• Register
      
      
 
Są w życiu rzeczy o wiele ważniejsze niż polityka. Przed nami trzy dni skłaniające do zadumy – Święto Reformacji, Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
 
 
Kandydaci na burmistrza otrzymują różne pytania. Burmistrz Grzmielewicz powinien odpowiedzieć, czy w razie wygranej utrzyma obecny zarząd Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni.
 
 
Na portalu bogatynia.info.pl ukazał się wywiad z kandydatem na burmistrza, p. Mariuszem Tureńcem, który startuje z komitetu Obywatelski Samorząd i jest popierany przez Platformę Obywatelską.
 
 
28 października gmina Bogatynia ogłosiła zawiadomienie o wyborze oferty na udzielenie gminie kredytu długoterminowego w kwocie 4 mln zł na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.
 
 
Nie milkną echa afery związanej z możliwą korupcją wyborczą w Bogatyni. „Jaco, po ile te k*** głosy?!” – takie słowa zapowiadają na okładce „Gazety Wojewódzkiej” artykuł na ten temat.
 
 
Komentatorom zarzucającym nam, że pomijamy nazwiska czy wypowiedzi niektórych radnych, uprzejmie przypominamy, iż nasza strona jest redagowana przez opozycję wobec burmistrza.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej 28 października jedno stało się jasne – czas zmienić szefostwo spółek BWiO SA oraz GPO Sp. z o.o. Aby to było możliwe, należy zacząć od zmiany burmistrza.
 
 
Profil „Rozliczmy burmistrza Grzmielewicza z jego obietnic wyborczych” na Facebooku podał nieoficjalną informację o oddaleniu pozwu burmistrza przeciw Wojciechowi Dobrychłopowi.
 
Jak można głosować na kogoś kto kłamie n...
Słusznie ten portal określa się jako prz...
To świadczy o gospodarności obecnych wło...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 04 październik 2013 05:30

W sprawie dzierżawy pojemników

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy jednej ze wspólnot przy ulicy Matejki zwrócili się do redakcji z prośbą o poruszenie tematu opłat za dzierżawę pojemników do odbioru odpadów komunalnych.

 

Zdziwienie mieszkańców spowodowała informacja Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego, która pojawiła się na klatkach ich bloków. Lokatorzy zostali powiadomieni, że muszą zapłacić zaliczkę za dzierżawę kontenerów w wysokości 7,50 zł na osobę. Ich zdaniem nie jest to uzasadnione, a – jak twierdzą – GZMK nie udziela wyjaśnień.

Według mieszkańców, skoro do czerwca bieżącego roku płacili za odbiór śmieci 13,50 zł miesięcznie od osoby, w czym 3,50 zł za dzierżawę pojemników, już kilkakrotnie zapłacili za ich zakup. Ponadto – jak się dowiedzieli – pobliska wspólnota z ulicy Kossaka ma stawkę 3,06 zł. Jeśli więc stawka za dzierżawę przy ul. Matejki zostanie utrzymana, mieszkaniec segregujący odpady będzie musiał zapłacić 15 zł miesięcznie.

Redakcja liczy na to, że GZMK udzieli mieszkańcom rzetelnej odpowiedzi na ich wątpliwości.    

Czytany 1029 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Witam,
  Aby odpowiedz była rzetelna to muszą być osoby kompetentne, a tam jak widać ich nie ma, bo jak rozumieć odpowiedz na to pytanie Pana Kierownika (przez duże K)który mówi że w stawce uwzględniono brak opłaty za miesiące lipiec i sierpień oraz zaliczkę na kolejne miesiące bo może przecież zdrożeć. Czyli już wie kto wygrał przetarg i zna stawki za dzierżawę ?;) zastanawiające! Może są braki w kasie ?Zrozumiała decyzja zarządcy niech mieszkańcy kredytują, będziemy się martwili przy końcu roku jak to rozliczyć. Ot taka władza która mami zarządza. Płać i nie pytaj bo i tak nie odpowiemy!

 • Indolencja to powszechne zjawisko w spółkach bogatyńskich. Historyk zarządza, ślusarz jest kierownikiem, cieć po bawełniance nadzoruje, piekarz uzdatnia wodę, "zawodowi" politycy bez matury zarządzają ludźmi, elektryk jest doradcą . To nie słyszałeś o tym, że kadra z wodociągów jest już na wyższym poziomie w Wordzie a kierownictwo gzmk nie przyjęło darmowych smartfonów bez podania przyczyn? A w gpo to już do snu zimowego się szykują więc trochę bądź wyrozumiały. Spoko, luz Sebo to tylko Bogatynia. Będzie dobrze (pod warunkiem, że w urzędzie w końcu ktoś wkręci żarówki i zapali światło).

 • Jakiś dziwny spokój z wystąpieniami w sprawie śmieci ze strony GPO i Urzędu. Pewnie szykuje się jakaś niespodzianka.

 • Urząd szykuje wiele niespodzianek.

 • Szkoda, że przedstawiciele tej wspólnoty nie słuchają wyjaśnień ze zrozumieniem. My przyjęliśmy stawkę 7,50 w lipcu i uzasadnienie było zrozumiałe. Właściciele wnoszą kwotę 7,50 zł/ osobę zaliczkowo. Na koniec roku nastąpi rozliczenie. Uzasadnienie, że przez tyle czasu właściciele spłacili kontenery jest bezsensowne. To tak jakby najemca mieszkania, np. po 10 latach użytkowania lokalu miał go dostać za darmo bo go spłacił. GPO wynajmuje pojemniki odpłatnie bo na tym zarabia. czy ktoś zabrania Wam zakupu 10 kontenerów i wynajmowania ich wspólnotom w celach zarobkowych?

 • Gość (normalne)

  Zgłoś

  Nikogo nie powinno dziwić, że dzierżawa jest w perspektywie lat droższa od zakupu.O ile pamiętam, śmietnik120 l kosztuje miesięcznie 3,50 zł. Więc pewnie po kilku latach przejdą w domyśle na własność dzierżawcy. Niestety nie jest to leasing tylko dzierżawa. I kubeł dalej będzie własnością GPO. W każdym razie ważne jest to, że GPO nie interesuje stan śmietników. Jeden z moich kubłów nie ma uchwytów do transportu a drugi od dwóch lat istnieje bez pokrywy. A dzierżawa trwa.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com