• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
wtorek, 05 luty 2013 10:49

Kiedy ruszy kampania informacyjna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na gminach spoczywa obowiązek przeprowadzenia kampanii informacyjnej na temat nowego systemu gospodarki odpadami. Są gminy, które znacznie nas pod tym względem wyprzedziły.

Szukając materiałów na ten temat, redakcja natrafiła na oficjalną stronę Dębna, miejsko – wiejskiej gminy w województwie zachodniopomorskim. Wchodząc na stronę Urzędu Miejskiego w Dębnie, od razu w prawym górnym rogu zauważamy informację pod tytułem „Zmiana ustawy o czystości i porządku w gminach”.

Klikamy i otrzymujemy pełną informację o już wprowadzonych, jak też czekających mieszkańców zmianach. Możemy także pobrać materiały takie, jak „Poradnik ABC nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi”, bądź też informujące o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Mieszkaniec Dębna bez problemu dowie się, jakie będą stawki za odbiór odpadów – podstawowa 19 zł, a w przypadku segregacji odpadów – 14 zł. Bez trudu znajdzie informację, do kiedy trzeba wypełnić stosowną deklarację i kto ją musi wypełnić.

Z zapowiedzi urzędu wynika, że jest to dopiero początek szerszej kampanii informacyjnej. Jak można przeczytać w materiałach, kampania została sfinansowana ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w ramach projektu „Kampania informacyjno – edukacyjna oraz organizacja spotkań z mieszkańcami gminy Dębno, dotyczących nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi”.

Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia w prawym górnym rogu widnieje twarz burmistrza, natomiast nigdzie nie znajdziemy informacji o czekających nas zmianach w gospodarce odpadami. A nawet gmina wiejska Zielonki w województwie małopolskim uruchomiła specjalną stronę internetową, poświęconą wyłącznie wspomnianej problematyce.

Pozostaje nam jedynie pocieszyć się wspomnieniami o kampanii informującej nas, że mieszkamy w „najlepiej zarządzanej gminie w Polsce”. Ale kto to jeszcze pamięta? 

Czytany 1257 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com