• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?
 
 
Ogromny deficyt, a do tego 52,5 mln zł zobowiązań plus ponad 15 mln zobowiązań SPZOZ – oto stan finansów gminy Bogatynia na dzień 30 czerwca 2018 r.
 
 
19 września na portalu bogatynia.info.pl opublikowano kolejne trzy listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni – są też listy kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.
 
 
System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.
 
 
Podajemy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni z trzech komitetów wyborczych – więcej szczegółów można zobaczyć na portalu bogatynia.info.pl.
 
 
Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.
 
 
Dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu ukazują, że gmina Bogatynia na tle gmin powiatu zgorzeleckiego wypada fatalnie – ma najdroższą administrację i najmniej inwestuje.
 
 
Z zaskoczeniem przyjęliśmy wynik plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Samorządowiec 25-lecia, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz znalazł się poza podium.
 
czwartek, 22 luty 2018 15:46

Ciepło z PEC albo pic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do naszej redakcji dotarła informacja od Czytelników o spotkaniu w sprawie uciepłownienia ulicy Krakowskiej w Bogatyni – spotkania, które nie przyniosło żadnych efektów.

Jak informują Czytelnicy, spotkanie odbyło się 15 lutego w Zespole Szkół Zawodowych. Ponieważ obecny był prezes PEC S.A., p. Jerzy Adamski, mieszkańcy od kilkunastu lat oczekujący podłączenia ciepła wiązali ze spotkaniem spore nadzieje. Według nich na ulicy Krakowskiej nieraz zjawiali się ankieterzy zbierający deklaracje o woli przyłączenia się do projektu, jak też inni przedstawiciele PEC oraz UMiG. W efekcie wielu mieszkańców podpisało umowy przedwstępne dotyczące podłączenia do sieci i odbioru ciepła.

Niestety około trzydziestu przybyłych mieszkańców spotkało rozczarowanie. Nie uzyskali oni bowiem – według Czytelników – żadnych konkretnych informacji, nawet w kwestii, czy w budżecie są środki na uciepłownienie ulicy Krakowskiej. Sprawdziliśmy: w budżecie na rok 2018 zapisano środki budowę sieci ciepłowniczej na ulicach Skłodowskiej, Fieldorfa - Nila oraz Opolowskiej (650 tys. zł), jak też na „uciepłownienie budynków mieszkalnych w Bogatyni” (140 tys. zł) bez określenia konkretnego miejsca.

Według mieszkańców, prezes PEC miał oświadczyć, iż spółka także nie posiada środków na tę inwestycję. Ponadto wznowienie niezbędnych procedur może zająć co najmniej dwa lata. Dlatego też mieszkańcy pytają, czemu właściwie służyło spotkanie, sugerując, że mogło mieć związek z nadchodzącymi wyborami do samorządu.

Ile zatem lat mieszkańcy ulicy Krakowskiej będą jeszcze czekać na podłączenie do sieci ciepłowniczej?

Czytany 1062 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com