• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
czwartek, 22 luty 2018 15:46

Ciepło z PEC albo pic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do naszej redakcji dotarła informacja od Czytelników o spotkaniu w sprawie uciepłownienia ulicy Krakowskiej w Bogatyni – spotkania, które nie przyniosło żadnych efektów.

Jak informują Czytelnicy, spotkanie odbyło się 15 lutego w Zespole Szkół Zawodowych. Ponieważ obecny był prezes PEC S.A., p. Jerzy Adamski, mieszkańcy od kilkunastu lat oczekujący podłączenia ciepła wiązali ze spotkaniem spore nadzieje. Według nich na ulicy Krakowskiej nieraz zjawiali się ankieterzy zbierający deklaracje o woli przyłączenia się do projektu, jak też inni przedstawiciele PEC oraz UMiG. W efekcie wielu mieszkańców podpisało umowy przedwstępne dotyczące podłączenia do sieci i odbioru ciepła.

Niestety około trzydziestu przybyłych mieszkańców spotkało rozczarowanie. Nie uzyskali oni bowiem – według Czytelników – żadnych konkretnych informacji, nawet w kwestii, czy w budżecie są środki na uciepłownienie ulicy Krakowskiej. Sprawdziliśmy: w budżecie na rok 2018 zapisano środki budowę sieci ciepłowniczej na ulicach Skłodowskiej, Fieldorfa - Nila oraz Opolowskiej (650 tys. zł), jak też na „uciepłownienie budynków mieszkalnych w Bogatyni” (140 tys. zł) bez określenia konkretnego miejsca.

Według mieszkańców, prezes PEC miał oświadczyć, iż spółka także nie posiada środków na tę inwestycję. Ponadto wznowienie niezbędnych procedur może zająć co najmniej dwa lata. Dlatego też mieszkańcy pytają, czemu właściwie służyło spotkanie, sugerując, że mogło mieć związek z nadchodzącymi wyborami do samorządu.

Ile zatem lat mieszkańcy ulicy Krakowskiej będą jeszcze czekać na podłączenie do sieci ciepłowniczej?

Czytany 804 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com