• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
22 maja wojewoda dolnośląski podał informację o przyznaniu przez MSWiA kolejnych promes na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku.
 
 
21 maja na portalu Radia Elka ukazała się informacja „Roszczenia wobec byłego wykonawcy. Gmina wygrywa ws. Delfinka” – może ona zainteresować mieszkańców gminy Bogatynia.
 
 
Pod nazwą „Narkomania nie zna granic” gmina Bogatynia chce zorganizować w dniach 5-6 czerwca międzynarodową konferencję, której celem jest ukazanie problemu narkomanii w regionie.
 
 
„Wymagany termin wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu – do dnia 30 maja 2018 r.” – oczywiście chodzi o bogatyńskie kąpielisko.
 
 
21 maja zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w trzech placówkach oświaty prowadzonych przez gminę Bogatynia – w jednej ze szkół oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
14 maja portal Radia Kielce poinformował o trwającym procesie byłego burmistrza Bodzentyna, oskarżonego za zlecenie budowy wodociągu bez wymaganych pozwoleń.
 
 
17 maja portal zinfo.pl opublikował tekst „Karbonalia ostatnią deską ratunku? Horrendalne koszty imprezy”, oceniając, iż wpływ na rozmach tegorocznej edycji mają zbliżające się wybory.
 
 
W roku wyborów samorządowych wypada przypomnieć, że obiektywny ranking z 2014 roku pozwala określić gminę Bogatynia jako najgorzej zarządzaną gminę w Polsce.
 
wtorek, 05 luty 2013 10:49

Kiedy ruszy kampania informacyjna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na gminach spoczywa obowiązek przeprowadzenia kampanii informacyjnej na temat nowego systemu gospodarki odpadami. Są gminy, które znacznie nas pod tym względem wyprzedziły.

Szukając materiałów na ten temat, redakcja natrafiła na oficjalną stronę Dębna, miejsko – wiejskiej gminy w województwie zachodniopomorskim. Wchodząc na stronę Urzędu Miejskiego w Dębnie, od razu w prawym górnym rogu zauważamy informację pod tytułem „Zmiana ustawy o czystości i porządku w gminach”.

Klikamy i otrzymujemy pełną informację o już wprowadzonych, jak też czekających mieszkańców zmianach. Możemy także pobrać materiały takie, jak „Poradnik ABC nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi”, bądź też informujące o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Mieszkaniec Dębna bez problemu dowie się, jakie będą stawki za odbiór odpadów – podstawowa 19 zł, a w przypadku segregacji odpadów – 14 zł. Bez trudu znajdzie informację, do kiedy trzeba wypełnić stosowną deklarację i kto ją musi wypełnić.

Z zapowiedzi urzędu wynika, że jest to dopiero początek szerszej kampanii informacyjnej. Jak można przeczytać w materiałach, kampania została sfinansowana ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w ramach projektu „Kampania informacyjno – edukacyjna oraz organizacja spotkań z mieszkańcami gminy Dębno, dotyczących nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi”.

Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia w prawym górnym rogu widnieje twarz burmistrza, natomiast nigdzie nie znajdziemy informacji o czekających nas zmianach w gospodarce odpadami. A nawet gmina wiejska Zielonki w województwie małopolskim uruchomiła specjalną stronę internetową, poświęconą wyłącznie wspomnianej problematyce.

Pozostaje nam jedynie pocieszyć się wspomnieniami o kampanii informującej nas, że mieszkamy w „najlepiej zarządzanej gminie w Polsce”. Ale kto to jeszcze pamięta? 

Czytany 1195 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com