• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Pod tym krótkim tekstem można pobrać załącznik z danymi statystycznymi gminy Bogatynia za rok 2016. Przyda się nie tylko dla kandydatom na burmistrza, ale i mieszkańcom.
 
 
Pod tekstem „Według burmistrza kampania to ściema” zabrała głos jedna z mieszkanek Bogatyni. Poniżej cytujemy ten komentarz w całości, bo to świetny komentarz naszej rzeczywistości.
 
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
piątek, 14 wrzesień 2018 19:08

Nasze rady dla Wydziału Komunikacji Społecznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdyby reanimowany Wydział Komunikacji Społecznej UMiG Bogatynia przystąpił do opracowania propagandowej książeczki na wybory, mógłby skorzystać z naszych podpowiedzi.

Zacznijmy od wyborczych haseł. Z pewnością slogany „Gmina z pasją” czy z „Gmina z energią” już się wyborcom nieco przejadły. Ciekawym pomysłem wydaje się być hasło „Gmina z emisją”, którego zaletą jest wieloznaczność.

Hasło to przede wszystkim przywołuje na myśl 14 milionów złotych, które Bogatynia uzyskała z emisji obligacji. Jak również największe osiągnięcie kadencji – basen, który mógł powstać tylko dzięki pożyczeniu tej kwoty.

To jednak nie wszystko. Hasło „Gmina z emisją” przypomina o bezwzględnej walce, jaką samorząd toczy z zanieczyszczeniem powietrza, będącym skutkiem tak zwanej niskiej emisji. Kto wie, czy już wkrótce gmina nie podejmie starań o przemianowanie na Bogatynię-Zdrój. Tym bardziej, że cena bogatyńskiej wody wskazuje, iż z kranów płynie wysokiej klasy woda mineralna.

Idźmy dalej. Powyższe hasło zwraca również uwagę na znaczenie, jakie gmina przywiązuje do rzetelnego informowania mieszkańców o sprawach publicznych. Któż nie skojarzy tego sloganu z emisją programów radiowych i telewizyjnych, nie mówiąc już o emisji głosu Pierwszego Obywatela Miasta i Gminy?

Zdecydowanie odradzamy natomiast odgrzewanie sloganu o „najlepiej zarządzanej gminie w Polsce”, gdyż mogłoby się ono spotkać z szyderstwem ze strony garstki opozycjonistów. Proponujemy w zamian hasło „Gmina najlepiej zabawiana” – tu się nikt nie przyczepi, bo to szczera prawda. Bez wątpienia też w kalendarzu gminnych rozrywek należy na stałe umieścić Dożynalia.

Ale zostawmy na boku hasła i naszkicujmy program na najbliższe lata. Tu na pierwszym miejscu należy postawić „Revitalizację”, czyli plan wykorzystania góry wybudowanej przez spółkę Revita Bio. Mogłyby tam powstać edukacyjne ścieżki, uświadamiające młodzieży znaczenie ekologii. Współgrałby z tym rezerwat przyrody, który powinien powstać w zaroślach Miedzianki.

Nie można też pominąć dalszej modernizacji świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni czy budowy nowego targowiska, które zastąpi „Berlinek”. Trzeba bezwzględnie obiecać taras widokowy na „Obserwatorze”, a na koniec kolejnej kadencji – remont kolejnych trzech małych uliczek. Tudzież łódki na zalewie. Niemniej mamy świadomość, że takiego rozmachu inwestycyjnego gmina mogłaby nie udźwignąć, więc zalecamy ostrożność w obietnicach.

Chociaż z drugiej strony obiecać można wszystko. Absolutnie wszystko.

Czytany 668 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com