• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?
 
 
Ogromny deficyt, a do tego 52,5 mln zł zobowiązań plus ponad 15 mln zobowiązań SPZOZ – oto stan finansów gminy Bogatynia na dzień 30 czerwca 2018 r.
 
 
19 września na portalu bogatynia.info.pl opublikowano kolejne trzy listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni – są też listy kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.
 
 
System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.
 
 
Podajemy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni z trzech komitetów wyborczych – więcej szczegółów można zobaczyć na portalu bogatynia.info.pl.
 
 
Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.
 
 
Dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu ukazują, że gmina Bogatynia na tle gmin powiatu zgorzeleckiego wypada fatalnie – ma najdroższą administrację i najmniej inwestuje.
 
 
Z zaskoczeniem przyjęliśmy wynik plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Samorządowiec 25-lecia, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz znalazł się poza podium.
 
poniedziałek, 12 marzec 2018 19:19

Pełno śmieci

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Są w Bogatyni miejsca pełne śmieci, które nie przynoszą chluby zarówno władzom miejskim, jak też mieszkańcom – czyżbyśmy powoli przyzwyczajali się do życia w brudzie?

Jednym z takich miejsc jest otoczenie parkingu przy „Biedronce” na ulicy Matejki. Inne to sąsiedztwo ścieżki rowerowej, biegnącej równolegle do ulicy Pocztowej. Brudno jest także na niektórych osiedlach, chociaż przyznać trzeba, że są i takie, gdzie nie uświadczysz ani papierka, ani butelki. Miedzianka przynosi nam wstyd od lat, niemniej nie przyjmujemy argumentacji, że nie jest ona własnością gminy. Wstyd jest nasz.

Zamiast jednak wymieniać długo takie wstydliwe miejsca, wolimy zapytać, czy bogatyńskie władze dostrzegają problem. Bo problem istnieje, o czym łatwo się przekonać spacerując po naszym mieście. I nie chodzi przecież o wysypiska ukryte gdzieś głęboko w lasach, chociaż i takie wciąż istnieją. Te śmieci po prostu widać. Chyba, że stały się już dla nas niewidoczne, skoro jest ich tak wiele.

Rzecz jasna, śmiecą mieszkańcy. Czego zabrakło? Edukacji? Poczucia, że poza mieszkaniem istnieje także nasza wspólna przestrzeń? A może czasem ktoś nie zareagował, widząc, jak opakowanie po słodyczach czy butelka ląduje na ulicy? Dobry przykład może wszak wiele zmienić. Tam, gdzie śmieci leżą, zapewne ktoś dorzuci następne. Tam, gdzie jest czysto, śmiecenie przychodzi nieco trudniej.

Ale możemy także powiedzieć brutalnie – miesięczne zarobki na stanowisku prezesa GPO sięgnęły w ostatnich latach kwoty grubo ponad 27 tysięcy złotych. A gdyby tak prezes GPO zarabiał 12 tysięcy, a w zamian zatrudniono parę osób więcej do sprzątania miasta? Herezja? Czy może jednak oczywistość?

Przy okazji apelujemy również do Straży Miejskiej, żeby nie zamykała oczu na problem śmieci. Być może zresztą strażnicy interweniują i wskazują GPO zaśmiecone miejsca. Jeśli nieskutecznie, to wypadałoby zapytać – dlaczego?

Zapewne można by pomyśleć o jakiejś akcji edukacyjnej pod hasłem „Chcemy żyć w czystym mieście”. Niemniej trochę się zreflektowaliśmy pisząc te słowa, bo wyobraziliśmy sobie, że ulotki edukacyjne mogłyby dołączyć do śmieci walających się po ulicach. Lecz może warto spróbować?

A czy radni podejmą temat? Gdyby udało się im zadbać przynajmniej o czystość w przestrzeni publicznej, moglibyśmy uznać, że ich kadencja nie była całkiem stracona. W końcu dla wielu obcokrajowców Bogatynia jest wizytówką Polski.

 

Zdjęcie przykładowe

Czytany 1075 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Widać efekty pracy nowego zarządu GPO(kolejna dojna zmiana).Brać kasę i nic nie robić.
    Ładnie mówić a sesji to każdy potrafi a efektu żadnego.
    Jak syf był tak jest nadal. Zamienił stryjek...

  • Jak to powiedział dyrektorek GPO na sesji "nie słowa a czyny nasze..." hahahahahahahahahhaa
    Chyba powinno byc na odwrót !!! Nic nie robią !!! A kase biorą !!!

  • Zafajdane chodniki, skwerki przez cholernych psiarzy. Psiarzy nie psy. Jesteście brudasami. Dlaczego was tak nazywam. Nie sprzątanie po psie jest równoznaczne jak, ty właściciel byś nafajdał. Za posiadanie psa w bloku powinna być opłata roczna jak za niesegregowane śmieci. Powyżej 20 kg dodatkowa opłata za media.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com