• Register
      
      
 
24 kwietnia gmina Bogatynia ogłosiła zamówienie publiczne na wykonanie monitoringu sensorowego szczelności geomembrany II niecki odpadów komunalnych.
 
 
17 kwietnia pracownicy obsługi Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni zwrócili się do Rady Miejskiej z prośbą o podjęcie działań mających na celu podwyższenie ich wynagrodzeń.
 
 
W dniach od 24.04 do 28.04. 2014r odbędzie się kolejna akcja charytatywna organizowana przez Komitet Organizacyjny Akcji Charytatywnej "Górnik Przywraca Nadzieje".
 
 
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary serdecznie zapraszają gimnazjalistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 16.00.
 
 
28 marca Rada Powiatu Zgorzeleckiego podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na bezprzetargowe zawarcie umowy dzierżawy części nieruchomości przy ul. Waryńskiego 21 w Bogatyni.
 
 
23 kwietnia Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego ogłosił konkurs na dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, mieszczącej się w Bogatyni przy ul. Kościuszki 33.
 
 
16 kwietnia do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Jasnej Góry „Góra Możliwości” wystosowano pismo, stanowiące odpowiedź na wystąpienie skierowane 18 marca do burmistrza Bogatyni.
 
 
„Zaglądanie do cudzych portfeli jest frustrujące” – pod takim tytułem Nowiny Jeleniogórskie zamieściły kolejny artykuł na temat dochodów w samorządach (z podtytułem „Od prezesa do aktora”).
 
Najlepszą inwestycją jest inwestowanie w...
Zadzwoń, numer masz w reklamie przedszko...
Czy będą potrzebować do pracy w tym prze...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 04 październik 2013 05:30

W sprawie dzierżawy pojemników

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy jednej ze wspólnot przy ulicy Matejki zwrócili się do redakcji z prośbą o poruszenie tematu opłat za dzierżawę pojemników do odbioru odpadów komunalnych.

 

Zdziwienie mieszkańców spowodowała informacja Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego, która pojawiła się na klatkach ich bloków. Lokatorzy zostali powiadomieni, że muszą zapłacić zaliczkę za dzierżawę kontenerów w wysokości 7,50 zł na osobę. Ich zdaniem nie jest to uzasadnione, a – jak twierdzą – GZMK nie udziela wyjaśnień.

Według mieszkańców, skoro do czerwca bieżącego roku płacili za odbiór śmieci 13,50 zł miesięcznie od osoby, w czym 3,50 zł za dzierżawę pojemników, już kilkakrotnie zapłacili za ich zakup. Ponadto – jak się dowiedzieli – pobliska wspólnota z ulicy Kossaka ma stawkę 3,06 zł. Jeśli więc stawka za dzierżawę przy ul. Matejki zostanie utrzymana, mieszkaniec segregujący odpady będzie musiał zapłacić 15 zł miesięcznie.

Redakcja liczy na to, że GZMK udzieli mieszkańcom rzetelnej odpowiedzi na ich wątpliwości.    

Czytany 802 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Witam,
  Aby odpowiedz była rzetelna to muszą być osoby kompetentne, a tam jak widać ich nie ma, bo jak rozumieć odpowiedz na to pytanie Pana Kierownika (przez duże K)który mówi że w stawce uwzględniono brak opłaty za miesiące lipiec i sierpień oraz zaliczkę na kolejne miesiące bo może przecież zdrożeć. Czyli już wie kto wygrał przetarg i zna stawki za dzierżawę ?;) zastanawiające! Może są braki w kasie ?Zrozumiała decyzja zarządcy niech mieszkańcy kredytują, będziemy się martwili przy końcu roku jak to rozliczyć. Ot taka władza która mami zarządza. Płać i nie pytaj bo i tak nie odpowiemy!

 • Indolencja to powszechne zjawisko w spółkach bogatyńskich. Historyk zarządza, ślusarz jest kierownikiem, cieć po bawełniance nadzoruje, piekarz uzdatnia wodę, "zawodowi" politycy bez matury zarządzają ludźmi, elektryk jest doradcą . To nie słyszałeś o tym, że kadra z wodociągów jest już na wyższym poziomie w Wordzie a kierownictwo gzmk nie przyjęło darmowych smartfonów bez podania przyczyn? A w gpo to już do snu zimowego się szykują więc trochę bądź wyrozumiały. Spoko, luz Sebo to tylko Bogatynia. Będzie dobrze (pod warunkiem, że w urzędzie w końcu ktoś wkręci żarówki i zapali światło).

 • Jakiś dziwny spokój z wystąpieniami w sprawie śmieci ze strony GPO i Urzędu. Pewnie szykuje się jakaś niespodzianka.

 • Urząd szykuje wiele niespodzianek.

 • Szkoda, że przedstawiciele tej wspólnoty nie słuchają wyjaśnień ze zrozumieniem. My przyjęliśmy stawkę 7,50 w lipcu i uzasadnienie było zrozumiałe. Właściciele wnoszą kwotę 7,50 zł/ osobę zaliczkowo. Na koniec roku nastąpi rozliczenie. Uzasadnienie, że przez tyle czasu właściciele spłacili kontenery jest bezsensowne. To tak jakby najemca mieszkania, np. po 10 latach użytkowania lokalu miał go dostać za darmo bo go spłacił. GPO wynajmuje pojemniki odpłatnie bo na tym zarabia. czy ktoś zabrania Wam zakupu 10 kontenerów i wynajmowania ich wspólnotom w celach zarobkowych?

 • Gość (normalne)

  Zgłoś

  Nikogo nie powinno dziwić, że dzierżawa jest w perspektywie lat droższa od zakupu.O ile pamiętam, śmietnik120 l kosztuje miesięcznie 3,50 zł. Więc pewnie po kilku latach przejdą w domyśle na własność dzierżawcy. Niestety nie jest to leasing tylko dzierżawa. I kubeł dalej będzie własnością GPO. W każdym razie ważne jest to, że GPO nie interesuje stan śmietników. Jeden z moich kubłów nie ma uchwytów do transportu a drugi od dwóch lat istnieje bez pokrywy. A dzierżawa trwa.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
kokole
SmartNews.Com