• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
piątek, 14 wrzesień 2018 19:08

Nasze rady dla Wydziału Komunikacji Społecznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdyby reanimowany Wydział Komunikacji Społecznej UMiG Bogatynia przystąpił do opracowania propagandowej książeczki na wybory, mógłby skorzystać z naszych podpowiedzi.

Zacznijmy od wyborczych haseł. Z pewnością slogany „Gmina z pasją” czy z „Gmina z energią” już się wyborcom nieco przejadły. Ciekawym pomysłem wydaje się być hasło „Gmina z emisją”, którego zaletą jest wieloznaczność.

Hasło to przede wszystkim przywołuje na myśl 14 milionów złotych, które Bogatynia uzyskała z emisji obligacji. Jak również największe osiągnięcie kadencji – basen, który mógł powstać tylko dzięki pożyczeniu tej kwoty.

To jednak nie wszystko. Hasło „Gmina z emisją” przypomina o bezwzględnej walce, jaką samorząd toczy z zanieczyszczeniem powietrza, będącym skutkiem tak zwanej niskiej emisji. Kto wie, czy już wkrótce gmina nie podejmie starań o przemianowanie na Bogatynię-Zdrój. Tym bardziej, że cena bogatyńskiej wody wskazuje, iż z kranów płynie wysokiej klasy woda mineralna.

Idźmy dalej. Powyższe hasło zwraca również uwagę na znaczenie, jakie gmina przywiązuje do rzetelnego informowania mieszkańców o sprawach publicznych. Któż nie skojarzy tego sloganu z emisją programów radiowych i telewizyjnych, nie mówiąc już o emisji głosu Pierwszego Obywatela Miasta i Gminy?

Zdecydowanie odradzamy natomiast odgrzewanie sloganu o „najlepiej zarządzanej gminie w Polsce”, gdyż mogłoby się ono spotkać z szyderstwem ze strony garstki opozycjonistów. Proponujemy w zamian hasło „Gmina najlepiej zabawiana” – tu się nikt nie przyczepi, bo to szczera prawda. Bez wątpienia też w kalendarzu gminnych rozrywek należy na stałe umieścić Dożynalia.

Ale zostawmy na boku hasła i naszkicujmy program na najbliższe lata. Tu na pierwszym miejscu należy postawić „Revitalizację”, czyli plan wykorzystania góry wybudowanej przez spółkę Revita Bio. Mogłyby tam powstać edukacyjne ścieżki, uświadamiające młodzieży znaczenie ekologii. Współgrałby z tym rezerwat przyrody, który powinien powstać w zaroślach Miedzianki.

Nie można też pominąć dalszej modernizacji świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni czy budowy nowego targowiska, które zastąpi „Berlinek”. Trzeba bezwzględnie obiecać taras widokowy na „Obserwatorze”, a na koniec kolejnej kadencji – remont kolejnych trzech małych uliczek. Tudzież łódki na zalewie. Niemniej mamy świadomość, że takiego rozmachu inwestycyjnego gmina mogłaby nie udźwignąć, więc zalecamy ostrożność w obietnicach.

Chociaż z drugiej strony obiecać można wszystko. Absolutnie wszystko.

Czytany 771 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com