• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
wtorek, 05 luty 2013 10:49

Kiedy ruszy kampania informacyjna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na gminach spoczywa obowiązek przeprowadzenia kampanii informacyjnej na temat nowego systemu gospodarki odpadami. Są gminy, które znacznie nas pod tym względem wyprzedziły.

Szukając materiałów na ten temat, redakcja natrafiła na oficjalną stronę Dębna, miejsko – wiejskiej gminy w województwie zachodniopomorskim. Wchodząc na stronę Urzędu Miejskiego w Dębnie, od razu w prawym górnym rogu zauważamy informację pod tytułem „Zmiana ustawy o czystości i porządku w gminach”.

Klikamy i otrzymujemy pełną informację o już wprowadzonych, jak też czekających mieszkańców zmianach. Możemy także pobrać materiały takie, jak „Poradnik ABC nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi”, bądź też informujące o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Mieszkaniec Dębna bez problemu dowie się, jakie będą stawki za odbiór odpadów – podstawowa 19 zł, a w przypadku segregacji odpadów – 14 zł. Bez trudu znajdzie informację, do kiedy trzeba wypełnić stosowną deklarację i kto ją musi wypełnić.

Z zapowiedzi urzędu wynika, że jest to dopiero początek szerszej kampanii informacyjnej. Jak można przeczytać w materiałach, kampania została sfinansowana ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w ramach projektu „Kampania informacyjno – edukacyjna oraz organizacja spotkań z mieszkańcami gminy Dębno, dotyczących nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi”.

Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia w prawym górnym rogu widnieje twarz burmistrza, natomiast nigdzie nie znajdziemy informacji o czekających nas zmianach w gospodarce odpadami. A nawet gmina wiejska Zielonki w województwie małopolskim uruchomiła specjalną stronę internetową, poświęconą wyłącznie wspomnianej problematyce.

Pozostaje nam jedynie pocieszyć się wspomnieniami o kampanii informującej nas, że mieszkamy w „najlepiej zarządzanej gminie w Polsce”. Ale kto to jeszcze pamięta? 

Czytany 1232 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com