• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
12 lipca portal zinfo.pl opublikował informację o zebraniu bogatyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, poświęconym przygotowaniom do samorządowych wyborów.
 
 
11 lipca na portalu zinfo.pl ukazał się tekst „Cała prawda o Karbonaliach?” – portal skontaktował się z p. Jerzym Stachyrą, jak też z właścicielem agencji artystycznej Pianoforte.
 
 
10 lipca ukazało się zawiadomienie o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap 1 Budynek „Dworzec Historyczny”.
 
 
Zamieszczone zdjęcie wykonano w sobotę 7 lipca na ulicy Styki w Bogatyni. Niektóre śmieci zalegają tam od paru tygodni i zaczynają powoli wrastać w ziemię.
 
 
Reagując na krytyczne słowa burmistrza Grzmielewicza pod swoim adresem były wiceburmistrz Jerzy Stachyra wypowiedział się na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Zwiezienie do Bogatyni kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów spowodowało poważne zagrożenie dla środowiska – czy burmistrz Grzmielewicz jest temu współwinny?
 
 
5 lipca ukazała się informacja z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pod nazwą „Odbudowa ulicy Wiosennej w Bogatyni – Etap I – kanalizacja sanitarna”
 
 
6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.
 
środa, 31 styczeń 2018 19:33

Projekt zmian w referendum lokalnym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klub poselski Kukiz'15 zapowiedział projekty ustaw, które mają za zadanie zmienić warunki przeprowadzania referendów lokalnych.

Najważniejszą zmianą ma być zniesienie progu referendalnego, który gwarantuje ważność i wynosi obecnie 30% uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy, którzy są niezadowoleni z lokalnych włodarzy, według projektu mieliby 6 miesięcy, a nie – jak obecnie – 60 dni na zebranie podpisów pod referendum. Liczba mężów zaufania zostałaby zwiększona do trzech, a prace komisji wyborczej można by dokumentować za pomocą kamer i aparatów fotograficznych.

Wiceszefowa klubu Kukiz'15, Agnieszka Ścigaj, przekonywała, że „referendum lokalne, to jest najbardziej demokratyczne narzędzie kontroli społecznej, skutecznie niszczone przez partie polityczne, a jego ranga spadła do poziomu minimum”. Podkreśliła, że referendum to „narzędzie, które ma szansę zaktywizować społeczności lokalne, wprowadzić kontrolę społeczną i dać możliwość kontrolowania lokalnej polityki”.

Obecnie wymóg wysokiej frekwencji sprawia, że praktycznie niemożliwe jest odwołanie wójta, burmistrza czy prezydenta. Trzymamy kciuki za zmianami w prawie.

Czytany 555 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com