• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
sobota, 09 grudzień 2017 19:51

Słowa przestały mieć znaczenie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W świetle różnych publicznych wypowiedzi, jakie powtarzane są bez żadnego komentarza w niektórych mediach, trudno oprzeć się wrażeniu, że w naszej gminie słowa przestały cokolwiek znaczyć.

Dwa miesiące temu podczas sesji Rady Miejskiej padło stwierdzenie, iż budżet gminy Bogatynia zamknął się po I półroczu nadwyżką w kwocie ponad 5 mln zł. Stało to w jaskrawej sprzeczności z negatywną oceną, jaką informacji o wykonaniu budżetu wystawiła Regionalna Izba Obrachunkowa. Napisano tam, że po I półroczu w budżecie gminy powstał deficyt w kwocie ponad 1,8 mln zł.

Z kolei na ostatniej sesji radni usłyszeli, że w gminie Bogatynia obniżana jest cena wody. To stoi w sprzeczności nie tylko z obliczeniami, lecz także z doświadczeniem mieszkańców, którzy – jak się zdaje – żadnego zmniejszenia opłat nie zauważyli.

To wszystko można jednak uznać za drobiazgi, jeśli się weźmie pod uwagę obietnice, którymi od lat karmieni są mieszkańcy gminy. Przede wszystkim mamy na myśli inwestycje – mało kto już chyba pamięta, że w styczniu 2012 roku gmina ogłosiła zamówienie publiczne na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej nowego targowiska. Miało ono powstać na terenie XIX – wiecznego kompleksu fabrycznego zakładów włókienniczych Preibischa.

8 lutego 2012 r. zamówienie zostało udzielone – koszt wybranej oferty wynosił 35,5 tys. zł. Urzędowy biuletyn „Bogatynia” informował, iż użytkownicy obecnego targowiska nie mogą doczekać się zmiany lokalizacji, która umożliwi im wykonywanie działalności na miarę XXI wieku. Ale kiedy się doczekają?

Powyższy przykład pokazuje, że samorząd nie potrafi poradzić sobie nawet z tak stosunkowo drobną inwestycją. Cóż więc powiedzieć, gdy w grę wchodzi rewitalizacja centrum Bogatyni? Przypomnijmy: już w 2008 roku powstały trzy koncepcje przebudowy. Poszły one jednak w niepamięć, za to w lutym 2016 roku rozstrzygnięto konkurs na opracowanie kolejnej koncepcji.

Według założeń, koszt inwestycji (wraz z dokumentacją) nie miał przekroczyć 6 mln zł. Zwycięzca otrzymał nagrodę i zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej. Co godne uwagi, obecnie to zadanie jest szacowane na ok. 10 mln zł. Rozpoczęcie robót gmina uzależnia od pozyskania dotacji – kiedy się doczekamy?

Równie długo jest pisana palcem na wodzie rewitalizacja zalewu. W roku 2009 wydano 430 tys. zł na opracowanie koncepcji i dokumentacji zagospodarowania zalewu… Ale czy starcza Państwu cierpliwości, aby znowu o tym czytać?

Czytany 1176 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Kłania się katalog spraw niezrealizowanych, ale opłaconych z budżetu (dokumentacja i projekty). Grzmielewicz uznał ,że skoro ma wokół siebie głuchych, ślepych i niekumatych radnych, to w podobny sposób może postrzegać pozostałą część społeczeństwa. To już nie chodzi naprawdę o coś wielkiego , ale o zwykłą ludzką przyzwoitość. Rajcowie czy Wy macie jeszcze honor? Marzą się wam kolejne wybory tylko po co, pani Krysiu, pani Doroto, panie Jerzy, panie Krzysztofie, i wszyscy pozostali? ,,Wam kury strzać prowadzać" nikczemnicy.

  • Gość (Sprawiedliwy)

    Zgłoś

    Facebookowy portal "Bogatynia jakiej nie znacie" opisuje spotkanie Zawada, Gosk, Matelski, Bojakowska (swoją drogą aż dziw bierze, że na spotkanie nie zaproszono A.G.). Oczywiście szychy uwikłane w aferę śmieciową zwierają szyki i chcą pod płaszczykiem PiS wylansować w zbliżających się wyborach Bojakowską na burmistrza. Manewr ten ma zapewnić nietykalność tym aferzystom. Co Pan Prezes Kaczyński na to?, Jak to widzi minister Ziobro?, że aferzyści będą szargać imię PiS i żerować na ich koronnym programie Dobrej Zmiany. Panie Kaczyński i Panie Ziobro do kiedy pozwolicie tym hochsztaplerom wodzić się za nos. Widocznie oni nie mają was w garści, że im bezkarni pozwalacie wyczyniać takie cuda. Odnoszę wrażenie, że to co ujawniacie ze spuścizny PO do was całkiem dobrze przyległo. Po takich zagrywkach w jednej z najbogatszych gmin wyraźnie słychać głosy niezadowolenia z działania prezydium PiS. Szkoda bo poparcie dla tej partii przed ujawnieniem afer w/w pseudo pisowców było ogromne. Jak tak dalej będzie to w gminie Bogatynia niebawem powrócą do łask rządy PO.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com