• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
sobota, 03 czerwiec 2017 19:22

Komisja ogarnia rozwój gminy

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Polecamy Państwa uwadze rozmowę z przewodniczącym Komisji ds. Rozwoju Gospodarczego Gminy, Techniki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, dostępną na stronie internetowej Telewizji Bogatynia.

We wspomnianej rozmowie miał uczestniczyć także radny Piotr Kawecki, ale jak podano, odwołał swój udział ze względów zdrowotnych. Z góry jednak zastrzegamy, że mogą się Państwo rozczarować – niewiele się dowiedzieliśmy poza tym, iż komisja ma mnóstwo pracy, musi różne wnioski analizować i opiniować, niemniej „ogarnia się” ze wszystkim.

Według p. Eugeniusza Kubicy, do najważniejszych spraw, jakimi zajmuje się komisja, należą ulice, bezpieczeństwo, rolnictwo (dziki) i drobne kradzieże. Sprawą dzików zajęto się jako pierwszą – usłyszeliśmy m.in., że dziki łupią jakieś pola, i że istnieje problem z kopalnią, gdzie „masa dzików się kumuluje”.

Następnie w wywiadzie dotknięto problemu wyrzucanych nielegalnie śmieci, co stanowi „ciężki temat”. Później usłyszeliśmy, iż problem stanowi skrzyżowanie Alei Solidarności z ulicą Pocztową, gdzie dochodzi do wielu wypadków, w czym znaczny udział mają sąsiedzi z Czech, którzy „dużo potrafią namieszać”.

Wśród spraw pochłaniających czas komisji są sprawy osiedlowe, dotyczące na przykład śmietników, znaków drogowych czy garaży. Nie zaskoczyła nas informacja, że gmina ma problem z mieszkaniami – trudno go rozwiązać, skoro ludzie „uzurpują sobie wszystkie wygody, które im się nie należą”. P. Kubica wspomniał też o kosztach, związanych z mieszkaniami przy ul. Rolniczej 25 w Sieniawce, nad którym to problemem trzeba się konkretnie zastanowić.

Komisja ma również dużo pracy nad budżetem – jest tego, jak usłyszeliśmy, dość dużo, cyfry i cyferki. Ale ważne jest, aby wszystko przeanalizować na posiedzeniach komisji, żeby potem na sesji nie zadawać bezcelowych pytań. I jak można było przypuszczać, potrzeby są większe niż budżet. Dlatego pewnie w kwestii obiecywanych inwestycji, jak zalew, centrum, miasta czy taras widokowy na „Obserwatorze” p. Kubica wyraził nadzieję, że do końca kadencji zostanie przecięta wstęga na którymś z tych obiektów.

Ale nie jest łatwo – zwłaszcza że trzeba zadbać o remonty w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (prysznice, dach), tym bardziej, że „szkoła zaczyna pękać”. Słusznie zatem stwierdził p. Kubica, że potrzebne są nowe inwestycje. Toteż wierzymy, iż komisja, w której skład wchodzą ponadto p. Piotr Kawecki, p. Ryszard Morawski, p. Krzysztof Musielak i p. Tomasz Tracz, ogarnie rozwój gminy. Ażeby „wszystko ładnie wyglądało” nie tylko we wnioskach.

Czytany 1437 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Panie Jurku powiem szczerze, nie wiem od czego zacząć. Przepraszam lecz takiego bełgotu w programie pod Lupą pana Kubicy, który jest Przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego Gminy, Techniki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska dawno nie słyszałem. Podsumuję to tak - Są tacy ludzie, którzy czym więcej nurzają się w błocie, kłamstwie, nepotyzmie, kolesiostwie załatwianie pracy i podwyżek rodzinie znajomym, są W SWOIM PRZEKONANIU BARDZIEJ CZYŚCI I UCZCIWI. Przykre to jest ale takich ludzi do rady wybraliśmy, którzy walczą tylko o swoje interesy. A my jako mieszkańcy pozwalamy bezkarnie im rnas obrażać. Mam pytanie do pana Kubicy i pozostałych radnych ile razy głosowaliście przeciwko złym uchwałą, które nie służyły rozwojowi naszego miasta. Dlaczego Burmistrz skrzyczał TVbogatynie i zakazał przeprowadzania wywiadów. Niech p. Barbachowski, drugi Kubica i pozostali radni pójdą do TV bogatynia pod lupę i chętnie bym wysłuchała ich bezradność - brak podstawowej wiedzy na tematy samorządowe. Boję się o przyszłość naszej gminy. Panie Kubica radny jest jako organ kontrolny i kontroluję organ wykonawczy. Zbliża się absolutorium dla Burmistrza, już teraz wiem 21 do zera czyli jednogłośnie, póżniej obiadek, parę kielichów i będzie fano.;)

  • Ps.
    Moim zdaniem w Bogatyni tak jak w Polsce panuje Autorytaryzm – ustrój polityczny, w którym władza jest skupiona w rękach przywódcy i jego najbliższego środowiska. Decyzje podejmowane przez przywódcę autorytarnego zatwierdzane są przez podporządkowany mu parlament.
    Panie Kubica niech pan nie mówi głupot i zacznie szanować mieszkańców naszej gminy. w wyborach mówił pan co innego lecz władza uderzyła panu do głowy.

  • Gienek dał czadu. Mam prośbę do telewizji - róbcie więcej takich programów, a na końcu wybierzemy gwiazdę, lub gwiazdora szklanego ekranu. Program opatrzcie tytułem : Samorządowe Lwy

  • Gienek, czy odważysz się zagłosować przeciwko burmistrzowi podczas głosowania nad absolutorium? Raczej nie wierzę w twoją odwagę. Pan Grzmielewicz dalej będzie traktował radnych jak swoje marionetki, a ty sobie na to pozwalasz. Straciłem szacunek do ciebie kolego.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com