• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
środa, 14 luty 2018 17:04

Głosowanie imienne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według nowych przepisów od kolejnej kadencji, czyli od tegorocznych wyborów samorządowych, głosowania jawne na sesjach rad gmin, powiatów i sejmików będą imienne.

Głosowania jawne mają się odbywać przy pomocy urządzeń, które umożliwią „sporządzenie i utrwalenie imiennego wykazu głosowań radnych”. Gdyby z powodów technicznych nie było to możliwe, wymagane będzie przeprowadzenie głosowania imiennego. Imienne wykazy głosowań będą musiały zostać opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej samorządu, jak też w inny zwyczajowo przyjęty sposób.

Trudno powstrzymać się od komentarza, że w przypadku gminy Bogatynia ta zmiana może się okazać przydatna w następnej kadencji. W kadencji 2014 – 2018 nie zdałaby się na wiele, gdyby ją wprowadzono – w najważniejszych głosowaniach (sprawy budżetowe, absolutorium) i tak radni głosowali jednomyślnie „za”. Tak więc wystarczałoby jedynie opublikowanie listy obecności.

Czytany 1632 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com