• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
czwartek, 22 luty 2018 15:46

Ciepło z PEC albo pic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do naszej redakcji dotarła informacja od Czytelników o spotkaniu w sprawie uciepłownienia ulicy Krakowskiej w Bogatyni – spotkania, które nie przyniosło żadnych efektów.

Jak informują Czytelnicy, spotkanie odbyło się 15 lutego w Zespole Szkół Zawodowych. Ponieważ obecny był prezes PEC S.A., p. Jerzy Adamski, mieszkańcy od kilkunastu lat oczekujący podłączenia ciepła wiązali ze spotkaniem spore nadzieje. Według nich na ulicy Krakowskiej nieraz zjawiali się ankieterzy zbierający deklaracje o woli przyłączenia się do projektu, jak też inni przedstawiciele PEC oraz UMiG. W efekcie wielu mieszkańców podpisało umowy przedwstępne dotyczące podłączenia do sieci i odbioru ciepła.

Niestety około trzydziestu przybyłych mieszkańców spotkało rozczarowanie. Nie uzyskali oni bowiem – według Czytelników – żadnych konkretnych informacji, nawet w kwestii, czy w budżecie są środki na uciepłownienie ulicy Krakowskiej. Sprawdziliśmy: w budżecie na rok 2018 zapisano środki budowę sieci ciepłowniczej na ulicach Skłodowskiej, Fieldorfa - Nila oraz Opolowskiej (650 tys. zł), jak też na „uciepłownienie budynków mieszkalnych w Bogatyni” (140 tys. zł) bez określenia konkretnego miejsca.

Według mieszkańców, prezes PEC miał oświadczyć, iż spółka także nie posiada środków na tę inwestycję. Ponadto wznowienie niezbędnych procedur może zająć co najmniej dwa lata. Dlatego też mieszkańcy pytają, czemu właściwie służyło spotkanie, sugerując, że mogło mieć związek z nadchodzącymi wyborami do samorządu.

Ile zatem lat mieszkańcy ulicy Krakowskiej będą jeszcze czekać na podłączenie do sieci ciepłowniczej?

Czytany 1218 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com