• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
środa, 31 styczeń 2018 19:33

Projekt zmian w referendum lokalnym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klub poselski Kukiz'15 zapowiedział projekty ustaw, które mają za zadanie zmienić warunki przeprowadzania referendów lokalnych.

Najważniejszą zmianą ma być zniesienie progu referendalnego, który gwarantuje ważność i wynosi obecnie 30% uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy, którzy są niezadowoleni z lokalnych włodarzy, według projektu mieliby 6 miesięcy, a nie – jak obecnie – 60 dni na zebranie podpisów pod referendum. Liczba mężów zaufania zostałaby zwiększona do trzech, a prace komisji wyborczej można by dokumentować za pomocą kamer i aparatów fotograficznych.

Wiceszefowa klubu Kukiz'15, Agnieszka Ścigaj, przekonywała, że „referendum lokalne, to jest najbardziej demokratyczne narzędzie kontroli społecznej, skutecznie niszczone przez partie polityczne, a jego ranga spadła do poziomu minimum”. Podkreśliła, że referendum to „narzędzie, które ma szansę zaktywizować społeczności lokalne, wprowadzić kontrolę społeczną i dać możliwość kontrolowania lokalnej polityki”.

Obecnie wymóg wysokiej frekwencji sprawia, że praktycznie niemożliwe jest odwołanie wójta, burmistrza czy prezydenta. Trzymamy kciuki za zmianami w prawie.

Czytany 680 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com