miejskiej z Bogatyni udał się na ul. 1 Maja, gdzie wg zgłoszenia na budynku byłego Banku Spółdzielczego, n/n mężczyzna usiłuję zerwać blachę z dachu.
 
 
W dniu 28.06.2014r o godz. 07.00 z przed B.O.K. wyruszyliśmy w trasę na rowerach, z Bogatyni do Świnoujścia. W skład grupy wchodzili Bogusia, Tereska, Kamila, Leszek, Rysiek, Krzysiek, Jacek.
 
 
Skromna wzmianka w jednym z naszych artykułów na temat projektu „Tak dla Single Track” sprowokowała komentarz p. Adama Balcera, na który grzeczność nakazuje odpowiedzieć.
 
 
W związku z sugestiami, że kolejność prac wykonywanych na bogatyńskim zalewie wynika z inwentaryzacji środowiska przyrodniczego, zajrzeliśmy do dokumentacji robót.
 
 
Nazwy ulic w Bogatyni mają w znacznej mierze charakter dość przypadkowy, co zresztą jest zjawiskiem często spotykanym w polskich miastach. I nie mam na myśli tylko spadku po PRL.
 
 
Radomierzyce, wieś położona w niewielkiej odległości od północnej granicy naszej gminy, to miejscowość, w której warto się zatrzymać podczas powrotu z wakacyjnych wojaży.
 
 
Wakacje to czas sprzyjający porównaniu Bogatyni z innymi miejscowościami. Komentarz Czytelniczki pod jednym z naszych artykułów traktujemy jako kolejny sygnał negatywnych zjawisk.
 
 
Rewitalizacja bogatyńskiego zalewu, składającego się z dwóch zbiorników wodnych, skłania nas do postawienia pytania dotyczącego kolejności prowadzonych robót.
 
Bełkot zupełny ...może jaśniej i do końc...
Dobre Szczepan !!! My prawnicy to jesteś...
zamiast Kurzańska proponował bym ul. And...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 04 październik 2013 05:30

W sprawie dzierżawy pojemników

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy jednej ze wspólnot przy ulicy Matejki zwrócili się do redakcji z prośbą o poruszenie tematu opłat za dzierżawę pojemników do odbioru odpadów komunalnych.

 

Zdziwienie mieszkańców spowodowała informacja Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego, która pojawiła się na klatkach ich bloków. Lokatorzy zostali powiadomieni, że muszą zapłacić zaliczkę za dzierżawę kontenerów w wysokości 7,50 zł na osobę. Ich zdaniem nie jest to uzasadnione, a – jak twierdzą – GZMK nie udziela wyjaśnień.

Według mieszkańców, skoro do czerwca bieżącego roku płacili za odbiór śmieci 13,50 zł miesięcznie od osoby, w czym 3,50 zł za dzierżawę pojemników, już kilkakrotnie zapłacili za ich zakup. Ponadto – jak się dowiedzieli – pobliska wspólnota z ulicy Kossaka ma stawkę 3,06 zł. Jeśli więc stawka za dzierżawę przy ul. Matejki zostanie utrzymana, mieszkaniec segregujący odpady będzie musiał zapłacić 15 zł miesięcznie.

Redakcja liczy na to, że GZMK udzieli mieszkańcom rzetelnej odpowiedzi na ich wątpliwości.    

Czytany 925 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Witam,
  Aby odpowiedz była rzetelna to muszą być osoby kompetentne, a tam jak widać ich nie ma, bo jak rozumieć odpowiedz na to pytanie Pana Kierownika (przez duże K)który mówi że w stawce uwzględniono brak opłaty za miesiące lipiec i sierpień oraz zaliczkę na kolejne miesiące bo może przecież zdrożeć. Czyli już wie kto wygrał przetarg i zna stawki za dzierżawę ?;) zastanawiające! Może są braki w kasie ?Zrozumiała decyzja zarządcy niech mieszkańcy kredytują, będziemy się martwili przy końcu roku jak to rozliczyć. Ot taka władza która mami zarządza. Płać i nie pytaj bo i tak nie odpowiemy!

 • Indolencja to powszechne zjawisko w spółkach bogatyńskich. Historyk zarządza, ślusarz jest kierownikiem, cieć po bawełniance nadzoruje, piekarz uzdatnia wodę, "zawodowi" politycy bez matury zarządzają ludźmi, elektryk jest doradcą . To nie słyszałeś o tym, że kadra z wodociągów jest już na wyższym poziomie w Wordzie a kierownictwo gzmk nie przyjęło darmowych smartfonów bez podania przyczyn? A w gpo to już do snu zimowego się szykują więc trochę bądź wyrozumiały. Spoko, luz Sebo to tylko Bogatynia. Będzie dobrze (pod warunkiem, że w urzędzie w końcu ktoś wkręci żarówki i zapali światło).

 • Jakiś dziwny spokój z wystąpieniami w sprawie śmieci ze strony GPO i Urzędu. Pewnie szykuje się jakaś niespodzianka.

 • Urząd szykuje wiele niespodzianek.

 • Szkoda, że przedstawiciele tej wspólnoty nie słuchają wyjaśnień ze zrozumieniem. My przyjęliśmy stawkę 7,50 w lipcu i uzasadnienie było zrozumiałe. Właściciele wnoszą kwotę 7,50 zł/ osobę zaliczkowo. Na koniec roku nastąpi rozliczenie. Uzasadnienie, że przez tyle czasu właściciele spłacili kontenery jest bezsensowne. To tak jakby najemca mieszkania, np. po 10 latach użytkowania lokalu miał go dostać za darmo bo go spłacił. GPO wynajmuje pojemniki odpłatnie bo na tym zarabia. czy ktoś zabrania Wam zakupu 10 kontenerów i wynajmowania ich wspólnotom w celach zarobkowych?

 • Gość (normalne)

  Zgłoś

  Nikogo nie powinno dziwić, że dzierżawa jest w perspektywie lat droższa od zakupu.O ile pamiętam, śmietnik120 l kosztuje miesięcznie 3,50 zł. Więc pewnie po kilku latach przejdą w domyśle na własność dzierżawcy. Niestety nie jest to leasing tylko dzierżawa. I kubeł dalej będzie własnością GPO. W każdym razie ważne jest to, że GPO nie interesuje stan śmietników. Jeden z moich kubłów nie ma uchwytów do transportu a drugi od dwóch lat istnieje bez pokrywy. A dzierżawa trwa.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com