• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
środa, 06 grudzień 2017 18:33

Święty Mikołaj i Śnieżynek

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

6 grudnia Telewizja Bogatynia opublikowała krótki reportaż „Mikołajki w mieście” – naszą redakcję najbardziej ujął Święty Mikołaj ze Śnieżynkiem przed Urzędem Miasta i Gminy.

To nie pomyłka. Oczywiście, każde dziecko wie, że Święty Mikołaj zjawia się czasem w towarzystwie uroczej pomocnicy, imieniem Śnieżynka. Jednak Śnieżynka – ponoć z nadmiaru zajęć – nie zdążyła przed urząd, więc zastąpił ją całkiem udatnie równie uroczy pomocnik.

Śnieżynek, co widać w telewizyjnej relacji, wywiązał się ze swej roli znakomicie. Mało tego, tak bardzo był przejęty rolą, że nawet bardziej przypominał Świętego Mikołaja niż sam Święty Mikołaj. Chociaż nie miał mikołajowej brody, ale to i dobrze, bo dzieciaki mogłyby ulec dezorientacji.

Nurtuje nas tylko jedna sprawa – do kogoś ten Śnieżynek był dziwnie podobny, ale nie możemy sobie przypomnieć do kogo. Zachodzimy w głowę i nic, chociaż kojarzy nam się z jakimiś bajkami. Dzieciaki, pomóżcie!

Czytany 1351 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Dzisiaj Święty Mikołaj sam sobie dał prezent Mikołajkowy. Firma która wykonywała prace ziemne przy budowie basenu nie mając pozwolenia oddania placu pod budowę wczoraj zabrała zabawki umyła je i pojechała do domku obrażona na mikołaja że nie dotrzymał słowa. Z tego co ochraniacze obiektu mówią, to prezes powiedział, że jest za poważną firmą żeby mógł wykonywać inwestycję bez pozwolenia. Szkoda, bo 30 maja 2018 roku za około 160 dni.

  • Od dziś w każdym domu będzie stało zdjęcie Śnieżynka z pociechą, nie odpuścił żadnemu dzieciaczkowi, wciskał się w kadr bez wazelinki. Och, mamy Burmistrza.

  • Śnieżynka każdemu dzieciaczkowi mogła przy okazji mówić o baseniku, w którym za 160dni będzie się z nimi kąpać!!!!!uhhahahahbuhha haahahah uhhhahahah

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com