• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
środa, 14 luty 2018 17:04

Głosowanie imienne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według nowych przepisów od kolejnej kadencji, czyli od tegorocznych wyborów samorządowych, głosowania jawne na sesjach rad gmin, powiatów i sejmików będą imienne.

Głosowania jawne mają się odbywać przy pomocy urządzeń, które umożliwią „sporządzenie i utrwalenie imiennego wykazu głosowań radnych”. Gdyby z powodów technicznych nie było to możliwe, wymagane będzie przeprowadzenie głosowania imiennego. Imienne wykazy głosowań będą musiały zostać opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej samorządu, jak też w inny zwyczajowo przyjęty sposób.

Trudno powstrzymać się od komentarza, że w przypadku gminy Bogatynia ta zmiana może się okazać przydatna w następnej kadencji. W kadencji 2014 – 2018 nie zdałaby się na wiele, gdyby ją wprowadzono – w najważniejszych głosowaniach (sprawy budżetowe, absolutorium) i tak radni głosowali jednomyślnie „za”. Tak więc wystarczałoby jedynie opublikowanie listy obecności.

Czytany 1045 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com