• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
środa, 06 grudzień 2017 18:33

Święty Mikołaj i Śnieżynek

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

6 grudnia Telewizja Bogatynia opublikowała krótki reportaż „Mikołajki w mieście” – naszą redakcję najbardziej ujął Święty Mikołaj ze Śnieżynkiem przed Urzędem Miasta i Gminy.

To nie pomyłka. Oczywiście, każde dziecko wie, że Święty Mikołaj zjawia się czasem w towarzystwie uroczej pomocnicy, imieniem Śnieżynka. Jednak Śnieżynka – ponoć z nadmiaru zajęć – nie zdążyła przed urząd, więc zastąpił ją całkiem udatnie równie uroczy pomocnik.

Śnieżynek, co widać w telewizyjnej relacji, wywiązał się ze swej roli znakomicie. Mało tego, tak bardzo był przejęty rolą, że nawet bardziej przypominał Świętego Mikołaja niż sam Święty Mikołaj. Chociaż nie miał mikołajowej brody, ale to i dobrze, bo dzieciaki mogłyby ulec dezorientacji.

Nurtuje nas tylko jedna sprawa – do kogoś ten Śnieżynek był dziwnie podobny, ale nie możemy sobie przypomnieć do kogo. Zachodzimy w głowę i nic, chociaż kojarzy nam się z jakimiś bajkami. Dzieciaki, pomóżcie!

Czytany 1146 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Dzisiaj Święty Mikołaj sam sobie dał prezent Mikołajkowy. Firma która wykonywała prace ziemne przy budowie basenu nie mając pozwolenia oddania placu pod budowę wczoraj zabrała zabawki umyła je i pojechała do domku obrażona na mikołaja że nie dotrzymał słowa. Z tego co ochraniacze obiektu mówią, to prezes powiedział, że jest za poważną firmą żeby mógł wykonywać inwestycję bez pozwolenia. Szkoda, bo 30 maja 2018 roku za około 160 dni.

  • Od dziś w każdym domu będzie stało zdjęcie Śnieżynka z pociechą, nie odpuścił żadnemu dzieciaczkowi, wciskał się w kadr bez wazelinki. Och, mamy Burmistrza.

  • Śnieżynka każdemu dzieciaczkowi mogła przy okazji mówić o baseniku, w którym za 160dni będzie się z nimi kąpać!!!!!uhhahahahbuhha haahahah uhhhahahah

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com