• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
wtorek, 05 luty 2013 10:49

Kiedy ruszy kampania informacyjna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na gminach spoczywa obowiązek przeprowadzenia kampanii informacyjnej na temat nowego systemu gospodarki odpadami. Są gminy, które znacznie nas pod tym względem wyprzedziły.

Szukając materiałów na ten temat, redakcja natrafiła na oficjalną stronę Dębna, miejsko – wiejskiej gminy w województwie zachodniopomorskim. Wchodząc na stronę Urzędu Miejskiego w Dębnie, od razu w prawym górnym rogu zauważamy informację pod tytułem „Zmiana ustawy o czystości i porządku w gminach”.

Klikamy i otrzymujemy pełną informację o już wprowadzonych, jak też czekających mieszkańców zmianach. Możemy także pobrać materiały takie, jak „Poradnik ABC nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi”, bądź też informujące o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Mieszkaniec Dębna bez problemu dowie się, jakie będą stawki za odbiór odpadów – podstawowa 19 zł, a w przypadku segregacji odpadów – 14 zł. Bez trudu znajdzie informację, do kiedy trzeba wypełnić stosowną deklarację i kto ją musi wypełnić.

Z zapowiedzi urzędu wynika, że jest to dopiero początek szerszej kampanii informacyjnej. Jak można przeczytać w materiałach, kampania została sfinansowana ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w ramach projektu „Kampania informacyjno – edukacyjna oraz organizacja spotkań z mieszkańcami gminy Dębno, dotyczących nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi”.

Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia w prawym górnym rogu widnieje twarz burmistrza, natomiast nigdzie nie znajdziemy informacji o czekających nas zmianach w gospodarce odpadami. A nawet gmina wiejska Zielonki w województwie małopolskim uruchomiła specjalną stronę internetową, poświęconą wyłącznie wspomnianej problematyce.

Pozostaje nam jedynie pocieszyć się wspomnieniami o kampanii informującej nas, że mieszkamy w „najlepiej zarządzanej gminie w Polsce”. Ale kto to jeszcze pamięta? 

Czytany 1331 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com