• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Sprawa nieprawidłowości dotyczących gospodarki odpadami w naszej gminie odbija się coraz szerszym echem – pojawiły się komentarze polityków PO i posłanki Marzeny Machałek z PiS.
 
 
Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 20 lutego sołtysów i rady sołeckie wybierali mieszkańcy Działoszyna i Krzewiny.
 
 
20 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów – p. Leszka Sondaja (dyrektora od stycznia 2017 roku) zastąpił p. Sławomir Wochna.
 
 
20 lutego w mediach lokalnych i regionalnych opublikowano apel CBŚP do wszystkich osób, które mają informacje na temat nieprawidłowości w bogatyńskim samorządzie.
 
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia podał informację o wyniku zakończenia trzech procedur naborów na wolne stanowisko urzędnicze – chodzi o stanowiska naczelników wydziałów.
 
 
19 lutego burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie dotyczące przeprowadzenia wyborów rad osiedlowych – poniżej podajemy harmonogram zebrań mieszkańców.
 
 
Na stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 18 lutego głosowali mieszkańcy Opolna-Zdroju i Jasnej Góry, a 19 lutego Wyszkowa-Wolanowa i Lutogniewic.
 
 
15 lutego mieszkańcy kolejnych dwóch sołectw – Kopaczowa i Sieniawki – dokonali wyboru sołtysów oraz rad sołeckich. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów.
 
piątek, 14 wrzesień 2018 19:08

Nasze rady dla Wydziału Komunikacji Społecznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdyby reanimowany Wydział Komunikacji Społecznej UMiG Bogatynia przystąpił do opracowania propagandowej książeczki na wybory, mógłby skorzystać z naszych podpowiedzi.

Zacznijmy od wyborczych haseł. Z pewnością slogany „Gmina z pasją” czy z „Gmina z energią” już się wyborcom nieco przejadły. Ciekawym pomysłem wydaje się być hasło „Gmina z emisją”, którego zaletą jest wieloznaczność.

Hasło to przede wszystkim przywołuje na myśl 14 milionów złotych, które Bogatynia uzyskała z emisji obligacji. Jak również największe osiągnięcie kadencji – basen, który mógł powstać tylko dzięki pożyczeniu tej kwoty.

To jednak nie wszystko. Hasło „Gmina z emisją” przypomina o bezwzględnej walce, jaką samorząd toczy z zanieczyszczeniem powietrza, będącym skutkiem tak zwanej niskiej emisji. Kto wie, czy już wkrótce gmina nie podejmie starań o przemianowanie na Bogatynię-Zdrój. Tym bardziej, że cena bogatyńskiej wody wskazuje, iż z kranów płynie wysokiej klasy woda mineralna.

Idźmy dalej. Powyższe hasło zwraca również uwagę na znaczenie, jakie gmina przywiązuje do rzetelnego informowania mieszkańców o sprawach publicznych. Któż nie skojarzy tego sloganu z emisją programów radiowych i telewizyjnych, nie mówiąc już o emisji głosu Pierwszego Obywatela Miasta i Gminy?

Zdecydowanie odradzamy natomiast odgrzewanie sloganu o „najlepiej zarządzanej gminie w Polsce”, gdyż mogłoby się ono spotkać z szyderstwem ze strony garstki opozycjonistów. Proponujemy w zamian hasło „Gmina najlepiej zabawiana” – tu się nikt nie przyczepi, bo to szczera prawda. Bez wątpienia też w kalendarzu gminnych rozrywek należy na stałe umieścić Dożynalia.

Ale zostawmy na boku hasła i naszkicujmy program na najbliższe lata. Tu na pierwszym miejscu należy postawić „Revitalizację”, czyli plan wykorzystania góry wybudowanej przez spółkę Revita Bio. Mogłyby tam powstać edukacyjne ścieżki, uświadamiające młodzieży znaczenie ekologii. Współgrałby z tym rezerwat przyrody, który powinien powstać w zaroślach Miedzianki.

Nie można też pominąć dalszej modernizacji świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni czy budowy nowego targowiska, które zastąpi „Berlinek”. Trzeba bezwzględnie obiecać taras widokowy na „Obserwatorze”, a na koniec kolejnej kadencji – remont kolejnych trzech małych uliczek. Tudzież łódki na zalewie. Niemniej mamy świadomość, że takiego rozmachu inwestycyjnego gmina mogłaby nie udźwignąć, więc zalecamy ostrożność w obietnicach.

Chociaż z drugiej strony obiecać można wszystko. Absolutnie wszystko.

Czytany 958 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com