• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?
 
 
Ogromny deficyt, a do tego 52,5 mln zł zobowiązań plus ponad 15 mln zobowiązań SPZOZ – oto stan finansów gminy Bogatynia na dzień 30 czerwca 2018 r.
 
 
19 września na portalu bogatynia.info.pl opublikowano kolejne trzy listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni – są też listy kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.
 
 
System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.
 
 
Podajemy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni z trzech komitetów wyborczych – więcej szczegółów można zobaczyć na portalu bogatynia.info.pl.
 
 
Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.
 
 
Dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu ukazują, że gmina Bogatynia na tle gmin powiatu zgorzeleckiego wypada fatalnie – ma najdroższą administrację i najmniej inwestuje.
 
 
Z zaskoczeniem przyjęliśmy wynik plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Samorządowiec 25-lecia, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz znalazł się poza podium.
 
środa, 14 luty 2018 17:04

Głosowanie imienne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według nowych przepisów od kolejnej kadencji, czyli od tegorocznych wyborów samorządowych, głosowania jawne na sesjach rad gmin, powiatów i sejmików będą imienne.

Głosowania jawne mają się odbywać przy pomocy urządzeń, które umożliwią „sporządzenie i utrwalenie imiennego wykazu głosowań radnych”. Gdyby z powodów technicznych nie było to możliwe, wymagane będzie przeprowadzenie głosowania imiennego. Imienne wykazy głosowań będą musiały zostać opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej samorządu, jak też w inny zwyczajowo przyjęty sposób.

Trudno powstrzymać się od komentarza, że w przypadku gminy Bogatynia ta zmiana może się okazać przydatna w następnej kadencji. W kadencji 2014 – 2018 nie zdałaby się na wiele, gdyby ją wprowadzono – w najważniejszych głosowaniach (sprawy budżetowe, absolutorium) i tak radni głosowali jednomyślnie „za”. Tak więc wystarczałoby jedynie opublikowanie listy obecności.

Czytany 955 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com