• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?
 
 
Ogromny deficyt, a do tego 52,5 mln zł zobowiązań plus ponad 15 mln zobowiązań SPZOZ – oto stan finansów gminy Bogatynia na dzień 30 czerwca 2018 r.
 
 
19 września na portalu bogatynia.info.pl opublikowano kolejne trzy listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni – są też listy kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.
 
 
System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.
 
 
Podajemy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni z trzech komitetów wyborczych – więcej szczegółów można zobaczyć na portalu bogatynia.info.pl.
 
 
Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.
 
 
Dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu ukazują, że gmina Bogatynia na tle gmin powiatu zgorzeleckiego wypada fatalnie – ma najdroższą administrację i najmniej inwestuje.
 
 
Z zaskoczeniem przyjęliśmy wynik plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Samorządowiec 25-lecia, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz znalazł się poza podium.
 
środa, 31 styczeń 2018 19:33

Projekt zmian w referendum lokalnym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klub poselski Kukiz'15 zapowiedział projekty ustaw, które mają za zadanie zmienić warunki przeprowadzania referendów lokalnych.

Najważniejszą zmianą ma być zniesienie progu referendalnego, który gwarantuje ważność i wynosi obecnie 30% uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy, którzy są niezadowoleni z lokalnych włodarzy, według projektu mieliby 6 miesięcy, a nie – jak obecnie – 60 dni na zebranie podpisów pod referendum. Liczba mężów zaufania zostałaby zwiększona do trzech, a prace komisji wyborczej można by dokumentować za pomocą kamer i aparatów fotograficznych.

Wiceszefowa klubu Kukiz'15, Agnieszka Ścigaj, przekonywała, że „referendum lokalne, to jest najbardziej demokratyczne narzędzie kontroli społecznej, skutecznie niszczone przez partie polityczne, a jego ranga spadła do poziomu minimum”. Podkreśliła, że referendum to „narzędzie, które ma szansę zaktywizować społeczności lokalne, wprowadzić kontrolę społeczną i dać możliwość kontrolowania lokalnej polityki”.

Obecnie wymóg wysokiej frekwencji sprawia, że praktycznie niemożliwe jest odwołanie wójta, burmistrza czy prezydenta. Trzymamy kciuki za zmianami w prawie.

Czytany 613 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com