• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
środa, 06 grudzień 2017 18:33

Święty Mikołaj i Śnieżynek

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

6 grudnia Telewizja Bogatynia opublikowała krótki reportaż „Mikołajki w mieście” – naszą redakcję najbardziej ujął Święty Mikołaj ze Śnieżynkiem przed Urzędem Miasta i Gminy.

To nie pomyłka. Oczywiście, każde dziecko wie, że Święty Mikołaj zjawia się czasem w towarzystwie uroczej pomocnicy, imieniem Śnieżynka. Jednak Śnieżynka – ponoć z nadmiaru zajęć – nie zdążyła przed urząd, więc zastąpił ją całkiem udatnie równie uroczy pomocnik.

Śnieżynek, co widać w telewizyjnej relacji, wywiązał się ze swej roli znakomicie. Mało tego, tak bardzo był przejęty rolą, że nawet bardziej przypominał Świętego Mikołaja niż sam Święty Mikołaj. Chociaż nie miał mikołajowej brody, ale to i dobrze, bo dzieciaki mogłyby ulec dezorientacji.

Nurtuje nas tylko jedna sprawa – do kogoś ten Śnieżynek był dziwnie podobny, ale nie możemy sobie przypomnieć do kogo. Zachodzimy w głowę i nic, chociaż kojarzy nam się z jakimiś bajkami. Dzieciaki, pomóżcie!

Czytany 873 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Dzisiaj Święty Mikołaj sam sobie dał prezent Mikołajkowy. Firma która wykonywała prace ziemne przy budowie basenu nie mając pozwolenia oddania placu pod budowę wczoraj zabrała zabawki umyła je i pojechała do domku obrażona na mikołaja że nie dotrzymał słowa. Z tego co ochraniacze obiektu mówią, to prezes powiedział, że jest za poważną firmą żeby mógł wykonywać inwestycję bez pozwolenia. Szkoda, bo 30 maja 2018 roku za około 160 dni.

  • Od dziś w każdym domu będzie stało zdjęcie Śnieżynka z pociechą, nie odpuścił żadnemu dzieciaczkowi, wciskał się w kadr bez wazelinki. Och, mamy Burmistrza.

  • Śnieżynka każdemu dzieciaczkowi mogła przy okazji mówić o baseniku, w którym za 160dni będzie się z nimi kąpać!!!!!uhhahahahbuhha haahahah uhhhahahah

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com