• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
środa, 07 luty 2018 20:59

Czytelnik pisze w sprawie popiołu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Jeden z Czytelników zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o zajęcie się sprawą zanieczyszczenia środowiska, które – według niego – jest skutkiem działalności firmy budującej kąpielisko.

Autor listu – wyrażając zadowolenie z faktu, że Elektrownia ma filtry o sprawności 99,9% - twierdzi, iż „popiół elektrowniany” jest przywożony na teren budowy kąpieliska i zrzucany na zalegające tam zwały błota. Ma to podobno służyć osuszeniu terenu. Niestety, jak pisze Czytelnik, tumany popiołu unoszą się przy „sprzyjającym” wschodnim wietrze nad ogrodami działkowymi aż do Osiedla Awaryjnego. Popiół zalega grubą warstwą także na zamarzniętym zalewie.

Według Czytelnika opisany proceder trwał kilka dni. Ponadto informuje, iż powiadomiona o zanieczyszczeniach Straż Miejska obiecała zainteresować się tematem.

A my liczymy także, iż problemem – jeśli informacje się potwierdzą – zainteresują się burmistrz i radni. Ostatnio przecież bardzo podkreślają, jak bliska jest im problematyka ochrony środowiska.

Czytany 891 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com