• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
czwartek, 22 luty 2018 15:46

Ciepło z PEC albo pic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do naszej redakcji dotarła informacja od Czytelników o spotkaniu w sprawie uciepłownienia ulicy Krakowskiej w Bogatyni – spotkania, które nie przyniosło żadnych efektów.

Jak informują Czytelnicy, spotkanie odbyło się 15 lutego w Zespole Szkół Zawodowych. Ponieważ obecny był prezes PEC S.A., p. Jerzy Adamski, mieszkańcy od kilkunastu lat oczekujący podłączenia ciepła wiązali ze spotkaniem spore nadzieje. Według nich na ulicy Krakowskiej nieraz zjawiali się ankieterzy zbierający deklaracje o woli przyłączenia się do projektu, jak też inni przedstawiciele PEC oraz UMiG. W efekcie wielu mieszkańców podpisało umowy przedwstępne dotyczące podłączenia do sieci i odbioru ciepła.

Niestety około trzydziestu przybyłych mieszkańców spotkało rozczarowanie. Nie uzyskali oni bowiem – według Czytelników – żadnych konkretnych informacji, nawet w kwestii, czy w budżecie są środki na uciepłownienie ulicy Krakowskiej. Sprawdziliśmy: w budżecie na rok 2018 zapisano środki budowę sieci ciepłowniczej na ulicach Skłodowskiej, Fieldorfa - Nila oraz Opolowskiej (650 tys. zł), jak też na „uciepłownienie budynków mieszkalnych w Bogatyni” (140 tys. zł) bez określenia konkretnego miejsca.

Według mieszkańców, prezes PEC miał oświadczyć, iż spółka także nie posiada środków na tę inwestycję. Ponadto wznowienie niezbędnych procedur może zająć co najmniej dwa lata. Dlatego też mieszkańcy pytają, czemu właściwie służyło spotkanie, sugerując, że mogło mieć związek z nadchodzącymi wyborami do samorządu.

Ile zatem lat mieszkańcy ulicy Krakowskiej będą jeszcze czekać na podłączenie do sieci ciepłowniczej?

Czytany 1410 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com