• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
środa, 20 grudzień 2017 19:12

Blask ciemnieje

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zwrócił się do nas Czytelnik z następującym pytaniem: jak oceniamy fakt, że podczas spotkań opłatkowych burmistrz wręcza mieszkańcom drobne upominki?

Nie ukrywamy, że powyższe pytanie wprawiło nas w zadumę, jako że nie chcemy nikomu psuć nastroju przed nadchodzącymi świętami. Uważamy bowiem, iż wigilie, które są organizowane przez rady osiedlowe i sołeckie, jak też stowarzyszenia, stanowią piękną tradycję. Zapewne jest to okazja nie tylko do przełamania się opłatkiem z samorządowcami, lecz również do rozmowy o lokalnych problemach.

Niemniej sądzimy, iż wręczanie przez burmistrza prezentów jest rzeczą co najmniej niewłaściwą, nawet jeśli chodzi o upominek niezbyt kosztowny. I bez znaczenia jest przy tym, czy burmistrz sam za nie płaci, czy też korzysta z pieniędzy publicznych.

Gdyby płacił za nie sam, trudno byłoby odebrać to inaczej niż ewidentną, przysłowiową „kiełbasę wyborczą”. Jeśli zaś za prezenty płaci budżet gminy, to gdzieś w budżecie muszą być te wydatki zapisane. Być może są one traktowane jako element promocji gminy, chociaż takiej formy promowania gminy wśród jej mieszkańców nie dałoby się uzasadnić.

W każdym razie czy to w dziale „Administracja publiczna, czy w dziale „Kultura”, gdzieś te wydatki istnieją wśród – zapewne – innych wydatków okolicznościowych. Czy chodzi o dużą kwotę? Zapewne niezbyt istotną, zważywszy wielkość bogatyńskiego budżetu, choć należy pamiętać, że sytuacja finansowa gminy jest kiepska. O czym możecie się Państwo przekonać czytając nasz tekst „Wraca sprawa spóźnionych płatności”. I nie tylko ten tekst.

Problem nie leży w wydatkowanej kwocie. Gdybyśmy chcieli być złośliwi, powiedzielibyśmy, że skoro gmina Bogatynia marnuje ogromne pieniądze, nic złego się nie stanie, jeśli odda trochę mieszkańcom. Rzecz w tym, iż każda wręczana puszka jest opatrzona ozdobnym napisem „Wesołych Świąt życzy Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz”.

Czy nie wystarczyłoby tylko „Wesołych Świąt”? Albo neutralne życzenia od bogatyńskiego samorządu? Jeżeli prezenty w tej formie nie stanowią promocji burmistrza, to co nią w takim razie jest?

Ale rozumiemy silną potrzebę autopromocji. Blask „najlepiej zarządzanej gminy w Polsce” coraz bardziej przecież ciemnieje.

Czytany 1462 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Rozdawanie prezentów to standard, tyle że jedni otrzymują stanowiska, inni wysokie wynagrodzenia, jeszcze inni grunty i wszelakie dobra.Pamiętać trzeba jednak , że jeśli są to także albumy, biżuteria , czy też kawa , lub zwyczajne dyplomy, to wszystko daje On Andrzej Grzmielewicz. Na opakowaniach jest jasno określony darczyńca czyli On Andrzej Grzmielewicz. Prawdziwy gestor jakim jest podatnik pozostaje w cieniu. Takie gesty idą w ciężkie tysiące złotych , lecz tego nikt nie liczy. Bo nie wypada zajmować się drobiazgami.

  • Też bym chciała dostać od Andrzeja naszyjnik za 10 tys!!!! czy mam złożyć pisemne podanie czy wystarczy telefonicznie. Czekam na odpowiedź.

  • Przed ostatni miesiąc następowała teatralizacja władzy i samorządu. Pan grzmielewicz pięknie uśmiechając się rozdawał puszeczki z 7 kukułkami oraz małą herbatką. Grzmielewicz jak narcyz sam się uwielbiając obłudnie dawał nam puszeczki z swoim logiem. Byłam wczoraj w Lidlu i co gazeta - a w nim kto !!! grzmielewicz, aż na 6 stronach sam się się samo uwielbia wręczając puszeczki. Ja nie mam nic do obchodzenia wigilii, bo sama byłam i dostałam, lecz z bliska patrząc na dyktatora mam taki wewnętrzny niesmak. Panie grzmielewicz mam pytanie - czy za własne pieniądze pan sponsorował puszki czy my podatnicy. Bo jak my to kultura osobista i uczciwość nakazuje żeby napis był inny : Wesołych ŚWIĄT ŻYCZY Urząd Miasta i Gminy Bogatynia. Również szlak mnie trafia panie redaktorze, że Bogatynia jest jedyną gminą w Polsce, że PATRONEM każdej imprezy jest nasz kochany wódz grzmielewicz. Nawet jak otwieram lodówkę, to patronatem tego otwarcia jest nasz wódz grzmielewicz. Uważam, że jest to GIGANTOMANIA władzy w wykonaniu pana grzmielewicza. ŻYCZĘ WSZYSTKIM SPOKOJNYCH RADOSNYCH ORAZ RODZINNYCH ŚWIĄT.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com