• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
12 lipca portal zinfo.pl opublikował informację o zebraniu bogatyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, poświęconym przygotowaniom do samorządowych wyborów.
 
 
11 lipca na portalu zinfo.pl ukazał się tekst „Cała prawda o Karbonaliach?” – portal skontaktował się z p. Jerzym Stachyrą, jak też z właścicielem agencji artystycznej Pianoforte.
 
 
10 lipca ukazało się zawiadomienie o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap 1 Budynek „Dworzec Historyczny”.
 
 
Zamieszczone zdjęcie wykonano w sobotę 7 lipca na ulicy Styki w Bogatyni. Niektóre śmieci zalegają tam od paru tygodni i zaczynają powoli wrastać w ziemię.
 
 
Reagując na krytyczne słowa burmistrza Grzmielewicza pod swoim adresem były wiceburmistrz Jerzy Stachyra wypowiedział się na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Zwiezienie do Bogatyni kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów spowodowało poważne zagrożenie dla środowiska – czy burmistrz Grzmielewicz jest temu współwinny?
 
 
5 lipca ukazała się informacja z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pod nazwą „Odbudowa ulicy Wiosennej w Bogatyni – Etap I – kanalizacja sanitarna”
 
 
6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.
 
środa, 14 luty 2018 17:04

Głosowanie imienne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według nowych przepisów od kolejnej kadencji, czyli od tegorocznych wyborów samorządowych, głosowania jawne na sesjach rad gmin, powiatów i sejmików będą imienne.

Głosowania jawne mają się odbywać przy pomocy urządzeń, które umożliwią „sporządzenie i utrwalenie imiennego wykazu głosowań radnych”. Gdyby z powodów technicznych nie było to możliwe, wymagane będzie przeprowadzenie głosowania imiennego. Imienne wykazy głosowań będą musiały zostać opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej samorządu, jak też w inny zwyczajowo przyjęty sposób.

Trudno powstrzymać się od komentarza, że w przypadku gminy Bogatynia ta zmiana może się okazać przydatna w następnej kadencji. W kadencji 2014 – 2018 nie zdałaby się na wiele, gdyby ją wprowadzono – w najważniejszych głosowaniach (sprawy budżetowe, absolutorium) i tak radni głosowali jednomyślnie „za”. Tak więc wystarczałoby jedynie opublikowanie listy obecności.

Czytany 870 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com