• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
środa, 07 luty 2018 20:59

Czytelnik pisze w sprawie popiołu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Jeden z Czytelników zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o zajęcie się sprawą zanieczyszczenia środowiska, które – według niego – jest skutkiem działalności firmy budującej kąpielisko.

Autor listu – wyrażając zadowolenie z faktu, że Elektrownia ma filtry o sprawności 99,9% - twierdzi, iż „popiół elektrowniany” jest przywożony na teren budowy kąpieliska i zrzucany na zalegające tam zwały błota. Ma to podobno służyć osuszeniu terenu. Niestety, jak pisze Czytelnik, tumany popiołu unoszą się przy „sprzyjającym” wschodnim wietrze nad ogrodami działkowymi aż do Osiedla Awaryjnego. Popiół zalega grubą warstwą także na zamarzniętym zalewie.

Według Czytelnika opisany proceder trwał kilka dni. Ponadto informuje, iż powiadomiona o zanieczyszczeniach Straż Miejska obiecała zainteresować się tematem.

A my liczymy także, iż problemem – jeśli informacje się potwierdzą – zainteresują się burmistrz i radni. Ostatnio przecież bardzo podkreślają, jak bliska jest im problematyka ochrony środowiska.

Czytany 1199 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com